To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Lot bez bagażu rejestrowanego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Martucha_
Czy któraś z Was leciała kiedyś tanimi liniami (dokłanie Wizzair) tylko z podręcznym bagażem? Lecę na 4 dni do koleżanki i zastanawiam się, czy uda mi się polecieć z bagażem podręcznym tylko i wyłącznie. Tylko nie wiem, jak celnicy w tanich liniach do tego podchodzą. Wiem, że kosmetyków i płynów na pokład wnosić nie wolno, ale kosmetyki tam na miejscu mam, zabrałabym tylko ubrania i buty w niewielkiej ilości, aparat fotograficzny, telefon (a podręczny może ważyć do 10 kg). Latałyście tak? Da się?

amania
Da się. Wiem, że mój tata, jeśli wylatuje na 2-3 dni, to zawsze tylko z bagażem podręcznym.
grzałka
da siÄ™, czemu by nie
Ciocia Magda
ja tak ostatnio leciałam (bo zazwyczaj z rodziną to jednak bierzemy torby duże) i :
można tak lecieć jak najbardziej, nawet nie trzeba mieć torby o dokładnie takich wymiarach jak wymagają - ja miałam taką typu "sportowy jamnik" icon_wink.gif i nikt nawet nie mrugnął
ale w tej torbie musisz już mieć wszystko - dokumenty, pieniądze - bez tradycyjnej damskiej torebki podręcznej (przynajmniej w ryanairze na to zwracają uwagę)
nie możesz mieć kosmetyków (tzn. możesz, ale w pojemnikach max 100ml i torbie plastikowej - takie torebki rozdają przy odprawie w razie czego) ani ostrych narzędzi, typu nożyczki czy pilnik do paznokci
naples
Spokojnie, w podręcznym zmieścisz:)
Ja leciałam co prawda Ryanairem kiedyś, a podręczny musiał mieć do 5kg i się zmieściłam, a leciałam na 4 dni.
Stwierdziłam, że nie będę im płacić dodatkowo za bagaż, jak się spokojnie w podręcznym się zmieszczę.
W Polsce nie zwracali zbytnio uwagi na wymiary torby podręcznej, ani na jej zawartość, ale jak już wracałam do Polski, to w Niemczech kontrola była porządna. Prześwietlali dokładnie, otwierali torby itd.

A nie ma nadal Wizzair rejstrowanego bagażu w cenie? W styczniu leciałam, bilet kupiłam za śmieszne pieniądze i miałam w cenie biletu też rejestrowany bagaż, jak i wiadomo podręczny.

Edit:
O tym, co można mieć, a co nie, Wizz informuje na swoje stronie dokładnie:
https://wizzair.com/useful_information/baggage/?language=PL#2
Martucha_
Dzieki dziewczyny. Widzę, że damy radę (lecę z córką). W Wizzair nie ma rejestrowanego w cenie. Tak, wiem, że na stronie wszystko jest, ale słyszałam, że oni akurat strasznie się czepiają (nie leciałam nigdy Wizzair). Ale spoko, spakujemy się tak, by było przepisowo.
grzałka
leciałam wizzairem już kilka razy, nigdy nie było problemu z bagażem, to ryanair się czepia i każe wkładać w te boksy czy wymiary się zgadzają, w wizz nawet przeszły dodatkowe torebki jako podręczny
mama_do_kwadratu
a w moim przypadku to akurat wizzair kazał wkładać bagaż podręczny w boksy (czyli się czepiał), ale torebkę można było mieć
MagduÅ›
Latam Wizzairem prawie co miesiąc i w większości przypadków biorę tylko bagaż podręczny. 10 kg to napradę sporo biorąc po uwagę, że lecisz w miesiącu letnim i nie bierzesz pewnie cięzkich butów i okryć. Spokojnie możesz przewieźć płyny, tylko tak jak napisała Magda EZ - max. 100 ml i w foliowych torebeczkach. Wiozę ze sobą zawsze perfumy, tonik, mleczko i kosmetyki - nigdy nie było żadnych problemów. Nie zauważyłam też, żeby strasznie restrykcyjnie była przestrzegana waga, bardziej czepiają się chyba jednak wymiarów. Niejednokrotnie przewoziłam kilo lub dwa więcej - nie było problemu.
pat09
Od ponad pieciu lat latam z Wizzairem i zazwyczaj nie czepiaja sie wagi, jesli oczywiscie nie przekracza limitu w przesadny sposob. Ostatnio jednak za podreczny uznaja np torebki damskie, wiec torebke polecam albo miec malenka, albo wlozyc ja do podrecznego po prostu. W Katowicach sa bardzo dokladne kontrole, ale np wode dla dziecka bez problemu pozwola wniesc na poklad (po jej skosztowaniu 03.gif ). Bagaz rejestrowany odkad pamietam byl zawsze platny, teraz kosztuje mniej robiac check in online. A tak na marginesie wizzair troche wzrosl cenowo, juz nie jest taki taniutki jak kiedys, latalam np za 1 € plus oplaty off course 06.gif
Martucha_
Wagi z pewnością nie przekroczę, bo mam 2x10 kg (ja 10 i córka 10), bierzemy same lekkie letnie rzeczy.
Fakt, Wizzair nie jest już taki tani, ale wciąż często najtańszy.
Magduś, rozumiem, że te foliowe torebeczki dostanę na lotnisku?
MagduÅ›
CYTAT(Martucha_ @ Sat, 04 Jun 2011 - 20:23) *
Magduś, rozumiem, że te foliowe torebeczki dostanę na lotnisku?


Dokładnie. Leżą w punkcie informacyjnym i bierzesz tyle ile Ci jest potrzebne.
Wizzair istotnie zdrożał ale i tak ceny są bardzo dobre. Teraz np. lecę do Mediolanu - 64 zł w dwie strony. O wiele więcej wyniesie mnie podróż do Katowic i z powrotem.
Martucha_
Cena rzeczywiście świetna, moje bilety trochę droższe, za 2 do Brukseli zapłaciłam prawie 700 zł.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.