To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zagadka 2. Spadek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Potwora
Pewnien Rzymianin umierając zrobił zapis na rzecz żony i oczekiwanego dziecka. W razie przyjścia na świat chłopca miał on otrzymać 2/3 spadku, a matka 1/3. W razie przyjścia na świat dziewczynki matka miała otrzymać 2/3 spadku, a córka 1/3. Urodziły się bliźnięta, chłopiec i dziewczynka.
Jak podzielić spadek?
użytkownik usunięty
Idę pilnować studentów na egzaminie, więc zamiast czytać gazetę icon_wink.gif będę myśleć o zagadce.
Paka
Arra
To zależy czy urodzi sie:
dwóch chłopców
dwie dziewczynki czy
dziewczynka i chłopiec icon_question.gif icon_rolleyes.gif
Małgoś.dz
Widzę dwa rozwiązania.
Jeśli syn dla owego Rzymianina był szczególnie ważny (wiadomo, przedłużenie rodu icon_wink.gif ) i chciał go szczególnie uposażyć - to proponuję taki podział:
syn 1/2 wartości majątku (albo inaczej 2/4), natomiast córka 1/4 i matka również 1/4 wartości.

Jeśli natomiast ojciec chciałby być w tej sytuacji sprawiedliwy - to powinien każdemu zapisać po 1/3 wartości majątku.
Małgoś.dz
CYTAT(Arra)
To zależy czy urodzi sie:
dwóch chłopców
dwie dziewczynki czy
dziewczynka i chłopiec  :?:  :roll:


Arra, ale w zadaniu jest powiedziane, że urodziły się: chłopiec i dziewczynka. wink.gif
Arra
CYTAT(malgosia.dz)
CYTAT(Arra)
To zależy czy urodzi sie:
dwóch chłopców
dwie dziewczynki czy
dziewczynka i chłopiec  :?:  :roll:


Arra, ale w zadaniu jest powiedziane, że urodziły się: chłopiec i dziewczynka. icon_wink.gif


O kurcze ale błysnęłam inteligencją icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_eek.gif

Jakoś niedoczytałam.. icon_rolleyes.gif
Potwora
Rozwiązania zagadek umieszczę, powiedzmy za tydzień. DO tego czasu proszę główkować Drogie Panie icon_idea.gif
Ewcia!
A mi przyszlo do glowy cos takiego:
jesli ojciec chcial, aby syn otrzymal 2razy wiecej, niz matka; a córka 2 razy mniej niz matka, to podzial wyglada nastepująco:

2/7 spadku dla matki
4/7 spadku dla syna
1/7 spadku dla córki

(chociaz nie wygląda to zbyt sprawiedliwie icon_wink.gif )
Doruśka
Ewcia! to nie moze być takie trudne

Ola a ten tydzień to juz trawaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa icon_twisted.gif icon_evil.gif
i.
Rzeczywiście tydzień trochę się rozciągnął icon_lol.gif
i.
Rzeczywiście tydzień trochę się rozciągnął icon_lol.gif
Potwora
Jest dokładnie tak jak napisała Ewcia ( fanfary icon_wink.gif )
Potwora
Sześciu kolegów biorących udział w wiosennym porządkowaniu miasta podzieliło się na 3 sekcje. Przodownikami sekcji byli Bolek, Olek i Tolek. Bolkowi, który pracował z Romkiem, dano do wynoszenia śmieci 16-kilogramowy kosz; Olkowi z Tomkiem dano 12-kg kosz; Tolkowi z Domkiem ( byli najsłabsi) dano 10-kg kosz.
W sprawozdaniu zamieszczonym na ściennej gazetce szkolnej napisano, że przodownik Janicki z Łapickim wynieśli 224 kg smieci, przodownik Ochocki z Zabłockim 192 kg, a przodownik Porycki z Koryckim 190 kg. Jak ma na imię Zabłocki?
użytkownik usunięty
Ja wiem, ja wiem, JA WIEM.... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif (czuję się jak Osioł ze Shreka: ja, ja, JA... wybierz mnie!)
ulla
Ja też wiem icon_smile.gif Lubie logiczne zagadki icon_smile.gif



Ps. ni diabła nie wiem dlaczego icon_eek.gif , bo zdanie większości utytułowanych znajomych jestem wyjatkowo nielogiczna icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.