To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pieluszki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka*
mamusie kochane, powiedzcie mi (przyszłej mamusi) ile kosztuje jedna tetrowa pieluszka. Chcę kupić ich większy zapas i widziałam w sklepie po 2,5 za szt. ale chyba są tańsze, co? Chcę wiedzieć by nie przepłacić. Nastawiam się na używanie tetrowych, przynajmniej na poczatek, więc przy duzym zakupie trochę grosza można zaoszczędzić (szkoda że tylko grosza a nie złotówek icon_wink.gif )
A jakich pieluszek używacie najchętniej? Wiem że nie ma jak to pampersy ale... są najdroższe chyba, co?
Beata Białystok
Agnieszko o pieluszkach poszukaj na zdrowiu i pielęgnacji dziecka. Powiem Ci tylko tyle, że nakupowałam pieluszek tetrowych, ale Agatka nie miała żadnej założonej icon_smile.gif Od samego początku używałyśmy tylko Pampersy.
Agnieszka*
o pieluszkach pewnie cos tam znajde ale ceny z Poznania czy Krakowa moga być stanowczo inne niż u nas, dlatego napisałam to pytanie tutaj
Anula
Agnieszko - ja od samego poczatku uzywalam pieluszek jednorazowych Pampers albo Huggies. Ceny sa rozne w zaleznosci od wielkosci. Na samym poczatku Pampersy i Huggiesy kupowalismy w Auchan lub Realu i tam cena za sztuke wychodzila w granicach 45-60 gr. Mysle, ze Ty sprawdzalas ceny w aptece, a tam sa naprawde duze.
Teraz kupujemy Huggies 5-9 kg i Pampers 3 i cena waha sie od 60 gr do 70 gr.
Mam nadzieje, ze pomoglam.
Gdzies juz byl temat pieluszek - ktore wolimy itd. Ja uwazam, ze przy zwyklych pieluszkach terowych jest naprawde duzo pracy - pranie, prasowanie - policz sobie koszty tego....
Agnisma
Istnieją tańsze np.wyrób tesco, czy lovi (jakoś tak) to są jednorazowe(około 40gr za sztukę)
Tetrowe zakupiłam i nie używałam, z doświadczenia wiem, że tańsze są na ryneczkach i innych bazarach, niż w sklepach.
Beata Białystok
Agnieszko* zrobiłam wywiad u koleżanki oczekującej na dzidziusia i dowiedziałam się, że w hurtowni Baby na ul. Upalnej 58 pieluszki tetrowe są po 1,80 zł, a więc sporo taniej icon_smile.gif Rozejrzyj się również po innych hurtowniach.
Agnieszka*
Anulu, w Białymstoku jest jedynie Auchan icon_smile.gif Cen pampersów i innych wcale nie sprawdzałam . Wobec tego chyba nikt mi nie powie ile kosztuje pieluszka tetrowa, wszystkie współczesne jesteście bardzo a ja "człek pierwotny" na tertre się upieram icon_lol.gif
Agnieszka*
Dzieki Beatko, pisałysmy chyba w tym samym momencie bo razem pojawiły się nasze wypowiedzi icon_smile.gif
Agnieszka*
Aha, w Auchanie sÄ… pieluszki tetrowe na wagÄ™, po 2,90 za 100g - nie wiem jak to siÄ™ ma do ceny za sztukÄ™
Beata Białystok
Nie ma za co icon_smile.gif Polecam się na przyszłość icon_smile.gif
kasiarybka
Agnieszka, masz rację pisząc, że pampersy sa najdroższe, ale wiesz co...przetestowałam już na dwójce swoich dzieci, że pampersy są rewelacyjne i zapewniam Cię, że nie wychodzi to wcale tak najdrożej, jesli weżmiesz pod uwagę zużycie prądu, proszku no i swojego....cennego czasu, którego będziesz miała dla siebie niewiele.
Warto się nad tym zastanowić głębiej.

Zakupiłam 40 sztuk pieluch, ani razu Weronika nie miała ich na sobie !
Pieluchy się nie zmarnowały, ponieważ rewelacyjnie nadają sie do np. mycia okien lub wycierania kurzy icon_wink.gif

Malutkie dziecko wymaga dużo uwagi, jest bardzo absorbujące, kiedy już zaśnie będziesz chciała odetchnąć a tutaj : wiaderko pieluszek do prania czeka sobie spokojnie w łazience icon_wink.gif

Na poczatku, kiedy Werka była bardzo mała używaliśmy najdroższych pampersów, póżniej z czasem zaczęliśmy kupować trochę tańsze, np. na dzień, a na noc znów pampers.
Teraz Weronika ma rok, używamy pieluszek Bella i pomimo tego, że są tanie są super icon_smile.gif

Nie wyobrażam sobie teraz wieczorów spędzonych w łazience icon_wink.gif icon_wink.gif

Pozdrawiam KR.
Agnieszka*
Nie, no wieczory w łazience mnie nie przerazają icon_smile.gif Stoi pralka, zbiorę wiaderko i buch w pralkę, mąż powiesi wieczorem, mama poskłada rano (mam nadzieję , że mama będzie pilnowala mi bobasa jak wróce do pracy).... a pieniadze przydadzą sie na grzechotkę icon_smile.gif
Wiem że nie wiem jeszcze jak to będzie i z optymizmem mówię o tetrowych pieluszkach ale... kobitki, tetra to tetra, to nie "plastikowa" wkładka w majteczkach. Mówiąc już obrazowo, czy zadna z was nie miala dyskomfortu po używaniu podpasek typu always, takich z siateczką co podobnie jak pieluchy, nie przepuszcają wilgoci? Sporo moich kolezanek nie znosi takich podpasek. Więc dlaczego nasze dzieciaczki mają to uwielbiać?
Ale co będzie u mnie w uzyciu to sie zobaczy w wakacje icon_smile.gif
Fajnie, że jest gdzie i z kim pogadać icon_smile.gif
Beata Białystok
Agnieszko pogadamy jak urodzisz wink.gif Też miałam w ciąży takie wzniosłe idee, tylko tetra i wogóle icon_smile.gif A okazało się, ze Agatka nie miała nigdy założonej pieluszki tetrowej icon_lol.gif
kasiarybka
Agnieszko....u mnie dokładnie tak jak u Beaty icon_smile.gif

Pogadamy po prostu jak już Maluch się urodzi icon_smile.gif icon_wink.gif

Wiesz co, przy częstotliwości sikania Weroniki musiałabym zmieniac jej pieluszke tetrową co 5 minut.
Sama siÄ™ zresztÄ… przekonasz jak to jest.
Pampersy sÄ… rewelacyjne.
Nie przepuszczają wilgoci, pupka się nie odparza...a z pieluchami tetrowym i różnie bywa.
Kiedyś zabrakło mi pampersów, Weronika była jeszcze malutka, czekałam na męża aż wrócu z pracy i kupi, nałożyłam jej tetrówkę...o mamo...ale miałam jazdę wiesz, nie dość, że zmieniałam pieluchy dosłownie co chwile to jeszcze tyłek się Jej odparzył.

Nie chcę powiedzieć, że w Twoim przypadku też tak musi być, każde dziecko jest inne i inaczej reaguje na różne rzeczy.
ania
Agnieszko, a czy zastanawiałaś się w jaki sposób ty będziesz używać tych tetrowych pieluch? Bo jeżeli na tetrę założysz śpioszki i położysz malucha do łóżeczka to wiedz, że za chwilkę, będziesz miała oprócz mokrej pupy, pieluchy, i ubranka, również mokre prześcieradełko i materacyk.
Wszystkie maluchy, które do tej pory widziałam w tetrze miały na to zakładane ceratowe majteczki lub podkładaną ceratkę pod prześcieradełko więc czym to się różni od pampersa tak naprawdę? Tylko tym, że w pampersie dzidziuś ma suchą pupcię po prostu. Nikt mnie nie przekona do tertry niestety.
A poza tym pampers w środku wcale nie ma takiej powierzchni jak np. Always z siateczką , więc ten argument tez odpada.
Agnieszka*
Kochane dziewczyny, tak do końca to ja taka nic niewiedząca nie jestem (choć po tym co napisałam mogłyscie tak pomysleć i dzięki za dokładne rady). Gdy kończyłam średnią szkołę to mama urodziła mojego braciszka dla którego po cześci jestem taką drugą mamą. Nieraz spędziałam z nim sama noc albo parę dni .... wiem że w pampers nie ma siateczki jak podpaska i wiem że z tetry to przesiaka wszystko na przescieradło jak nie ma majteczek ceratowych.
Jednak z moich doświadczeń wynika np zupełnie co innego ... w tetrowych pieluszkach braciszek miała zawsze "śliczniutką" dupeczkę a u siostry dzidzia często miała odparzenia w pampersach.
Faktem jest że pampersy są koniecznością na spacerach , wyjściach i na nocki pewnie też ..... tetre jednak kupię hihihi
A tak wogóle to patrzcie ile kontrowersji na temat zwykłych pieluszek icon_biggrin.gif
Basza
To ja będę w opozycji icon_lol.gif Moje maluchy były (i są nadal) chowane na dwóch rodzajach pieluch. O wygodzie pampersów pisać nie bedę, ale tetrę też namiętnie używamy.
* zaraz po urodzeniu podkładałam tetrowa pieluszkę do wanienki przy kapielach, jak były wystraszone wodą, owinięcie w pieluszkę i kąpiel w niej uspokajała. Odwijałam poszczególne części ciałka, myłam i zakrywałam w pieluszkę.
*Na ręcznik kąpielowy kładłam rozłożoną pieluszkę, która doskonale wchłaniała wilgoć, a recznik dawał ciepło.
* do łóżeczka na wysokości głowy podkładałam pieluszkę.( maluchy miały refluks i często ulewały, więc nie musiałam zmieniać całej pościeli a tylko pieluszkę. Kolorową flanelkę z tych samych powodów wkładałam do wózka.
* jak lało się mleczko z piersi podczas karmienia, podkładałam tetrę ,
*wszystkie soczki, pierwsze kaszki wycierało sie tetrowymi pieluchami.
* na badania do przychodni, na badanie bioderek trzeba zabrać ze sobą pieluszkę tetrową i na nią kładzie się rozebranego bobasa.
*na spacerkach podczas mrozów przykrywałam buzię maluchowi rozłożoną pieluszką,
* teraz jesteśmy na etapie odzwyczajania od pampersów i w pieluszkach tetrowych mała szybciej zauważa dyskonfort icon_smile.gif
To tylko kilka moich za ...stosowaniem pieluszek tetrowych, a jak jeszcze wyobrażę sobie stertę pampersów na wysypisku, to mi trochę lżej na sumieniu, że przynajmniej próbujemy ograniczyć ilość.
Z doświadczenia tylko przestrzegam przed różnymi gatunkami pieluch, te z rzadkim splotem są do niczego, szybko się kulkują i są nieprzyjemne dla małej pupci. Po kilku praniach mogą mieć nawet dziurki. Więc nie zawsze tanie to dobre.
Wkurzają mnie także teksty o zaoszczędzonym czasie dla dziecka. Pranie teraz nie jest takie cieżkie jak kiedyś w balii. Pierze przecież pralka. Pieluchy składałam najczęściej kiedy dzieci spały. Prasowałam do 3 miesiaca życia, potem tylko składałam. (Zgodnie z zaleceniami pani Zefiryny ze szkoły rodzenia prasowałam pieluchy złożone, więc szło piorunem).
A może ja poprostu starej daty jestem? wink.gif
Jeżeli chodzi o tanie pampersy, to korzystamy często z ProBaby- polskiej produkcji. Za paczke 40 szt płacę 24.99zł. Najpierw nakładałam tylko na dzień, jak się sprawdziły również na noc. Rozmiary zaczynają się od 5 kg. Są z bawełenki, nie z ceraty.Można je dostać w Fartlandii, ponoć rónież na Handlowej.
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów, przygotowywanie wyprawki to słodkie zajęcie.
Adusiowa Mama
jest na ul. handlowej taka hurtownia BAMBINO. można tam zajść " z ulicy " i normalnie zrobic zakupy, tam pieluchy tetrowe były po 1,60 za szt.
pozdrawiam
ps. może ta informacja jeszcze przyda sie komuś...
Agnieszka*
Baszo, dzięki za wsparcie duchowe icon_smile.gif)
Mamo Aduni dla mnie ta informacja przyda się icon_smile.gif więc tez dziekuję
może luty jeszcze powstrzymam się od zakupów niemowlęcych bo własnie skonczylismy meblowanie pokoiku dla dziecka ale juz od marca zacznę chodzic po takich własnie hurtowniach....
nie mam nic z ciuszków wiec nawet jak będzie gdzies trzeba "hurtem" pięć sztuk jakichś kaftaników to mi odpowiada icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.