To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ulewanie siÄ™ po mleku

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pelasia20
Nasz maluszek ma 3 tygodnie , jest bardzo niechętny do mleczka z piersi( choc potrafi ciągnąc cyca przez pól godziny i po jakimś czasie nadal jest głodny i co gorsza mimo,że odbija mu się to i tak ulewa mu się ).
Dokarmiam go mlekiem BEBIKO 1 ale zauważyłam, że jego kupka jest ciągle rzadka ( na początku po wyjściu ze szpitala dokarmiany był NANEM 1 i stolec nie był taki rzadki.
Znów teraz przeszedłam na NAN 1 i myślałam , że stolec unormuje się ale żadnych zmian nie ma tym bardziej , że po zjedzeniu odbija mu się ale potrafi mu się ulewac.

Czy rodzaj mleka ma wpłym na kupkę maluszka i ulewanie się ?



Pozdrawiam Joanna
As-ia
W Waszym przypadku brzuszek dziecka w bardzo krótkim czasie przeszedł "sporą rewolucje" nan,mleko mamy,bebiko i znów nan.Takie zmiany mleka mogą mieć ogromny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego i może stąd te luźne stolce.
Natomiast jeśli chodzi o ulewanie to często wiąże się ono z niedojrzałością układu pokarmowego.Mój synek bardzo mocno ulewał do 6-tego miesiąca życia, miał nawet podejrzenie refluksu ,ale na szczęście wyrósł z ulewania icon_wink.gif

ProponujÄ™ wizytÄ™ u pediatry icon_wink.gif

edit lit.
Ifeoma
hej,
maja córcia ulewa do dziś, a ma prawie 6 mies. Faktycznie te zmiany mleka niekorzystnie mogą wpływać. Ja karmiłam do 4go mies tylko piersią. Wiem że istnieje taki preparat Nutriton się nazywa i on zagęszcza treści żołądkowe, ale słyszałam że zdażają się zaparcia po nim i nie wiem co gorsze. ( ja nigdy nie używałam) Ale tu musisz poradzić się pediatry.Pediatrzy przepisują też probiotyki przy takich problemach- my dostaliśmy dicoflor 30 .

Ważne abyś wybrała jeden rodzaj mleka, bo nie każde mleko jest dobre dla dziecka. Moja koleżanka zmieniała kilka razy i została przy hippie i jest ok.

Ulewanie jest normalne przy niemowlakach, bo łykają mnóstwo powietrza. A wiadomo, że takie maleństwo ma jeszcze nie do końca wykształcony i sprawny układ pokarmowy.


A co mlek to np. moja mała jak miała 5 mies dostała kleik ryżowy na mleku modyfikowanym i zwymiotowała wszystko i już nigdy więcej jej nie dawałam mleka takiego. Także mleko ma wpływ, bo każdego skład jest inny.
katiek
Jeśli karmiony piersią, to kupa może wyglądać jak rzadka jajecznica. Ulewa mu się bo ma za dużo. A że za pól godziny chce jeść? Taka jego uroda. Jeśli przybiera dałabym spokój butelkom i sztucznym mlekom.
beata_77
Oczywiście, że rodzaj mleczka ma wpływ na kupkę zarówno rodzaj jak i ilość.

MaleÅ„stwo ma 3 tygodnie a już takie rewolucje żoÅ‚Ä…dkowe mu serwujesz.... nie dobla mama ...nie szukaj odpowiedniej mieszanki, tylko przystawiaj do piersi. Jeżeli dobrze siÄ™ odżywiasz to kupki bÄ™dÄ… Å‚adne... jak zjesz ogórka bÄ™dzie zielonkawa, buraczka, to bÄ™dzie czerwonawa... możesz go troszkÄ™ przepoić wodÄ… (100ml wody plus pÅ‚aska Å‚yżeczka glukozy – kupisz w aptece)

ulewanie - Adasiowi jeszcze w 5 miesiÄ…cu potrafiÅ‚o siÄ™ ulać … w łóżeczku podłóż zÅ‚ożony kocyk pod materacyk.

a ssanie...no mój synek to chyba rekord pobił w długości ssania cycusia... dziś jako 6 miesięczniak potrafi mnie pół godziny przytrzymać icon_wink.gif
dami10
Rodzaj mleka jak najbardziej ma wpływ na wygląd kupki malca . Częste zmiany mleka są bardzo niekorzystne dla przewodu pokarmowego kilkutygodniowego dziecka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.