To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Łódź turystycznie na weekend

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zilka
Hm... No właśnie co się zwiedza/ogąda w Łodzi? Normalnie nie mam zielonego pojęcia, oczywiście atrakcje dla dzieci mnie też interesują ale charakterystyczne dla miasta... Polecicie coś proszę? I chętnie jeszcze jakaś fajnę knajpkę w centrum.
tomberowa
dla dziecka: Manufaktura i Experymentarium, Muzeum Bajki - musiałabys wrzucić w google, bo chyba się przenieśli już z Tuwima, Ogród Botaniczny, Ogród Zoologiczny - aczkolwiek chyba tylko to Muzeum Bajki najbardziej charakterystyczne dla Łodzi, bo to przy Semaforze jest icon_smile.gif

przejście Piotrkowską - od ul.Piłsudskiego do pl.Wolności - tam tzw.Dętka - wodociągi Lindleya, które można zwiedzać, zaraz niedaleko wspomniana Manufaktura i Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu Poznańskich, dalej Cmentarz Stary na ul.Ogrodowej z piekną kaplicą fabrykanta Scheiblera, niestety ta częśc cmentarza jest bardzo zaniedbana...

Jest jeszcze w Łodzi Muzeum Kinematografii na pl.Zwycięstwa (kręcili tam np.Ziemię Obiecaną), niedaleko Filmówka, Muzeum Włókiennictwa na Piotrkowskiej, Muzeum Sztuki na Przędzalnialnej w pięknym pałacu fabrykanta Herbsta na tzw.Księżym Młynie, w ogóle ulica Przędzalniania to typowa zabudowa Łodzi - domy robotników fabrycznych icon_smile.gif.

to tyle co mi przychodzi na teraz do głowy, ale chyba i na to weekendu mało... icon_wink.gif
zilka
A to Muzeum Bajki to fajne jest? https://www.se-ma-for.com/pl/muzeum-bajki/o-mubie
Bo tak czytam i czytam i wychodzi, że najlepiej tam iść na warsztat, jest tam jakaś sensowna wystawa?
tomberowa
niestety na to pytanie Ci nie odpowiem - ja byłam ze 2 lata temu w czasie Nocy Muzeów. Frajdą wtedy dla mojego dziecka była Duzy Miś Uszatek i scenografie z bajek. Teraz spojrzałam na te warszaty i faktycznie wygląda to ciekawie, niestety mój syn się na nie skusi pewnie icon_sad.gif
Dorotka
My bylismy w se-ma-forze i na warsztatach i zwiedzać. Jedno i drugie chłopakom odpowiadało. W srodku jest równierz namiastka sali kinowej i można oglądać bajki.
Przy muzeum włókiennictwa jest jeszcze skansen, który warto zobaczyć icon_smile.gif
tomberowa
a tu a propos warsztatów, dzisiejsza Wyborcza: https://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,1022519..._filmowego.html

Dorotka - dzięki za przypomnienie o skansenie, musze sie wreszcie wybrać icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
Ile razy widzę ten wątek, wydaje mi się, że chcesz się na Mazury wybrać pożeglować icon_wink.gif
zilka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 03 Sep 2011 - 19:05) *
Ile razy widzę ten wątek, wydaje mi się, że chcesz się na Mazury wybrać pożeglować icon_wink.gif


06.gif

Latamy po Łodzi, aktualnie padłam, macie tu Uszatka:



Arwena.
A ja za każdym razem widzę łóżeczko turystyczne z dzieckiem icon_wink.gif

gozar
CYTAT(Arwena. @ Sat, 03 Sep 2011 - 19:23) *
A ja za każdym razem widzę łóżeczko turystyczne z dzieckiem icon_wink.gif



ja też
zilka
CYTAT(gozar @ Sat, 03 Sep 2011 - 19:26) *
ja też


Moje drogie, proszę o merytoryczne wpisy i na temat! 06.gif
malinowa i Malina
a ja myślałam, że chcesz łódkę do żeglowania wypozyczyć.
Agnes-3
CYTAT(malinowa i Malina @ Sat, 03 Sep 2011 - 22:31) *
a ja myślałam, że chcesz łódkę do żeglowania wypozyczyć.


Ja tez 37.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.