To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Unikids w Kielcach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wiesiołek
Czy ktoś oprócz mnie i mojej dzieciarni był na wykładzie inaugurującym rozpoczęcie roku akademickiego w Kielcach?
Nam sie podobał wykład, zaś nie podobał wyraźny bałagan organizacyjno-techniczny.
Na cwiczenia z chemii i fizyki u tego wykładowcy idziemy, bo gośc wart tego. Na ofertę z innych dziedzin czekamy. Interesuje nas przyroda, informatyka i astronomia, a co wyjdzie to sie zobaczy.

Dla nie uświadomionych- wszelkie info na stronie unikids kielce, oferta teoretycznie dla dzieci od 6 lat do 12, ale mój czwartoklasista, jeśli nie był najstarszy na sali, to na pewno jeden z najstarszych, a i forma przekazu zdecydowanie bardziej dostosowana do uczniów klas 0-3 niż tych starszych.
sdw
Twój zwartoklasista zdecydowanie nie była najstarszy. Moja szóstoklasistka też była. Nie wiem czy zauwazyłaś, ale wykłady dostosowane są do grupy wiekowej. Inauguracyjne były dwa, Twoje dzieci były na tym, dla grupy młodszej. Podobnie, jak i moje, bo Ślubny nie bardzo mógł wozić je od sasa do lasa przez pół\dnia.
wiesiołek
Wiola , czy ty jesteś pewna ,że zapisałaś dzieci do unikids a nie do "uniwersytet -dzieci przyszłości?". Albo mówimy o dwóch różnych wykładach, bo tak naprawdę "inauguracyjny" był w czerwcu, a ten, o który mnie chodziło w pierwszym poście, to właściwie "rozpoczynajacy rok akademicki" i był 1 pażdziernika na Karczówkowskiej i na 100% tylko jeden dla wszystkich.

Dziś byliśmy na wykładzie z fizyki, i ten był dzielony na grupy. Ale nikogo znajomego znowu nie spotkałam icon_sad.gif.

A warto, wykłady są super, dzieci żądają bisów, a na cwiczeniach zrobiły "strajk okupacyjny" i siedziały pół godziny dłużej powtarzając eksperymenty. Przy większych ilościach dzieci można uzyskac rabat, wiec zachęcam do dołączenia się, zwłaszcza, ze większośc warsztatów dopiero powstaje.
Inanna
Ja bym się chętnie dołączyła, ale moje dzieci są za małe.
sdw
Tak, Wiesiu, unikids icon_wink.gif

Inauguracyjny, 1 października był dzielony na grupy wiekowe, co jest napisane rówież na ich stronie.

czerwcowy był jeden.

Dziś nas nie było. Dzieci miały inne zajęcia, a matka z ojcem pracę.
fifafo
a jaki to koszt ?- bo nie widzÄ™ jakoÅ› icon_sad.gif
wiesiołek
CYTAT(sdw @ Sun, 24 Oct 2010 - 00:04) *
Tak, Wiesiu, unikids icon_wink.gif

Inauguracyjny, 1 października był dzielony na grupy wiekowe, co jest napisane rówież na ich stronie.

czerwcowy był jeden.

Dziś nas nie było. Dzieci miały inne zajęcia, a matka z ojcem pracę.


A to ciekawe, bo przed wykładem pytałam organizatorów dlaczego nie ma podziału na grupy i wyjaśnili ,że z braku sali i braku takiej potrzeby, w koncu wszyscy składali jedno ślubowanie. Sala była wynajęta w ostatniej chwili, byłam przed wejściem zanim się cokolwiek zaczęło i dam sobie głowę uciąc ,że żadnej grupy przede mną w sali nie było ,a po wykładzie zostałam pogadac z wykładowcą i organizatorami , a wyszłam kiedy już gaszono światła, więc na 100% żadnej grupy potem też nie było. Na stronie unikids jest dokładnie to , o czym piszę, o jednym wykładzie:

CYTAT
"miniony piątek 1 października, w auli Kolegium Szkół Prywatnych, odbyło się rozpoczęcie roku akademickiego 2010/2011 Uniwersytetu Dziecięcego Unikids Kielce. Uroczyste ślubowanie studentów przyjął nasz Rektor - dr hab Krzysztof Grysa profesor Politechniki Świętokrzyskiej. Po krótkiej uroczystości i powitaniu młodych studentów odbył się wykład: "Chemia - uczta dla oka", przeprowadzony przez dr. Daniela Kamińskiego z UP w Lublinie.

Najbardziej widowiskowe eksperymenty wywoływały u dzieci zadziwione: wooaaaa... Był więc "wulkan" buchający dymem (tak naprawdę najczystszym tlenem), latające puszki, strzelająca niczym petarda siarka, ognisko rozpalane wodą. Dzieci dowiedziały się jaki smak ma czysta gliceryna. Ja również próbowałam i z czystym sumieniem potwierdzam..ma smak miodu. Rodzice mieli okazje doświadczyć wybuchu ognia, na własnej... skórze. Nasi studenci poznali 3 różne gazy, potrafią odróżnić fluorescencję od fosforescencji i doskonale wiedzą, że rtęcią NIE WOLNO się bawić... a to jeszcze nie wszystko.
Mamy gorącą nadzieję, że dzieciom podobały się doświadczenia i zapragnę zgłębiać tajniki tego niezwykłego świata jakim jest CHEMIA


Mało tego ,przed chwilą zadzwoniłam do unikids kielce i potwierdzono mi , że absolutnie zadnego podziału na grupy na wykładzie rozpoczynajacym rok akademicki w dniu 1 pażdziernika nie było.

Tak więc Wiolu, albo chodzicie na ten drugi uniwersytet, albo byliście na wykładzie-widmo...

A na jakie warsztaty chodzicie?
Ja zapisałam wszystkich na fizyje, a jako drugi "fakultet" Agata i Rafał mają chemię , a Jacek informatyke.

Co do kosztów, to wszystko jest podane na stronie unikids Kielce - trzeba poczytac regulamin lub poszczególne zakładki warsztatów . Przy drugim dziecku na wykłady są upusty 50% a na warsztaty 20%; przy trójce negocjowałam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.