To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Karpacz

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Matrusza
Co warto zobaczyć będąc w Karpaczu.
Wiem, że jest tam Muzeum Zabawek, ale nie pamiętam aby mnie zachwyciło.
A jak okolice?
naples
W samym Karpaczu to jest jeszcze Muzeum Sportu i Rekreacji, Centrum Kolorowa z torem saneczkowym, istna frajda nawet dla dorosłych icon_wink.gif
Wiadomo Świątynia Wang, skałki, zapora też jest ciekawa.

Można też podjechać do Kowar, 20min od Karpacza, raptem 13km.
Tam jest dawna herbaciarnia oficerska, Park Miniatur, zabytkowa karczma i sztolnia.
Ewcia!

Schronisko Samotnia i Śnieżkę icon_smile.gif
Żoanna
naples,matko z córka gdzie ta herbaciarnia?

w szklarskiej porębie jest muzeum minearologiczne i park dinozuarów.
w miłkowie niedaleko karpacza jest stacjonarny cyrk ze zwierzętami
ani75
Schronisko Samotnia piękne miejsce szlak niebieski ok 8 km od świątyni Wang,Śnieżka warta zobaczenia czy też wdrapania się ale zalecane ciepłe ubranie i wygodne buty często na górze mocno wieje.
Polecam odwiedzenie Świeradowa Zdroju i wjazd kolejką gondolową na górę Stóg Izerski.W ogóle w tym rejonie cała masa atrakcji po polskiej i czeskiej stronie nie wiem co konkretnie Cię interesuje ale służę pomocą.
naples
CYTAT(anusia12 @ Thu, 30 Jun 2011 - 06:17) *
naples,matko z córka gdzie ta herbaciarnia?


Jeszcze 5 lat temu była, jak organizowaliśmy wycieczkę do Kowar.
Musiałabym zerknąć do programu szczegółowego, może będę miała ulicę lub inne dane.
W wujku google faktycznie już nic na jej temat nie ma.

Matrusza
Oj, dzięki dziewczyny.
Zaraz sobie wygoglujÄ™ o czym piszecie.

A co ciekawego i w miarÄ™ niedaleko jest po stronie czeskiej i niemieckiej?
Które przejście graniczne jest najbliżej?

InteresujÄ… mnie wszelkie atrakcjÄ™ dla 9 latka.
kamla
Przejście na przełęczy okraj, przepiękne widoki, jak bedziesz w okolicy musisz to zobaczyc, w Czechach w Dvor Kralove koniecznie ZOO SAFARI, dla 9-latka idealne. A jak chcesz zjeść pyszna smażona rybe to polecam smażalnię w Sosnówce, kilka kilometrów od Karpacza, jedzenie takie, że ludzie z bardzo daleka przyjeżdżają, ja sama jestem w stanie pokonać 45 km w jedną strone dla tej Ryby!!!!
Żoanna
po stronie niemieckiej raczej nic i to ok 90 km od Karpacza do przejścia w Zgorzelcu.
do czech przejście na okraju od strony Kowar lub Lubawka- 40 km od Karpacza.

Zoo Safari w Dvur Kralove- można zobaczyć ale ja już tam nie pojadę.podnieśli ceny i zamknęli 3/4 ogrodu tylko dla aut.wiec cena ok 55 zł od os za całe zoo.
Zoo w Libercu-ok 80 km.bardzo fajne.
Skalne miasto...

naples ,jak bum cyk cyk nie kojarzÄ™ nigdy czegoÅ› takiego...ale kto wie.
Może to było w Bukowcu- taka wieś obok Kowar?
Żoanna
z tą Sosnówką to prawda,tam rybka najlepsza
Żoanna
Kamla,a skÄ…d jesteÅ›?
jeśli wolno zapytać?
ani75
Przejście z Czechami w Jakuszycach i tam blisko Harrachow:kolejka krzesełkowa na Certova Hora,wodospad Mumlava,skocznia narciarska. Hejnice-sanktuariumLibverda-uzdrowiskoLiberec-zoo,ogród botaniczny,centrum Babylon ,kolejka na Jested z nadajnikiem tv.Frydlant-zamekCzeski Raj-zamek Kost,Trosky,Jicin-miasto Rumcajsa,Prochovskie Skaly-skalne miasto.
W Niemczech-Drezno albo Szwajcaria SAksońska,rejon rozciaga się od miasta Pirna do granicy niemiecko-czeskiej.Bastei-formy sklane,twierdza w Konigstein,Stolpen-Pilnitz ogrody hrabiny Cosel.
Od przejścia granicznego przez Lubawkę to skalne miasto w Adrspach.
Musisz sobie przejrzeć mapy i przeanalizować gdzie najbliżej pojechać albo dalej a nastawić się na to co Was interesuje,wiadomo wszystkiego na raz w trakcie jednego wyjazdu zobaczyć się nie da.
naples
CYTAT
naples ,jak bum cyk cyk nie kojarzÄ™ nigdy czegoÅ› takiego...ale kto wie.
Może to było w Bukowcu- taka wieś obok Kowar?

Mam napisane Kowary, ale nie wykluczone, że chodzi o Bukowiec icon_wink.gif
karolaijula
Też się wybieram do Karpacza z rodzinką we wrześniu i ten wątek jak znalazł dla mnie, bo nawet w google tyle nie "wyszukałam" atrakcji ;] Mam pytanko co do noclegów, bo w zasadzie pierwszy raz się wybieramy w góry i przeglądając oferty noclegowe nie wiemy czy wybrać do spania sam Karpacz, czy Karpacz "górny"? A może dla niewtajemniczonych (czyli dla mnie) to chodzi o to samo??
Żoanna
Karola,nie będę tu reklamy robić bo pracuję w Karpaczu.
ale napisz w jakiej cenie chcecie sie zmieścić to moze coś doradzę.
Karpacz Górny ....osobiście odradzam bo daleko do centrum,choć równie rozwinięty,jest gdzie zjeść.
Żoanna
naples,o to chodzi?

https://nieregularnik-nieperiodyczny.blogsp...iny-paacow.html

jeśli tak to teraz jest pięknie odremontowane, zagospodarowany ogród ale nadal zamknięte.
naples
CYTAT(anusia12 @ Sun, 10 Jul 2011 - 19:09) *
naples,o to chodzi?

https://nieregularnik-nieperiodyczny.blogsp...iny-paacow.html

jeśli tak to teraz jest pięknie odremontowane, zagospodarowany ogród ale nadal zamknięte.


Niewykluczone, osobiście nie byłam wtedy, jedynie organizowałam wycieczkę tam i adres był z Kowar, ale jak pisałam wyżej może to chodziło o ten Bukowiec. Raczej tak, skoro nic innego nie ma u Was icon_smile.gif

Zakład pracy mojego ojca jest właścicielem jednego hotelu w Karpaczu i właśnie tam od zawsze jeździliśmy co roku na wczasy. Miło wspominam te czasy, bo aktywnie spędzaliśmy czas chodząc po górach i zwiedzając. Moi rodzice znów się tam wybierają, a ja myślę, że może uda się tam na Sylwestra zawitać. W Borowicach byłam na zielonej szkole i dosłownie codziennie chodziliśmy piechotą do Karpacza, to były czasy i kondycja 06.gif

Żoanna
naples,który hotel?
naples
anusia12, PW icon_smile.gif
karolaijula
anusia12 przedział cenowy do max. 50zł za osobę. Wymagania minimalne w pokoju to łazienka, TV, lodówka i czajnik. Jedziemy z 2 dzieci więc dobrze żeby były przynajmniej 3 łóżka w pokoju. Podaj linki na PW. Z góry wielkie dzięki
kamla
anusia ja dopiero dzis tutaj zajrzałam 37.gif Mieszkam między Kamienna Górą a Wałbrzychem icon_smile.gif A ty?
Żoanna
w Kowarach 06.gif
karolaijula
anusia 12 dziękuję za linki. Po rozmowach z właścicielami zdecydujemy się na nocleg w samym Karpaczu, tak dla bezpieczeństwa gdyby pogoda nawaliła
Żoanna
a co wybraliście?
napisz na pw.
w sumie wszystko co przesłałam było blisko centrum.
sama nie przepadam za Karpaczem górnym 48.gif
karolaijula
Powiem ci szczerze, że nic nie rezerwowaliśmy bo mamy termin na 99%. Ale po telefonach wiemy, że zmieścimy się w zakładanej kwocie ;]
amore
Jeśli mogę ,to też proszę o namiary na noclegi w centrum Karpacza do 50 zł. za osobę przytul.gif
Żoanna
Karola wyślesz te namiary amore?
ja nie zapisłam sobie w wysłanych.
karolaijula
OK!! Już wysłałam na PW
amore


Bardzo ,bardzo dziękuję icon_lol.gif
AniaM**
ja też bardzo poproszę o namiary, bo właśnie szukam w tej okolicy, ew. Szklarska Poręba

napiszcie mi jeszcze proszę czy żeby jechać z dziećmi do Czech czy Słowacji na 1 dzień - tak pozwiedzać Prage, to muszę mieć dla nich jakiś specjalny dokument? dowód dla małolata? bo przecież nie są nigdzie wpisani, a paszportów nie mamy

aha, jeszcze spytam - jak stwierdzić gdzie jest Karpacz Górny?
lusia
czy ja również mogę prosić o namiary blagam.gif

Żoanna
CYTAT(AniaM** @ Thu, 21 Jul 2011 - 17:44) *
aha, jeszcze spytam - jak stwierdzić gdzie jest Karpacz Górny?



06.gif
nie mogę przerobić pliku.
kto chce mapkę z opisem 29.gif prosze przysłać swojego maila
kamla
AniaM. niestety musisz miec jakis dowód dla dzieci. Ja wybieram sie z bąblami do ZOO Safari i specjalnie im dowody wyrabiałam. Ale teraz to luz blues tylko zdjęcia zrobić, złozyć w urzędzie. Nie płacisz za dowody i po dwóch tyg. juz mialam.
AniaM**
w Gdańsku ponoć 4 tygodnie się czeka na dowód, a ja nie mam tyle czasu bo od 14 sierpnia zarezerwowałam pokój w Karpaczu
wogóle to myślałam że taki wniosek sama mogę złożyć (nawet przez internet)a tu się okazuje że dziecko musi być osobiście w towarzystwie obojga rodziców - to niemożliwe bo wywożę dzieciaki jutro do rodziny za Gdańsk więc nie ma jak tego zrobić icon_sad.gif
Żoanna
to dopytaj czy mozesz podróżować z aktem urodzenia
kamla
anusia ale to bez sensu, po co jej akt urodzenia? Nic jej nie da, jak zatrzyma policja do kontroli poproszą o dowód albo paszport, przecież w akcie nawet zdjęć nie ma więc skąd Czeska policja bedzie wiedzieć, że dotyczy tego konkrentego dziecka?
edit: jak dziecko ma skończone 5 lat to wystarczy jedno z rodziców do młodszych dzieci oboje. Ale Tobie to i tak nic nie da. Ja bym przetrzymała do poniedziałku i złozyła, prawdopodobnie do 14 sierpnia będzie gotów to przecież 3 tygodnie ponad. Szkoda bo z Karpacza do czech rzut beretem a tam jest naprawdę sporo atrakcji.
amore
Jeśli jesteśmy w temacie Karpacza- to czy zimą nie jeżdżąc na nartach znajdziemy z córką( 11-letnią) coś dla siebie?Czy może orientujecie się jakie są ceny za naukę jazdy na godziny?Jeśli udałoby mi się namówić córkę na naukę 29.gif
basiaw
Ja osobiście wolę Szklarską, bo zawsze jest co robić icon_smile.gif
W Karpaczu za 1 godz u instruktora płacilam tej zimy 50 zł plus wypożyczenie nart 75. Natomiast w Szklarskiej trochę mniej. Poza tym ze Szklarskiej jest blisko do harrachova, gdzie dzieci mają raj na sankach icon_smile.gif
amore
Już sama nie wiem ,gdzie lepiej Szklarska czy Karpacz?Mam trudny wybór 13.gif
basiaw
Karpacz super miejsce, ale wg mnie lepszy na lato, możesz wtedy pójść sobie do świątyni Wang, wejść na Śnieżkę, w sumie w zimie możesz wjechać, ale nie ma tyle miejsca do jeżdżenia na sankach i nie ma, przynajmniej ja nie znam za wiele stoków naśnieżanych łatwych. Mój Kuba 5 lat jeździ od dwóch lat i woli jeździć do Szklarskiej, tam jest dużo właśnie małych górek naśnieżanych i na dodatek dobra baza wypadowa do Czech. Obie miejscowości przepiękne! Może AniaM się wypowie jak wróci i wtedy podejmiesz decyzję...
amore
Poczekam 08.gif. Opinie w necie są różne i chyba większość jest za Karpaczem ,ale lepiej wiedzieć to od osoby która mieszka blisko. icon_smile.gif
Matrusza
My już wróciliśmy.

Nie mieszkaliśmy w samym Karpaczu ale blisko. Byliśmy zmotoryzowani więc nie stanowiło to problemu.
Ogólnie dużo się przemieszczaliśmy.

Co mogę polecić to na pewno Muzeum Miniatur w Kowarach - bardzo przyjazne i piękne muzeum. Świetni oprowadzacze icon_wink.gif

Warto wejść na Chojnik.

Świątynia Wang zrobiła większe wrażenie na moim dziecku w miniaturze niż na żywo. Ale dla samej jej historii warto.

Dumna jestem, że mój 9 latek sam wszedł i zszedł ze Śnieżki - tam świetny pomysł z czeską pocztą icon_wink.gif
Sam wszedł i zszedł ze Szrenicy (piękne dyplomy można nabyć za 2zł).
Zaliczyliśmy chyba wszystkie schroniska (mamy multum pieczątek). Największe wrażenia zrobiło na nas schronisko Samotnia. Chciałabym choć raz tam przenocować. Podobno nawet nie jest tak drogo tzn 35zł + 7zł pościel.
Jestem naprawdę dumna z mojego piechura, bo ja nastawiałam się raczej na wyciągi.

A i Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej. Mój fan prehistorii był oczarowany, mniej gdy chciał sobie kupić trylobita - a tam ceny zaczynały się od 100zł ;(

Wodospady - w Przesiece i w Szklarskiej. Dwa razy je odwiedzaliśmy. Wrażenie zrobił Kamieńczyka gdzie nakłada się kaski i idzie po specjalnej trasie. W Przesiece - bardzo kameralny choć jak pamiętam nie był tak zabudowany i nie było budki z lodami i takimi tam. Znak czasów icon_wink.gif

A po czeskiej stronie na pewno Teplickie i Arszpackie Skały. My już dwa razy do nich wracaliśmy. Piękne skały. To tam kręcili Narnię. W tym roku odkryliśmy bardzo mało uczęszczaną ekstremalną trasę.
Odwiedziliśmy też sławny Harrachov ze skoczniami. Można wejść na skocznie - widok niezapomniany ale nogi potem bolą okropnie icon_wink.gif
Po czeskiej stronie widzieliśmy też jelenia icon_wink.gif

Ogólnie bardzo udany wyjazd i dzięki Wam dziewczyny za namiary. Wszystko sobie wypisałam, wygoglałam i wyszedł z tego całkiem aktywny wyjazd.
Cenowo nie wyszło, aż tak tragicznie. Myślałam, że będzie gorzej - choć już mnie cholera brała jak za wstęp do wszystkiego i stanięcie gdziekolwiek należało płacić. Najwięcej chyba wydaliśmy jednak na wejścia.

Co warto a na co nam czasu/pieniędzy nie starczyło:
- kolej Izerska, specyficznie jeździ, trzeba albo rano wstać albo poświęcić cały dzień. Ale ją widzieliśmy, jest piękna. Nie kosztuje dużo.
- safarii zoo po stronie czeskiej, tutaj decydujący był koszt wstępu. Musielibyśmy zapłacić ok.200zł (zdecydowałam, że wolę za te pieniądze kupić bilety dla całej rodziny do Kopernika- na cały rok icon_wink.gif )
- Zamek Czocha, kompletnie jakoś było nam nie po drodze. Ale strasznie żałuję bo na miniaturze wyglądał pięknie.


basiaw
Martusza, co do zamku Czocha to nie musisz aż tak żałować! W miniaturze wg mnie znacznie lepszy! Chyba, że lubisz oglądać komnaty, które odnowione po 2 w.św. nie są aż tak okazałe. Poza nimi w większości hotel, który bardzo kojarzy mi się z hotelami z czasów gierkowskich.. Dzieci na wycieczce również nie zachwycone zamkiem...
amore
wiadomo inne są atrakcje latem a inne zimą,poszukuję miejsca gdzie nie tylko na nartach można jeździć.
ani75
Matrusza jakim szlakiem wchodziliście na Śnieżkę-moi bliscy są właśnie w Karpaczu i planują wejście z 9 latkiem
Żoanna
Martusza pięknie wszystko opisałaś.

Rzeczywiście w Karpaczu nie ma gdzie jeździć na sankach.
Niestety nie wiem jak jest w Szklarskiej 48.gif
amore
Chodzi mi o to aby fajnie spędzić zimowy czas,fajne szlaczki,widoczki.Na sanki to można pójśc wszędzie 29.gif To co lepsze?
skanna
CYTAT(anusia12 @ Mon, 15 Aug 2011 - 08:47) *
Martusza pięknie wszystko opisałaś.

Rzeczywiście w Karpaczu nie ma gdzie jeździć na sankach.
Niestety nie wiem jak jest w Szklarskiej 48.gif



Jest jedno miejsce - vis-a-vis szpitala pulmonologicznego, ale o ile w ubiegłym roku było jeszcze bezpłatne z mnóstwem śniegu, to w tym roku było już płatne, za to śniegu było mało. Za to płacąc za weście w cenie ma się różne sprzęty do zjeżdżania - porządne pancerne sanki, skuterki dla mniejszych dzieci, opony.
Matrusza
Jeśli chodzi o trasę to wybraliśmy taką od Świątyni Wang potem przez Samotnię i Strzechę Akademicką. Od Strzechy wybraliśmy drogę letnią. A na samą Śnieżkę wchodziliśmy okrężną drogą zahaczając o Czechy. Wracaliśmy już wybrukowaną nartostradą omijając Samotnię.
W Samotni są świetnie pierogi ruskie, a Strzecha ma smaczne rzeczy w grilla i zupy chlebowe icon_wink.gif
Na samej Śnieżce można również kupić dyplom piechura za chyba 10zł jak pamiętam.
Dyplomy wiszą aktualnie dumnie na lodówce icon_wink.gif
Izzka
Decyzje podjęte? Wyjazdy zabukowane? Sezon można niemalże uznać za rozpoczęty. Zakopane jak pokazało klasę, śnieg już byłicon_biggrin.gif Akurat byłam weekend w Zakopcu, niestety nieprzygotowana na sporrty zimowe. Teraz znajomi planowo myślą wysłać dzieciaki, myślę że padnie na jakieś zimowisko własnie w Karpaczu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.