To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wiersze Hani:)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
No i proszę- mam oto kolejną córkę-artystkę. Myslelismy dotąd, ze jedynie malarstwo i śpiew jej w głowie;), ale wczoraj uważnie przysłuchiwała się rozmowom i pracom Michasi nad wierszami na konkurs taki jeden i---> dziś rano kiedy naprawiałysmy dziury w rajstopkach (kupiłam wreszcie nitki i igły <brawo>), dla urozmaicenia czasu deklamowalam jej BRzechwę, Tuwima i inne takie.
-No, a teraz Hania powie wierszyk - zaproponowałam, sądząc że usłyszę 'Miauczy kotek miau' albo 'proszę państwa, oto miś'...
Tymczasem w kolejnych takich próbach powstały cztery wiersze! SZOK.

Proszę bardzo- Hania, lat 2 z kawałkiem (w maju skończy 3):

KÓŁKO

Kółko tu,
kółko tu,
kółko tu!


SMOK

Smok,
smok,
smok
aaa!! ooooo!!

PIESEK

Pies hau hau!
Pies poszedł po patyk.
Piesek ma patyk,
piesek ma kość,
kość ma piesek,
piesek ma mleko małe.

KOTEK

Kotek ma małe mleko,
wodę ma,
buty ma kotek.
Kotek śpiewa: 'ej, pada, pada, pada śnieg!'

06.gif 06.gif 06.gif 06.gif 06.gif




Wierszy Misi nie mogę na razie wstawic, bo chyba regulamin zabrania upubliczniania przed końcem konkursu- tak że ew. na koniec kwietnia:) EDIT: znalzlam na forum bajkę, którą Misia na komputerze dla mnie 3 lata temu napisala- https://www.maluchy.pl/forum/Urodzinowa-bajka-t41472.html TO niesmoawite, jak widzę, że teraz nei dosc, że Miśka tworzy pisanymi literami, to jeszcze bez błędów i na poziomie moze naprawdę konkursowym-trzymam za nią kciuki!
maminka43
Brawa!Zdolna! brawo_bis.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Cleo
Dzis rano Hania miała znowu Natchnienie Poetyckie - oto efekty, czyli kilka jej wierszyków, które tym razem mogłąm zapisac (bo tak to wymyśla wierzyki i piosenki, jak ejstem w pracy, a niania nie notuje):


I
Ku-ku-ku,
sroka tu.
Idzie, idzie,
idzie tu.

II

Idzie piesek,
idzie piesek -
biegnie przed kotem,
kot zjadł psa.


III

Aniołki, aniołki bez skrzydełek
idą za chmurkami,
idą dołem.

[wyjasnienie udzielone mi na pytanie: czemu nie mają skrzydełek?--> 'Ktoś ukradł te skrzydełka']

IV
Siedzi leń na gałązce
i je jajko
i pomidory.
03.gif 06.gif 06.gif 06.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.