To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gdzie komunia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
tak wiem , ze w kosciele , ale potem musze gdzies zabrac gosci.Wiem , ze szukalam niedawno i fajny Krasnodwor eKachna mi dala ale moze gdzies indziej teraz ,goscie Ci sami, chcialabym pod Warszawa , z lasem , ogrodem i smaczna kuchnia.b
Agnieszka AZJ
CYTAT(agabr @ Wed, 15 Sep 2010 - 17:45) *
tak wiem , ze w kosciele , ale potem musze gdzies zabrac gosci.Wiem , ze szukalam niedawno i fajny Krasnodwor eKachna mi dala ale moze gdzies indziej teraz ,goscie Ci sami, chcialabym pod Warszawa , z lasem , ogrodem i smaczna kuchnia.b


Takie rzeczy to tylko w Erze icon_wink.gif albo w Krasnodworze icon_smile.gif
BTW - moi rodzice tam byli niedawno w ramach zwiadu przed wizytą rodziny z bardzo daleka i mówili, ze generalnie OK tylko porcje takie bardziej mikroskopijne. Tak było ?

Pod Warszawą to z której strony ? i jak daleko ?
Agnieszka AZJ
Może "Polka" Magdy Gessler w Żelazowej Woli ? Tylko z lasem tam może byc kiepsko.
Nie byłam. Wiem, że jest, z jakiejś gazety. Tam chwalili.
agabr
No wiesz tak z mojej strony czyli kierunek Kampinos albo Zegrze.b
yellow
...to pewnie nie z Twojej strony www.willazagorze.pl ale spełnia wszystkie pozostałe wymagania - jest lasek, plac zabaw , rewelacyjna kuchnia i obsługa ...i duuużo miejsca wszędzie. Byliśmy tam na przyjeciu z okazji chrzcin.
agabr
No dobra specyfikujac dalej chcialabym , zeby to bylo cos w miare kameralnego .b
zilka
Dawno tam nie byłam ale jedzenie było rewelacyjnie bo dziczyzna, mała knajpka więc pewnie da się na wyłączność, 3 rzuty beretem za mną (kolejna wieś)

https://www.restauracja-dziupla.pl/

Ammm
Potwierdzam, że w dziupli dziczyzna fantastyczna.

U nas (tu gdzie Zilka) jest jeszcze taka knajpka, też nie za duża i całkiem przyjemna: https://www.karczmabiesisko.pl/ Ale musisz sprawdzić jak teraz jest, bo raz mi dali schabowego chyba na oleju sprzed tygodnia.
zilka
CYTAT(Ammm @ Wed, 15 Sep 2010 - 20:29) *
U nas (tu gdzie Zilka) jest jeszcze taka knajpka, też nie za duża i całkiem przyjemna: https://www.karczmabiesisko.pl/ Ale musisz sprawdzić jak teraz jest, bo raz mi dali schabowego chyba na oleju sprzed tygodnia.


No więc ja tam byłam tylko raz, wrażenia podobne więc nie polecam.
Ammm
Czyli widać taki standard mają...
zilka
Z dwojga złego (biesisko i Kampinówka) już wolę to drugie ale też wieki tam nie jadłam. Natomiast zdarzają im się przyzwoite (podkreślam, przyzwoite a nie rewelacyjne icon_wink.gif ) dania a to Biesisko tłuszczem wtedy mnie rozwaliło zupełnie. Natomiast żadne z tych miejsc nie jest miejscem dla Agibr 06.gif
Cleo
Ja tez juz nie wiem co robic. MIalam zawsze ideę jednak DOMOWEGO przyjęcia, nie w restaurajci, ale juz wiem, że nie zmiescimy się, chyba ze rozważę ogród i jakis namiot +catering??
NIedawno byłam na weselu rodzinnym w Willi Riccona (?) w Jawczycach- zimno bylo, wiec ogorodu nei zwiedzlaam, ale przyuwazylam placyk zabaw, sadzawki, mostki, zielen, a w srodku bylo b. ladine i jedenie dobre i obsługa super. Łazienka spora - to atut.
(Poza tym -jeszcze dylemat: Komunia w parafii podmiejskiej czy w Śródmieściu- gdzie większosc klasy.. OMG)
agabr
Cleo ja nie wiem jak u Was:) ale u nas:) sie nie decyduje gdzie tzn.musisz miec pozwolenie od swojego ksiedza ze chcesz poza parafia, no wiesz ida za Toba pieniadze czy jak to minister Kopacz mowi:).b
Agnieszka AZJ
Willa Ricciona jest tuż przy szosie na Poznań.
W Jawczycach jest jeszcze "Karczma na Piwnej" - w samej karczmie było nieźle, tez jest plac zabaw i staw, ale lasu dookoła ani trochę. Bloki w Piastowie na horyzoncie, a w maju to już pewnie dojdzie tam budowa autostrady.
użytkownik usunięty
No jak to teraz czas na ten pałac prymasowski icon_smile.gif

Ja co prawda Warszawskie, więc bez lasu, ale na takie imprezy polecam:
https://www.restauracjavillafoksal.pl/obejrzyj.html

albo tylko, że na Pradze:
https://www.lastrada.com.pl/index.php?lang=pl
agabr
Nie Jully nie ten klimat , no dobsz wyobrazcie sobie mala restauracja , z jednej strony las, ptaki cwierkaja, zadnego przepychu , smaczna kuchnia ale nie typu hotelowa ,o jak ktos byl w Kiermusach powiedzmy taki klimat ,moze tylko troche mniej przasny , goscie snuja sie pomiedzy knajpa a ogrodem, muzyka sie dyskretnie saczy.Jak powiem , ze w oddali stoja snopki to przegne, nie?)b
Agnieszka AZJ
Chyba nie masz wyjścia i musisz zostac restauratorką, bo nikt inny Twoim oczekiwaniom nie sprosta icon_wink.gif

Znam jeszcze kameralną karczmę w Janowie, ale kuchnię tam mieli taką sobie i obsługę tez nie bardzo. W każdym razie tak było parę lat temu - oczekiwanie na dośc proste zamowienie trwało potwornie długo. Teraz czasem wstępujemy tam na lody.

Edit:
tez pomyślałam o tej Dziupli w Truskawiu, ale przypomniałam sobie wystroj i tak mi się wydawało, że nie o takie klimaty Ci chodzi.

Przy szosie na Gdańsk za Łomiankami wysypało ostatnio knajpami, ale to chyba juz dla Ciebie za daleko. Tak raczej bliżej Płońska icon_wink.gif

Edit 2: zawsze mi sie Płońsk z Półtuskiem myli icon_redface.gif
agabr
Dobra szukam i szukam , znacie ktoras z tych (bede pozwolicie sukcesywnie wpisywac nazwy) jesli ktos jadl poprosze o wrazenia
zajazd u Mikulskich
Wilczeniec
użytkownik usunięty
Rozumiem, że Rynia i Białobrzegi za daleko?
malinowa i Malina
Snopki zawsze możesz sobie zamówić. Postawią.
zilka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 15 Sep 2010 - 23:13) *
Edit:
tez pomyślałam o tej Dziupli w Truskawiu, ale przypomniałam sobie wystroj i tak mi się wydawało, że nie o takie klimaty Ci chodzi.


Mogą siedzieć na dworze:)
Agnieszka AZJ
Aga,
zmiłuj się - snopki w maju ??? icon_eek.gif

Nie znam tych miejsc, które podałaś -zajrzałam na ich strony. Wilczeniec mi się podoba, natomiast ten drugi ma niepokojąco rozudowane menu. Oglądam ostatnio namiętnie "Kuchenne rewolucje" Magdy Gessler i ona zawsze twierdzi, ze menu powinno byc krótkie, bo tylko wtedy wszystko może byc świeże.


Jully,
jesli Aga bierze pod uwagę Wiązowną, to Rynia i Bialobrzegi są bliżej.
agabr
Zilka do Dziupli pojade, dziadek Jedrka jest przeciez mysliwym i pewnie podobalaby mu sie dziczyzna.Bialobrzegi Jully odpadaja bo ja musze wrocic na msze na 17.(tak, tak czuje generalnie ogolny paradoks kierunku w ktorym dryfuja moje aktywnosci zyciowe i gdyby ktokolwiek powiedzial mi 10 lat temu ze bedzie zajmowal mnie ksztalt alby zostalby co najmniej wykpiony).b
PS.mam pewne watpliwosci co do nazwy dziupla (pamietam jak kiedys umowilam sie z pracowniekiem w Bazaarze i zostalam zapytana "na jakim bazarze" a to byla taka mila knajpa , ktorej niestety juz nie ma)
agabr
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 16 Sep 2010 - 11:39) *
Aga,
zmiłuj się - snopki w maju ??? icon_eek.gif

oj, oj Zilka kupuje trawe z rolki to ja nie moge snopkow ,phi.b
Agnieszka AZJ
Snopki jako takie teraz w ogóle są rzadkością. Po kombajnie zostają na polu takie walce z siana, czasem jeszcze obleczone w białą folię - zupelnie nie stylowe 37.gif
agabr
O kurcze masz racje , faktycznie to wyglada jak mega pampersy porozkladane na polu.b
Dominika_
My mieliśmy komunię tutaj:
https://www.ranchobena.pl/
Jedzenie pyszne, obsługa ok. Jedyny minus to dużo komarów icon_wink.gif
marghe.
CYTAT(Cleo @ Wed, 15 Sep 2010 - 22:34) *
(Poza tym -jeszcze dylemat: Komunia w parafii podmiejskiej czy w Śródmieściu- gdzie większosc klasy.. OMG)

W kwestii restauracji nie pomogę.
Co do komunii - Gaba poszla z klasą. Większość formalności załatwiała katechetka
marghe.
CYTAT(jully @ Wed, 15 Sep 2010 - 22:44) *

My tu robiliśmy.
Było jak najbardziej ok (kontaktowa właścicielka, dobre jedzenie), ale raczej się tam sielskości, ptaków i całej reszty nie uświadczy icon_smile.gif
Cleo
To w sumie w tej Willi Riccona tak sie snulismy i bylo b. milo. -a przeciez stoly mozna zamowic ubrane mniej 'weselnie', bardziej prosto itd. Jedzenie w kazdym razie chyba bylo lepsze niz w Foksal... Wybierz sie na tam obiad, jakbym mogla to bym tam sie znowu udala:)

Agabr- u nas;) mamy wybrac GDZIE i najpierw w kuluarach wszyscy: no jak to? z klasą, w KATEDRZE, i w ogole, ze tak eee prestizowo chyba czy co. I to muzyczne przygotowanie blablabla. Ale ja jednakowoz wyslalam mejla do rodzicow dwa dni pozniej z zapytaniem, czy przemysleli sprawę i już kilkoro wyznało że 'się zastanawia' itp. TO mi mialo pomóc w rozmowie z Michasią, tymczasem ona sama juz podjęla decyzję- ze chce pod domem. uf. Tzn-ja uf, a mój mąż- katedra. 37.gif

Snopki mogę ci skołować, nawet wieńce dożynkowe, ale w maju to chyba jak na ludowo to raczej pochodnie na Zielone Świątki i tatarak na podłogę, tak?
Graz
a rzeczka może być? Boathouse icon_smile.gif

My teraz robimy chrzciny i przenosimy sie w tym celu na grecka wyspę, bo jest najbliżej domu i kościoła 29.gif
agabr
Melduje , ze knajpe wynajelam .b
agarad
CYTAT(agabr @ Mon, 20 Sep 2010 - 09:24) *
Melduje , ze knajpe wynajelam .b


Aga, tak cały czas myślę, czy ja Ciebie widziałam w minioną niedzielę w podwarszawskim miejscu?
agabr
W sensie , ze 22-go? , moglas mnie tylko i wylacznie widziec w Wilczencu, tak? b
Aggatt30+
My mamy zarezerwowane miejsce w Warszawie, ale poza miastem mogę spokojnie polecić Hotelu Windsor w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim około 30 min od centrum. Mieliśmy okazję być tam przy okazji wesela znajomych i było doskonale icon_wink.gif Możecie spróbować poszukać tutaj https://chrzcinyikomunie.pl/miasto/warszawa bo widzę, ze oprócz ścisłej Warszawy maja też bardzo ładne miejsca z poza. Pozdrawiam! icon_wink.gif
Baasia
My tegoroczną komunię planujemy w Podlesicach, znajduje sie tam Zajazd Jurajski, który wygląda naprawdę obiecująco. Byliśmy już na miejscu wszystko sprawdzić i jesteśmy przekonani, że to właśnie tam chcemy zorganizować komunię dla naszego synka icon_smile.gif Jak ktoś byłby zainteresowany tym, jak to tam wszystko wygląda to zostawiam link do ich strony
https://zajazdjurajski.pl/
JualiaM
ciekawe informacje podaje organizator imprez- ogólnie to u nich jest oferta wynajmu lokalu i chyba cateringu, można zapoznać się z ich artykułem na
restauracja-solec-kujawski

sirrokko
Hej
Najszybciej sprawdzone miejsce na Chrzciny znajdziesz na Chrzcinyikomunie . Wszystkie lokale w jednym miejscu i można wysłać zapytanie do wielu restauracji jednocześnie - zaoszczędzi to Twój czas.
Capulik5
Ja myslę, że komunię najlepiej zorganizowac w lokalu. Płacimy i mamy spokój - zero garów, zero stresu i zero sprzątania.
juliana
Astoria? To jest kilkanaście kilometrów od Warszawy, ale mysle, ze warto tam wyprawic komunie. Jest ladnie, zacisznie, mila okolica, spokoj, a przede wszystkim bardzo smaczne jedzenie i profesjonalny personel. Gdyby nie obsluga to nie wiem czy bym sama podołała zorganizowaniu tej uroczystosci.
sonia1992
Ostatnio robiliśmy komunię syna w tym lokalu, muszę powiedzieć że wszyscy goście wyszli uśmiechnięci i najedzeni po przyjęciu słyszeliśmy od nich same pozytywne opinie więc brawo dla Was icon_smile.gif My jako rodzice również byliśmy bardzo zadowoleni zarówno z obsługi jak i ze smaku potraw. https://chrzcinyikomunie.pl/hotele/palac-alexandrinum Bardzo dziękujemy na pewno będziemy polecać i jeszcze nie raz wrócimy. icon_smile.gif
sonia1992
Znajdziesz tutaj duży wybór sal na przyjęcia rodzinne https://chrzcinyikomunie.pl/warszawa
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.