To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

brokuł

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agrafkaa
Już nam się przejadła zupa brokułowa.Brokuł z marchewka i masełkiem zamiast ziemniaków też.Co mogę jeszcze zrobić z brokułów.Obecnie mam w lodówce dwa spore brokuły
bb
CYTAT(Asia... @ Wed, 11 Apr 2012 - 11:07) *
Już nam się przejadła zupa brokułowa.Brokuł z marchewka i masełkiem zamiast ziemniaków też.Co mogę jeszcze zrobić z brokułów.Obecnie mam w lodówce dwa spore brokuły


Ugotowac al dente, podzielic na kawalki, dolozyc fete pokrojona w kostke i koktailowe (badz zwykle w kawalkach) pomidorki, zalac dobra oliwa i ewentualnie octem- salatka gotowa.

Ugotowane brokuly zmiksowac, na patelnie, dodac fete, pieprz, gladka masa do pierogow, nalesnikow etc
MamaJulki
albo makaron z sosem serowo brokułowym mnaim icon_smile.gif
gosiagosia
kotlety z brokulow
okko
Sałatka- ostatnio zrobiłam na babski wieczór i była super

brokuł al dente
makaron
cebula czerwona
migdały w płatkach
sos- u mnie czosnkowy ale moze byc inny

w wersji lux- dobra szynka w kosteczke- albo w paseczki- ja tak lubie
bb
My jeszcze lubimy makaron penne z rozyczkami brokulow i duza iloscia czosnku i oliwy z dzikim oregano.
Orinoko
Sałatka (wariacja na tematy powyższe):
brokuł al dente, pomidor, feta, sos czosnkowy (na jogurcie).
Przepraszam, chyba zamiast fety były jajo na twardo, zasugerowałam się wcześniejszymi przepisami....
mim0za
CYTAT(MamaJulki @ Wed, 11 Apr 2012 - 11:40) *
albo makaron z sosem serowo brokułowym mnaim icon_smile.gif

Mogę prosić o przepis?
Kaszanka
Brokuły uwielbiam.

Ugotowane brokuły zmielić albo po prostu potraktować widelcem lub ugnieść jak ziemniaki, dodać makaron, trochę czosnku, śmietankę 30% lub inną oraz duuużo sera żółego.
Sałatki:
- brokuł, makaron drobny, wędzony kurczak w kostkę, por, kukurydza, majonez - często dodaję też jajko na twardo bo lubię połączenie brokuł + jajka
- brokuł, ser feta, ogórek kiszony, jajka na twardo, cebulka, odrobinę majonezu
- brokuł, jajka na twardo, ser żołty w kostkę, majonez, trochę czosnku

maminka43
Naleśniki-rozrzucić trochę podgotowanego brokuła,na to zatrzec trochę sera Lazur(lub innego,ale najlepiej pleśniowy)i gotowane jajeczko na te utrzeć lub posiekać.Złozyć,podsmażyć na masełku-przepyszne! icon_biggrin.gif
moko.
Jej, własnie wczoraj miałam atak brokułowy.
Standardowo wykonuję brokuły z fetą, pomidorkami, sosem jogurowo-czosnowym + płatki migdałow lub dyni.
Abotak
poza udzialem w salatkach, wersja z balsamico i czosnkiem, jeszcze mozna jako warzywo dipowe ( lekko zblanszowany czyli do wrzatku na 3-5 min, po wyjeciu przenany zimna woda)

Mozna tez zapiec z parmezanem
brokuly z kurczakiem Alfredo
muffiny

salatka brokulowa z nerkowcem i sosem czosnkowym
frittata
Tigerek
Zapiekanka moja ukochana icon_biggrin.gif

- w foremce ułożyć podgotowany na półtwardo makaron
- w rondelku podsmażyć na oliwie z oliwek (odrobina) 1-2 ząbki czosnku, zalać mieszaniną słodkiej śmietanki i mleka skondensowanego niesłodzonego (powinno być z samej śmietanki ale mnie tłuszcz odstręczył), doprawić solą i pieprzem, chwilkę gotować
- na makaronie poukładać zblanszowanego brokuła, zalać sosem, mozna posypać serem - zapiec icon_wink.gif
MamaJulki
CYTAT(mim0za @ Wed, 11 Apr 2012 - 13:01) *
Mogę prosić o przepis?


podsmażam cebulkę
brokuł gotuję osobno, w niewielkiej ilości wody, potem blenduję razem z tą wodą
mieszam z tą cebulką, dodaję śmietanki, startego żółtego sera, doprawiam czosnkiem i w sumie to tyle

podobnie robię sos szpinakowy - tyle, że na cebulkę wrzucam "kupki" mrożonego szpinaku
MamaJulki
a jadłyście kiedyś surowego brokuła ? ja dziś natchniona wątkiem kupiłam 3 świeżutkie sztuki - pycha !
wiem, wiem hormony mi buzują 04.gif
Abotak
CYTAT(MamaJulki @ Wed, 11 Apr 2012 - 20:29) *
a jadłyście kiedyś surowego brokuła ?


ja nie, ale me dziecie nigdy nie mialo takich dylematow 03.gif






MamaJulki
ooo widzę tez kalafior - to już dawno zdążyłam spróbować przed ugotowaniem icon_smile.gif
no to nie jestem sama 06.gif

aaaa i ponoć jak się sypnie cukru do gotowania brokuła to zachowuje kolor icon_smile.gif raz tak robiłam do sałatki i powiem, że serio był soczyście zielony
Abotak
tak, kalafior na surowo jest nam znany icon_smile.gif W salatkach i bez. Ja szczerze mowiac, wole na surowo niz ugotowany.
Brokuly ja po szybkim zblanszowaniu przelewam zimna woda ( tak jak szpinak) i wtedy tez zachowuja kolor.

edit: ech! i znowu literowka icon_redface.gif
marghe.
Brokuł będzie zielony jeśli nie przykryje się garnka, w którym się gotuje icon_smile.gif

Makaron jakis dziś zakręcę
semi
my bardzo lubimy sałatkę: brokuł podgotowany + feta w kostke + uprażone płatki migdałó/pestki slonecznika+ sos jogurtowo-czosnkowy. Pycha.

A kalafior jest najlepszy na surowo:)).
Paula.
CYTAT(MamaJulki @ Wed, 11 Apr 2012 - 22:29) *
a jadłyście kiedyś surowego brokuła ? ja dziś natchniona wątkiem kupiłam 3 świeżutkie sztuki - pycha !
wiem, wiem hormony mi buzują 04.gif

Uwielbiam surowy, tak samo jak pozostali domownicy (no nie wiem jeszcze jak Malwina 06.gif ), a największe wzięcie ma obrany korzeń brokuła.

Poza surowym i zupą brokułową bardzo lubię z jajkiem i sosem czosnkowym, a jak do pracy jako drugie śniadanie to z jogurtem greckim.
skanna
CYTAT(MamaJulki @ Wed, 11 Apr 2012 - 21:29) *
a jadłyście kiedyś surowego brokuła ?



Jadłam, surówka z brokułów Bajaderki jest rewelacyjna icon_smile.gif

Surowka z brokulow

Proporcje raczej dowolne

2 brokuly z lodygami
1 srednia marchewka
troszke posiekanej czerwonej kapusty (niekoniecznie)

1/3 szklanki jogurtu naturalnego
1/3 szklanki winnego octu
1 zabek posiekanego czosnku
2 lyzki cukru
1 lyzka lagodnej musztardy (Dijon jest dobra)
1/2 lyzeczki zmielonego pieprzu
sol do smaku
mozna dodac drobiutko posiekany koperek lub pietruszke.

Lodygi brokulowe obrac i zetrzec na grubej tarce, tak samo zetrzec marchewke. Rozyczki podzielic na malutkie czastki, wszystko razem wymieszac, dodac kapuste i zalac sosem jogurtowym. Zostawic na conajmniej godzine do przegryzienia.
fifafo
wśród moich domowników i gości hit
brokuł tak przynajmniej 2 szt -ugotowany
piersi z kurczaka albo inne mięsiwo ja np kupuje udka i oddzielam mięsko w kostkę kroje i dodaje np przyprawę do kurczaka
na oliwie podsmażam ziarna dyni + słonecznik+ sezam i czosnek
jak ma być więcej gości dodaję ugotowany makaron - dzieci uwielbiają kokardki
icon_smile.gif
DZIŚ NA OBIAD RYBA Z PAROWARA Z BROKUŁEM:)
celina20
Ja zazwyczaj robię zapiekankę brokułową z serem, ewentualnie penne, no i zawsze jeszcze jest czas żeby zrobić sałatkę brokułową z fetą icon_smile.gif

Polecam też poczytać na temat substancji odżywczych zawartych w brokułach:
https://www.ecocafe.pl/brokuly-zdrowie-na-talerzu

Genialne warzywo.
julia92
Witam, istnieje wiele przepisów na sałatki z brokułami. Jedna z nich może być sałatka z kiełkami rzodkiewki.


-Brokuł podzielić na różyczki i ugotować w osolonej wodzie. Wyjąć łyżką cedzakową, włożyć do miski, ostudzić.
-Ugotowane ma twardo jajka obrać i pokroić w ćwiartki.
-Rzodkiewki umyć, pokroić w plasterki, pomidorki w ćwiartki.
-Czosnek przecisnąć przez praskę i wymieszać z oliwą.
-Wszystkie składniki włożyć do miski z brokułem, dodać ser, oprószyć solą i pieprzem, polać oliwą, delikatnie wymieszać.
-Po wierzchu posypać kiełkami rzodkiewki

Poza tym można także brokuł podsmażyć na masełku i dodać bułkę tartą.
Tigerek
Sałatki moje ukochane icon_biggrin.gif
1: brokuł, nasiona słonecznika podprażone, feta, szczypiorek, opcjonalnie posiekany korniszon + sos jogurtowo-czosnkowy
2: brokuł, kukurydza i czerwona fasola z puszki, pomidor w ósemki, jajko na twardo w ósemki, szalotka lub por (niedużo) - wszystko warstwowo, przelewane sosem jogurtowo-czosnkowym icon_smile.gif
3: makaron pełnoziarnisty kokardki, brokuł, suszone pomidory, groszek świeży lub mrożony blanszowany, prażony słonecznik, feta + vinegret z oleju z pomidorów, czosnku, octu winnego lub jabłkowego.
gilly
Gotowaliście może zupę?
kuna87
Gotowałam zupę, ja zazwyczaj daję sam brokuł a potem śmietanę lub np serek topiony śmietankowy
Ale moja mama daje ziemniaka marchewkę itp.

No i jak tez robię sos serowow brokułowy do makaronu
p_plan
Gotowałam.Aczkolwiek moje pierwsze proby nie były dobre. Potem jednak odkryłam przepis na tę zupkę:
https://www.przepisy.pl/przepis/zupa-brokulowa-2

I osobiście bardzo mi smakuje ( dzieciom też poniewaz jak im nalewam do talerzy to zjadają bez jęczenia a to ewenement w stosunku do moich niejadków).
Gotuję na bulionetce ( jeśli masz rosól z poprzedniego dnia to też się nada)>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.