To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

okropny kaszel

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Wiewi
Dziewczyny, ratujcie bo płuca wypluję.
Męczy mnie okropny kaszel, suchy. O ile w ciągu dnia jakoś funkcjonuję o tyle kiedy tylko się położę kaszel męczy i zrywa mnie tak, że mam wrażenie, że płuca jak już pisałam wypluję icon_sad.gif zrywa mnie tak aż do "podduszania" i odruchu wymiotnego.
budzÄ™ dzieci to po pierwsze primo
nie mogę spać, leżeć, wykończę się to po drugie primo...
zawsze brałam w takiej sytuacji thiocodin. a teraz podobno nie wolno. Jak ja mam sobie pomóc??


ps. nie wiedziałam czy tu czy na zdrowej mamie, ale chyba tu bardziej pasuje.
gozar
wiewi - a inhalacje próbowałaś? Mi lekarz zalecił kiedyś podczas karmienia piersią inhalacje z soli bromowej (o ile nie pokręciłam nazwy , do kupienia w aptece)
To pomagało mi usnąć bez wyplucia płuc. Nawet jak w tej chwili nie masz jak kupić, to zrób sobie inhalacje z samej wody)
Tigerek
ja ostatnio tak płuca wypluwałam pryz podrażnieniu gardła, prawie 2 miesiące męczarni a okazało się, że potrzebne były środki stricte na zapalenie gardła. Wspomagałam się naturalną Islą na gardło w mega ilościach, ale tego się nie przedawkuje icon_smile.gif

W nocy męczy, bo w ciągu nocy mało śliny się przełyka, nie pijemy i gardło obsycha - tak mi wyjaśniono i się sprawdziło. Sprawdź może syrop z babki lancetowatej (naturalny) czy to wolno, wydaje mi się, że tak ale akurat wywaliłam ulotkę.
bumbum
Na duszÄ…cy kaszel polecam syrop STODAL
Xenna
Ostatnio to i ja dusiłam się przez ten suchy kaszel.Okropności!!!Przychodził wieczór a tu atak,myślałam,ze płuca wypluję.To samo miałam nad ranem,po przebudzeniu się. Od lekarza lekarza dostałam eurespal-tabl. 3 x dziennie po 1 (Lek Eurespal zawiera fenspiryd, który ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Fenspiryd zmniejsza obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych, normalizuje nadmierne wytwarzanie wydzieliny oraz zmniejsza skurcz oskrzeli, powodując znaczną poprawę oddychania) oraz piłam syrop o działaniu przeciw kaszlowym pod nazwą Supremin.
Od wczoraj robiÄ™ sobie inhalacje z sal ems factitium czyli z emskich.

Wiewi
dzięki dziewczyny.
wczoraj zrobiłam sobie inhalacje z rumianku, septosanu, szałwii i paru kropel amolu.
czy te syropy stodal i supremin są bez recepty? bo ja niestety nie jestem się w stanie teraz wyrwać do lekarza :/
alcia
ja równiez miałam okropny kaszel duszący, że sciany się trzęsły. Pomogły krople Sinecod takie dla dzieci, brałam 15 kropelek . No i kolejna rzecz to kupilismy inhalator (dla dzieci) ale ja inhalowałam się zwykłą solą fizjologiczną i też odczułam poprawę.
Tigerek
Stodal jest homeopatyczny i na mnie totalnie nie działał, po 2 butelkach zero efektu; Supremin u mnie do kupienia bez recepty, pewnie u ciebie też icon_biggrin.gif
kala101
Ja taki kaszel dostałam jeszcze w ciąży a że kiedyś podejrzenie astmy miałam to dostałam inhalatory (w pierwszej ciąż zniknął po porodzie jakoś tydzień) teraz po drugiej ciąży męcę się nadal, już nawet oddałam królika bo myślałam że może uczulenie, niby troche ten kaszel malał ale nadal jest, kupiłam inhalator może w końcu będzie poprawa jakk się solą poinhaluje bo jak nie to niewiem chyba płuca wkońcu wypluje
bumbum
CYTAT(wiewi @ Tue, 09 Nov 2010 - 12:41) *
dzięki dziewczyny.
wczoraj zrobiłam sobie inhalacje z rumianku, septosanu, szałwii i paru kropel amolu.
czy te syropy stodal i supremin są bez recepty? bo ja niestety nie jestem się w stanie teraz wyrwać do lekarza :/

Tak,stodal jest lekiem homeopatycznym bez recepty
Galadria
Ja sobie też przez jakiś czas robiłam inhalacje ale jakoś nie wiele mi to dawało, może źle się za nie zabierałam albo co icon_wink.gif) W końcu nie wytrzymałam i skoczyłam do apteki za grosze bo mam w łodzi pod nosem dosłownie i pani w okienku poleciła mi supremin, to ma formę zwykłego syropu właśnie na kaszel suchy. Muszę wam powiedzieć, że warto spróbować jeśli kogoś tak męczy bo syrop przede wszystkim zapobiega nawrotom tego kaszlu. A suchy jest chyba najgorszy bo jak zaczynam kasłać to nie mogę przestać, przy mokrym to przynajmniej człowiek może tą wydzielinę jakoś odkasłać a przy suchym to ciągłe drapanie i kasłanie jest masakryczne po prostu. Na mokry natomiast ja sobie chwalę mucosolvan, aktualnie jestem znowu przeziębiona więc korzystam i pomaga. Ale wiadomo, każdemu pasuje co innego icon_wink.gif
kajetanka
Ja na kaszel od lat stosuję Plantaginis-syrop z babki lancetowatej. Teraz podczas karmienia też mi pomógł (nie szkodzi dziecku). Nie wiem szczerze mówiąc czy on jest zalecany na kaszel suchy, czy mokry, ja go kupuję na każdy i zawsze działa icon_wink.gif Kosztuje coś koło 5 zł, więc można spróbować icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.