To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kiepskie nasienie czy może się udać...?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Quba_2007
Witam wszystkich i liczę że znajdę tutaj wsparcie a przedewszystkich jakieś pożyteczne rady.
Zacznę może od przedstawienia wyników badania nasienia:

- barwa nasienia: szarobiały
- odczyn nasienia: 7,4
- objętość nasienia: 1,7ml norma min. 2ml
- czas upłynnienia 5min
- liczba plemników: 31,5mln nie wiele ponad minimum
- plemniki ruch progresywyny 17%, opóźniony 50%, brak ruchu 33%
- budowa plemników prawidłowa 10%, nie prawidłowa 90%
- obecne granulocyty

Od wakacji staram się z dziewczyną o dziecko niestety co miesiąc to samo... okres:( dllatego zdecydowałem się na to badanie.
Ale teraz jestem załamany choć wiem że jedną z przyczyn może być wada jąder czyli żylaki powrózka nasiennego ale skoro wyniki
wykazują na tak małą ilość nasienia i zaledwie 10% plemników jest ok to czy wogóle jestem zdolny do zapłodnienia?
Wspomagam się Promenem oraz Salfazinem (sam znalazłem te leki bez konsultacji). Zabieg żylaków mam w styczniu mam 24 lata
wiem że długo czekałem, czy niezbyt długo?? Piszcie poradźcie coś... proszęicon_smile.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Quba_2007
ProszÄ™ o jakieÅ› porady...
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Quba_2007
Mam pytanie ponieważ w piątek rano miałem zabieg usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Kiedy jest szansa że żyły zaczną zanikać z jąder? Jak powinna przebiegać rekonwalescencja, tzn. czy mogę chodzić a jak tak to jak długo maksymalnie? Jaki jest minimalny okres wstrzemięźliwości seksualnej od dnia zabiegu? Czy np. tydzień wystarczy? Bardzo proszę o informacje.
kasiekus88
Warto dla własnego spokoju brać jeszcze suplementy wspomagające, na przykład Navitin - nam bardzo pomógł. Poprawia jakość nasienia. Staraliśmy się o dziecko chyba ze 2 lata... no i się udało icon_smile.gif
las
Nam pomogl Prenatal Pro Beby oraz androvit, mozesz dodatkowo brac witC kwas foliowy. Jesc duzo jajek, orzechy nerkowca, nie stresowac sie, wysypiac i stosunki co drugi dzien. Y nas byla gorsza sytuacja i mamydwujke cudownych dzieciaczkow dodam ze calkiem naturalnie 43.gif . Glowa do gory i trzymam mocno kciuki.
Tigerek
U nas odkrycie to maca 2500 j (wyciÄ…g w tabletkach) i salfazin z kwasem foliowym i Q10.
mrcheweczka
Nie jesteśmy lekarzami, nie damy Ci prostych odpowiedzi. Najlepiej iść do specjalisty - być może to kwestia zmiany trybu życia i się uda. W każdym razie trzymam kciuki.
Ponya
CYTAT(kasiekus88 @ Mon, 20 Jun 2016 - 13:17) *
Warto dla własnego spokoju brać jeszcze suplementy wspomagające, na przykład Navitin - nam bardzo pomógł. Poprawia jakość nasienia. Staraliśmy się o dziecko chyba ze 2 lata... no i się udało icon_smile.gif


Zgadzam się z tobą, on też nam pomógł.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.