To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

tuje tuje...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

grubassek:)
witam. od ok. miesiąca kilka moich "krzaczków" zaczęło usychać...icon_sad.gif wczoraj w TV usłyszałam przez przypadek, że tuje usychają bo w okresie jesienno-zimowym powinny być intesnsywnie podlewane...icon_sad.gif czy miałyscie podobny problem? czy taka tuja odrośnie czy już nie ma żadnych szans...?
Mariola***
Przy normalnych okolicznościach przyrody tuje same sobie dadzą radę, ale teraz , przynajmniej u mnie od września padało chyba dwa razy. Może faktycznie podlej je. Szansa,ze zbiorą się jest duża.
grubassek:)
Mariola dzięki za odp:) wiesz co podlalam je kilka razy i wygladaja ciut lepiej-tak przynajmniej mi sie wydaje...
mam nadzieje ze do wiosny jakos dojdÄ… do siebie...
trylinka
Podlewaj co 2-3 dni tak długo jak się da tj. do nadejścia mrozów. Prawdziwych mrozów. Podlewaj duuuużo i kilka razy. Konewka wody zwilży ziemię wokół tui na głębokość 1-2 cm, a chodzi o to, żeby nawilżyć ziemię na 40 cm. . Potem, jeśli zima będzie bezśnieżna też podlewaj każdorazowo, gdy ziemia rozmarznie. Większość szkód wśród roślin zimozielonych klasyfikowana jako szkody mrozowe to zwykłe uschnięcie z braku wody. Np. sucha jesień a potem zima daje w sumie 5 miesięcy pustynnej suszy dla rośliny.
Pamiętaj, że zimą wciąż rosną korzenie.
Uschnięte części obetniesz na wiosnę i thuja łatwo się odbuduje.
grubassek:)
trylinka dziekuje za rade- a ja myslalam ze podlewanie mam juz zakonczyc.... ale skoro jeszcze nie ma mrozow i nie zapowiada sie na to- to jutro z samego rana biegne z wiadrem wody:)
agak
grubassek a pies czasami Ci ich nie "podlewa"
u nas to było przyczyną
grubassek:)
agak psa ani kota nie mamy:)wiec to raczej wykluczam
tym bardziej ze wszystkie tuje jednocześnie zaczęły schnąć
Gruszka
Ja mam tuj w rzedzie ze 20 i ciągfle któraś wyrywkowo mi usycha. Wymieniam na nową i tak w kółko icon_smile.gif
milutka
A jakie masz tuje? ja brabanty i one na zimÄ™ robiÄ… siÄ™ tak jakby suche i brÄ…zowiejÄ….
grubassek:)
CYTAT(milutka @ Thu, 29 Dec 2011 - 01:11) *
A jakie masz tuje? ja brabanty i one na zimÄ™ robiÄ… siÄ™ tak jakby suche i brÄ…zowiejÄ….

ja tez mam takie.one nigdy wczesniej nie brÄ…zwialy na zimÄ™
milutka
CYTAT(grubassek:) @ Sat, 07 Jan 2012 - 21:09) *
ja tez mam takie.one nigdy wczesniej nie brÄ…zwialy na zimÄ™


Moje brÄ…zowiejÄ… a wiosnÄ…/latem robiÄ… siÄ™ zielone, tylko to jest takie brÄ…zowienie, nie usychanie, jutro zrobiÄ™ fotkÄ™ icon_wink.gif
milutka
dubel

To przy okazji wstawiÄ™ jak wyglÄ…dajÄ… latem moje tuje



Uploaded with ImageShack.us
grubassek:)
milutka no to moje wygladaly tak zawsze-niezalezni od pory roku-no ale moze teraz to sie zmieni:)
trylinka
Grubassek - nadal podlewaj.
Wczoraj byłam w pewnym parku królewskim po rewitalizacji.
Misterne wzory ze świeżo latem wsadzonych bukszpanków - takie esy floresy na dużych powierzchniach - prawie wszystko zdechło. Całe kilometry bukszpanowego suszu. 32.gif
Zielone były tylko te, które miały cień od pałacu i tak nie wysychały.
Naprawdę, to był smutny widok.
grubassek:)
trylinko podlewam podlewam-choc czasem o tym zapominam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
kurczÄ™, chyba bede musiala podlewac caly rok wkolo, bo zimy chyba nie bedzie 21.gif
kuskus
jak brązowieją to są to szkodniki. Idzcie do sklepu i poproście o odpowiednie opryski.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.