To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

MÅ‚ode sosenki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Elak
Mam kilka sosenek (różne odmiany), które coś atakuje 21.gif . Większość nowych przyrostów zbrązowiała i uschła.
Teren na którym rosną jest odpowiedni. Myślę, że to choroba lub szkodniki. Ponieważ na drzewkach znam się słabo, to proszę o radę, jak mam ratować moje roślinki?
Ketmia
Myślę, że nie da się prorokować w ciemno. Może to jest rodzaj mszycy, a może przędziorek. Ja bym prysnęła wieczorkiem zapobiegawczo mospilanem albo decisem (akurat te środki mam na stanie icon_wink.gif ). A może jednak jakiś grzyb, w końcu ciągle pada? Jedynie wklejając zdjęcia zaatakowanych drzewek na specjalistyczne forum ogrodnicze będziesz w stanie leczyć je skutecznie.
KiedyÅ› korzystaÅ‚am z pomocy fachowca z firmy produkujÄ…cej Å›rodki ochrony roÅ›lin. Chyba byÅ‚o to na stronie firmy Target. Bardzo szybko mi odpisali i co najważniejsze trafnie zdiagnozowali ochojnika, którego miaÅ‚am na wejmutce. SprawdzaÅ‚am teraz specjalnie dla Ciebie to nadal tak to funkcjonuje. Jest tam taka rubryka „Zapytaj eksperta”. Spróbuj tam zadać pytanie i umieść link np do fotosika ze zdjÄ™ciem przedstawiajÄ…cym problem.
Poza tym oni mają dosyć przejrzyście wyszczególnione szkodniki oraz choroby. Dużo zdjęć różnych roślin może pomóc w samodzielnych próbach dorwania drania icon_wink.gif

Gdyby Ci jednak nikt nie odpisał, to możesz poprosić o pomoc na forum iglaki.agrosan Tam też zwracałam się o pomoc i zawsze mi jej udzielano.
A raz to po prostu urwałam zaatakowaną gałązkę i poszłam do dobrego centrum ogrodniczego. Też pomogli icon_smile.gif.
powodzenia icon_smile.gif
Sarenthiel
Nasz sąsiad na działkach miał podobny problem i spryskał roztworem na mszyce. Na przyszłym roku problem minął. Nie wiem jak dokładnie te liście wyglądają ale najprawdopodobniej to mszyce.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.