To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Aniołek, aniołek , aniołek... z czego zrobić???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

celin
U Madzi w szkole z roku na rok mamy konkurs plastyczny o tematyce anielskiej. Tematy konkursu sa rozne... generalnie chodzi o to żeby na kartce dowolnego formatu umieścić aniołka, lub kilka aniałków... dowolnie. Najważniejsza jest metoda, technika wykonania tych prac.
Im bardziej oryginalny, niespotykany tym lepiej. W tamtym roku np. robiłyśmy skrzydła aniołka z piórek, twarz aniołka była twarzą Madzi ze zdjęcia
Bardzo prosze o jakieś podpowiedzi,rady nic mi do głowy nie przychodzi....


Gremi
może haft?
moko.
Może masę solną nakleić na papier?
Takie płaskie aniołki, albo wydziergany na szydełku?
Proszę podam Ci moje źródło inspiracji icon_wink.gif
celin
CYTAT(moko. @ Tue, 05 Oct 2010 - 10:47) *
Może masę solną nakleić na papier?
Takie płaskie aniołki, albo wydziergany na szydełku?
Proszę podam Ci moje źródło inspiracji icon_wink.gif

Dzięki moko, wlasnie sie zastanawialam czy mase solną mozna nakleic na papier,
Szydełko i haft napewno robi wrażenie, ale ta praca ma być przede wszystkim Madzi pracą (ja tylko podpowiadam i pomagam)
i niestety z haftem czy szydełkiem sobie nie poradzi... nigdy tego nie robiła a poza tym ma dopiero 7 lat.
Ja w tej kwestii tez jej nie pomogę bo szydełka juz dawno nie trzymałam w ręce o hafcie nie wspomnę.

Czy jest jeszcze coś co można nakleić na papier co by robiło wrażenie?
Jeszcze się zastanawiałam nad słomą (mieszkam na wsi więc jakoś "skombinuję" snopek 29.gif )
Tylko czym przykleić żeby to było trwałe bo prace jada do MGOK-u.
Litka
A może embossing? ale musiałabyś mieć szablon

pergamano też atrakcyjne
celin
Bardzo piękne to wszystko... ale mi chodzi o coś takiego prostego. Np. z takich rzeczy codziennego użytku
Nie macie pomysłu co by można było wykorzystac co by dało efekt i zarazem było trwałe i w miarę się
łatwo się przyklejało.
Można połaczyc różne rzeczy np:
-Na kleju sypiemy kaszę mannę pózniej ja malujemy farbkami
-wyklejamy z papieru kolorowego (wydzieramy)
-przyklejamy makaron
-jakieś piórka, koronki, włóczki, watę... itp.

Tylko te moje pomysły takie trochę "oklepane" już (widziałam te prace w tamtym roku).
Ja potrzebuje czegoś "świeżego", oryginalnego, niepowtarzalnego, a przede wszystkim sprawdzonego.



Litka
na kartce narysuj anioła, potem klejem z pistoletu rysuj po liniach, jak wyschnie pomalujcie na srebrno, złoto
Tusia8
A może z makaronu? A potem pomalować na złoto albo srebrno icon_smile.gif
bb
jesli na kartce to moze z waty, z pasty do zebow
a moze by tak piernikowy?
marchewka
a może - witrażykowy aniołek... z nasionek (słonecznik, kukurydza itp.)... "kuleczkowy" z bibuły, z filcu w "płatach" albo materiału...do przyklejenia polecam Vikol
Tigerek
Łańcuszki na szydełku (7-latka sobie poradzi) naklejane ściśle na papier icon_question.gif
celin
Dziękuję dziewczyny! Napewno cos wybiorę. Mam jeszcze trochę czasu, więc jakby jeszcze coś komuś przyszło
do głowy to piszcie.
Dzięki icon_lol.gif
rozan
można też posmarować kartkę klejem i wysypać kaszę mannę, tylko musi być dobry klej icon_smile.gif Można do tego poprzyklejać włóczkę icon_smile.gif Myślę, że siedmiolatka spokojnie sobie z tym poradzi icon_smile.gif z małą pomocą mamy icon_smile.gif

podsyłam linka techniki plastyczne
może znajdziesz coś jeszcze ciekawego icon_smile.gif
celin
Anioła zrobiła Madzia z płatków jęczmiennych, chmurkę na której stał z kuleczek z waty (biało-niebieskie). Mam problem z fotkami ale jak tylko mi się uda to wrzucę. I zajęła III!!! brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif Na cała gminę, to chyba całkiem nieżle?
Dzięki dziewczyny za zainteresowanie. Teraz już czeka nas następny konkurs, kto wie może wybiorę coś z waszych pomysłów.
marchewka
gratulacje brawo_bis.gif spóźnione icon_smile.gif troszkęicon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.