To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kosmetyki dla małego alergika

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aidaa
Hej,

Czy możecie polecić jakieś kosmetyki dla małych alergików? Mój synek ma wciąż trochę podrażnioną skórę wokół ust. Nie toleruje kosmetyków z parabenami, barwnikami itd. Do tej pory używałam jedynie kosmetyków Oillan. Generalnie się sprawdzają, ale może macie jeszcze jakieś marki, które mogłabym bez obaw wypróbować?
Madie
Moj syn jest atopikiem i stosujemy kosmetyki rossmannowskie (babydream), czasem nivea (mamy akurat krem na kazda pogode) i rzadko emolium. Niby emolient, ale nie jestem zadowolona z efektow.
Dla alergikow zdecydowanie odradzam johnson's baby, bo najczesciej uczulaja. Moj maly byl myty tym w szpitalu i dostal wysypki.
Abotak
nie wiem o jakie kosmetyki chodzi, ale ogolnie noworodki, niemowleta a nawet male dzieci nie potrzebuja nic oprocz wody i ew mydla ( ale i to dopiero pozniej )jakiegos delikatnego ( bez SLS, barwnikow i dodatkow zapachowych)- moze byc i Bialy Jelen albo inne w tym stylu. I szampon jak wyzej przy okazalszej czuprynie w drugim polroczu najwczesniej.

Czysta oliwa z oliwek czy olejek migdalowy z zimnego wytloku stosowane sporadycznie ( bo inaczej skora sie rozleniwi) gdy pojawia sie problem. Poza tym nie ma potrzeby.

Tak zalecaja u nas w kazdym razie i moje wszystkie dzieci dobrze na tych radach wyszly. icon_smile.gif
Madie
My stosujemy delikatny zel do mycia cialka i wlosow oraz kremy- do buzi i na slonce na cale cialko, bo w cieple/upalne dni jest zazwyczaj ubrany w samo body lub koszulke i pieluche. Po kapieli smarujemy sie masciami od lekarza, bo wysypke mamy, tzn. mlody ma.
aidaa
Woda i mydło to dla tak wrażliwej skóry zdecydownie za mało. Potrzebuje też nawilżenia. A zna ktoś Atoperal ?
Cena jeszcze znośna a to chyba coś w stylu Oillan.. Od siebie mogę jeszcze polecić Topialyse.
marta083
Mój synek ma AZS i mieliśmy zalecenia:
- kąpać co drugi dzień; wodę do kąpieli przegotować i do wanienki wlać ale nie całość, tak by osad został w garnku;
- do kąpieli można dolewać parafiny;
- ja kąpałam czasami w Oilan bo na Oilatium mnie nie stać; Emolium jest takie sobie;
- robiłam też tak, że w misce z grubsza myłam synka mydłem i przekładałam do wanienki z krochmalem;
- po kąpieli nie wycierać tyko osuszać, delikatnym dotykiem;
- ciuszki prasować na lewej stronie by zmiękczyć włókna;
- polecam do całego ciałka CetaphilDA
- jak schodziły plamy/krostki to stosowałam parafinę (nie uczula a super nawilża);
- obserwacja po czym to może być (u nas kakao/czekolada - dużo jadłam podczas karmienia 43.gif )

Nie pamiętam co jeszcze icon_neutral.gif
Gruszka
CYTAT(aidaa @ Mon, 08 Aug 2011 - 16:43) *
Hej,

Czy możecie polecić jakieś kosmetyki dla małych alergików? Mój synek ma wciąż trochę podrażnioną skórę wokół ust. Nie toleruje kosmetyków z parabenami, barwnikami itd. Do tej pory używałam jedynie kosmetyków Oillan. Generalnie się sprawdzają,


Skoro siÄ™ sprawdzajÄ… to po cholerÄ™ Ci inne? diabel.gif
Madie
Gruszka, emolienty do tanich nie naleza, a wiem po sobie, ze czesto "zwykle" kosmetyki sa lepsze i duzo tansze niz specjalne dla alergikow.
Na sobie wyprobowalam mnostwo kremow, zeli do mycia twarzy itp i zwyklych i specjalnych dla atopikow w przeroznych cenach. W koncu najlepszy okazal sie krem, ktory kosztuje mnie 2,99 za 50ml. U mojego dziecka jest podobnie. Emolium nie koniecznie, bo lepsze efekty dawala np zwykla oliwka.
Gruszka
CYTAT(Madie @ Wed, 10 Aug 2011 - 15:36) *
Gruszka, emolienty do tanich nie naleza, a wiem po sobie, ze czesto "zwykle" kosmetyki sa lepsze i duzo tansze niz specjalne dla alergikow.


Aidaa zamiast Oilanu poleciła równie drogie dwa inne preparaty, rzucając oczywiście stosownym linkiem, więc to nie jest wątek z prośbą o pomoc. Heloooooł icon_twisted.gif

produkujecie się, dziewczęta, w dobrej wierze, ale to kolejny troll...
Madie
Ja po prostu nie specjalnie zwracam uwage na nicki, wiec nie zauwazylam co i jak. Z reszta- moj maly facet,wiec jedym okiem na Tomka, drugim na forum.
Abotak
CYTAT(Gruszka @ Wed, 10 Aug 2011 - 13:47) *
produkujecie się, dziewczęta, w dobrej wierze, ale to kolejny troll...


jako ze tez mam skore wrazliwa na trole i krypto, to zywilam nadzieje ze ta woda i mydlo tudziez zwykla oliwa kuchenna co to niezywa ale na wierzch wyplywa icon_cool.gif , prawde i tylko prawde nam wyjawi.
Bo doswiadczenie nauczylo ze takie niekomercyjne propozycje nader skutecznie prawdziwe motywacje wywabiaja icon_twisted.gif
aidaa
Nie jestem żadnym trollem:) Ale tak jeszcze mnie nikt nie określał. Zarejestrowałam się kiedyś na tym forum, żeby zapytać o szkołę języka dla dzieci i teraz drugi raz o coś spytałam... Zarejestrowałabym się na początku 2010 roku, żeby 2 lata później zareklamować krem? Prawda jest taka, że może naiwnie wierze w drogie marki apteczne - może to mylne przekonanie, że cena idzie w parze z jakością. A krem owszem się sprawdza, ale skóra z czasem przestaje reagować i tak jak w tym przypadku podrażnienia pojawiają się częściej. Dlatego z czasem warto zmieniać kosmetyk.
Madie
Droga rzecz nie rowna sie dobra jakosc.
santy
ja bym emolientów do mycia całego ciałka nie używała, bo zawierają sztuczne oleje mineralne (pochodne ropy naftowej??), zatykają pory więc jak organizm ma oczyszczać się z toksyn, oddychać?? Miejscowo na zmienionych chorobowo miejscach owszem np.: dłonie. Z rossmanowskich przekonałaby mnie oliwka do ciała hipp ( w miare mało składników + naturalne) i mydło w kostce...ale czy biały jeleń?? hmmm..może mydła z Alepo (zawieraja 2 - 3 wyłacznie naruralne składniki, im mniej % składnika odkażajacego tym łagodniejsze - owoc lauru chyba). Można też używać oliwy z oliwek ekstra vergine do natłuszczania i krochmal na krostki.

Jak ktoś ma troszkę pieniędzy to polecam eko kosmetyki, na rynku jest już dużo polskich marek, ale najbardziej dostępne są w sklepach internetowych. Ja mam ze dwa produkty z weledy i mambino (oliwkę i szampon) i coś z derma baby...czy jakoś tak icon_wink.gif..te nie poolskie niestety. Jak skóra dziecku dojrzeje to pewnie przerzucę się na bardziej popularne kosmetyki i tańsze.
Fiona89
Santy nikt nie karze myć dziecka codziennie emolientami. My przy AZS na samym początku myliśmy co drugi dzień, bo taka była potrzeba. A teraz raz w tygodniu icon_smile.gif
kazik32
Na pewno każdy z was bardzo dobre kosmetyki kupił by w sklepie https://www.annanocon.pl/sklep/lakshmi-kosm...-pielegnacyjne/ . Tam naprawdę jest bardzo duży i bardzo ciekawy wybór.
chibiusa
mój atopik na co dzień używa specjalistycznych kosmetyków dzięki temu jego skóra jest w dobrym stanie, nie ma wyprysków i suchych miejsc. Używamy pianki do mycia atoperal i z tej samej serii emulsji do kąpieli. bardzo fajnie się sprawdzają, mają dobre składy i widzę poprawę stanu skór mojego dziecka
nataliakoziol
Sprawdźcie sobie szampon do skóry łuszczącej https://rio-kosmetyki.pl/urodapielegnacjawl...5108710361.html. Jest o tyle ciekawy, że posiada FITOCANNABINOID COMPLEX, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób chorych na egzemę czy też AZS. Jak kliknięcie w link, możecie poczytać więcej informacji o tym szamponie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.