To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Moja bardzo radosna twórczość :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Martucha_
Ja tez sobie tworze. Uwielbiam drewno, a moj malzonek uwielbia wycinac, sklejac, skrecac itd. A ja jestem z niego dumna, bo potrafi z niczego stworzyc fajne rzeczy. Ze starych desek, z zupelnych resztek. Zatem on wytwarza surowizne, a ja mam radoche i wykanczam icon_wink.gif

Skrzynka na kwiaty z baaardzo starych desek (pochodzacych z zabytkowego budynku, ktory splonal niestety):



Druga skrzynka:



Sześciopak (pusty aktualnie, ale przeznaczenie tej skrzyneczki to oczywiście piwo icon_smile.gif). Chcialam miec w koncu kulturalny nosnik trunkow na imprezy icon_wink.gif Ten znaczek tymczasowy jest:



A to zupelna niespodzianka dla mnie, dwie skrzynki na kwiaty wraz z zawartoscia, zrobione w tajemnicy:






Pudelko po czekoladkach, zyskalo nowa funkcje, w srodku suche pastele, idealne do tablicy:



Tablice, tabliczki sa w moim domu na kazdym kroku, dzieki nim moj syn, ktory jeszcze niedawno nie bral kredek do reki, zasiada przy stole i rysuje. To dla niego serio nie lada wyczyn.










c.d.n icon_wink.gif





~anula~
Ależ to ładne wszystko... szczególnie ta pierwsza skrzynka mnie zauroczyła.
Martucha_
Dzieki icon_smile.gif

to wrzucam jeszcze kilka. Segregatory:



serducho, ktore dzis upuscilam i polamalam icon_sad.gif:



To decoupage (jeden z niewielu, bo kompletnie decoupage mi nie lezy i nie wychodzi - to byl obrazek, a bedzie wieszak):



Filcowy kocur i psiak:





I korale:



Wiewi
o jaaaa, to są stanowczo moje klimaty! Piękne wszystko bez wyjątku!
Ale, ale, ten znaczek na sześciopaku wygląda bardzo urokliwie i vitage. Ja (sądząc po zdjęciu przynajmniej icon_wink.gif ) głosuję aby go zostawić icon_wink.gif
Martucha_
wiewi, ten znaczek tak wlasnie wyglada, jak na zdjeciu, a ja bym wolala, zeby to byla pieczec. Nie jest zle, ale wyobrazalam sobie to inaczej.
bb
Ale piekne, takie szlachetne, najfajniejsze te biale skrzynie na kwiaty.
mamami
Świetne, szczególnie przypadły mi do gustu te pierwsze skrzynki na kwiaty i sześciopak icon_smile.gif
gosiagosia
bardzo ladne to wszytko icon_smile.gif lubie taka stylizacje


mozesz mi napisac jakim aparatem robisz zdjecia ?
Martucha_
Dzieki dziewczyny. No i wychodzi na to, ze najfajniejsze jest to, co swtorzyl malzonek moj icon_wink.gif Ale fakt, wszystkie skrzynki to jego pomysl i wykonanie, ja je tylko zabarwiam.

Gosiu, zdjecia robie beznadziejnym (wg mnie) aparatem Panasonic DMC-FZ50.
Abotak
Slicznosci! Shabby chic + farba tablicowa- tez zdecydowanie moje klimaty.

Sie wlasnie przymierzam do odnowienia paru staroci do synowskiej sypialni i dzieki Annie Sloan za jej swiezy wynalazek ktory mi oszczedzi
pracochlonnego zdzierania lakieru.

Uklony dla Twojego meza od mojego, choc moj dopiero sie uczy icon_smile.gif
mamami
CYTAT(Bogusia123456 @ Fri, 01 Jun 2012 - 17:23) *
dzieki Annie Sloan za jej swiezy wynalazek ktory mi oszczedzi
pracochlonnego zdzierania lakieru.



Poproszę o zdradzenie nazwy, bo za jakiś miesiąc czeka mnie malowanie meblu u dzieciaków icon_smile.gif
Martucha_
CYTAT(Bogusia123456 @ Fri, 01 Jun 2012 - 17:23) *
Slicznosci! Shabby chic + farba tablicowa- tez zdecydowanie moje klimaty.

Sie wlasnie przymierzam do odnowienia paru staroci do synowskiej sypialni i dzieki Annie Sloan za jej swiezy wynalazek ktory mi oszczedzi
pracochlonnego zdzierania lakieru.

Uklony dla Twojego meza od mojego, choc moj dopiero sie uczy icon_smile.gif


Alez moj tez sie uczy! Na dodatek sprzet amatorski dosc, czasu brak ale i tak ma radoche icon_wink.gif Bogusiu, przy Twoich zdolnosciach... juz teraz czekam na zdjecia odnowionej synowskiej sypialni icon_smile.gif

Dziewczyny, a moze macie jakis sposob na transfer wydruków na malowane drewno? Na tej pierwszej bialej skrzynce udalo mi sie napis "odbic" na zwyklej farbie akrylowej, ale to w sumie jedyny raz mi wyszlo, na dodatek blado. Jest jakis domowy sposob? Ty Bogusiu pewnie masz icon_wink.gif

mamami
TUTAJ masz opisane różne techniki transferu, na pewno coś sobie do drewna przystosujesz icon_smile.gif
Martucha_
CYTAT(mamami @ Fri, 01 Jun 2012 - 20:52) *
TUTAJ masz opisane różne techniki transferu, na pewno coś sobie do drewna przystosujesz icon_smile.gif


O, wielkie dzieki!
malgosia1968
dopiero teraz tu trafiłam
Marta jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego talentu, czapki z głów 2pliz.gif i wielkie ukłony 2pliz.gif
a wieszak z misiem jest prześliczny
jak zaczniesz coś tworzyć na sprzedaż daj znać
a kawa znowu zamrożona 08.gif
Abotak
Marto, to tym bardziej jestem pelna uznania ( I moj maz rowniez icon_smile.gif )
My narazie na etapie karmnikow, skrzyn ogrodowych, korytek roznych i ogrodzen dla inwentarza icon_wink.gif
No i jakies polki, drobniejsze rzeczy , ale nie tak dopracowane jak Wasze

Transferem sie interesowalam bardziej pod katem tkanin, chociaz drewna tez i mam nawet cos odhaczone w tym temacie na Pinterest, ale do realizacji jeszcze nie doszlo icon_redface.gif

Widze, ze mamami podsunela zrodlo, to moze predzen niz pozniej sie skusze. Twoj transfer bardzo mi sie podoba, tym bardziej ze niewyrazny ( bo w zw z tym bardziej realistyczny icon_smile.gif )
mamami
Bogusiu transferować na płótno możesz na jakimś przeźroczystym kleju albo medium żelowym, ale to do wykorzystania mocno dekoracyjnie, bo użytkowo będzie za sztywne raczej.
Martucha_
Malgosiu, dam znac icon_wink.gif A kawe mrozona uwielbiam! Takze ubij jeszcze smietane i przybede. Misiaczek szuka nowego wlasciciela, takze jakby co icon_wink.gif

A ten transfer to sokiem z cytryny zrobiony, bo z atramentowki inaczej nie wychodzilo. Mi rowniez bardzo odpowiada to, ze jest niewyrazny, bo o to wlasnie chodzilo (choc moja corka stwierdzila "bylby ladny, gdyby nie byl taki blady", ale ona mala jeszcze, wyrobi sie icon_wink.gif)

Popsul mi sie aparat. A wrzucilabym tu lozko, ktore moj maz dawno temu skonstruowal dla corki, niestety ona jest na etapie "prosze, kupcie mi takie zwykle, ze sklepu". Niewdziecznica jedna icon_smile.gif Moze gdzies mam choc kawalek na jakims zdjeciu.
Martucha_
Kawalek lozka



Moj ulubiony element w pokoju mlodej, psiakowa tablica, dosc duza, wiec wedruje z miejsca na miejsce i stanowi fajna dekoracje (aktualnie na biurku)



Kon, ktory niedawno stracil bagaznik i wyglada jak jamnik, ale wciaz czasami w uzyciu, jako pojazd

Kaszanka
Ogólnie to szczękę zbieram z podłogi. Podoba mi się dosłownie wszystko. Wszystko jest piękne i wszystko chciałabym mieć 06.gif
Łóżko cuuuuudne po prostu. A skąd narzuta?
kasiazielonka
piękne po prostu bajka;)
Martucha_
Kaszanko, narzuta (alez by bylo fajnie, gdybym mogla napisac "a uszylam" icon_wink.gif) kupiona po prostu icon_smile.gif Stara, juz nie uzywana, bo oczywiscie za dziecinna...
Kaszanka
Nic straconego skoro takie cudeńka Ci wychodzą to co to dla Cienie narzuta 06.gif
Martucha_
CYTAT(Kaszanka @ Tue, 05 Jun 2012 - 12:42) *
Nic straconego skoro takie cudeńka Ci wychodzą to co to dla Cienie narzuta 06.gif


dobra dobra icon_wink.gif
malgosia1968
CYTAT(Martucha_ @ Tue, 05 Jun 2012 - 12:06) *
Malgosiu, dam znac icon_wink.gif A kawe mrozona uwielbiam! Takze ubij jeszcze smietane i przybede. Misiaczek szuka nowego wlasciciela, takze jakby co icon_wink.gif

A ten transfer to sokiem z cytryny zrobiony, bo z atramentowki inaczej nie wychodzilo. Mi rowniez bardzo odpowiada to, ze jest niewyrazny, bo o to wlasnie chodzilo (choc moja corka stwierdzila "bylby ladny, gdyby nie byl taki blady", ale ona mala jeszcze, wyrobi sie icon_wink.gif)

Popsul mi sie aparat. A wrzucilabym tu lozko, ktore moj maz dawno temu skonstruowal dla corki, niestety ona jest na etapie "prosze, kupcie mi takie zwykle, ze sklepu". Niewdziecznica jedna icon_smile.gif Moze gdzies mam choc kawalek na jakims zdjeciu.

Marta czekam na znak icon_smile.gif
a to łóżko jest śliczne łącznie z narzutą jak mnie adoptujesz to będę spała na nim i nie będę marudziła icon_wink.gif obiecuje icon_wink.gif
a ten konik, nie no rewelacja
dziewczyno Ty i mąż macie ogromny talent
i tak jak przedmówczynie zbieram jawdrop.gif jawdrop.gif jawdrop.gif z podłogi
Abotak
ten konik absolutnie cud-ny!!

mamami, dziekuje!
Dekoracyjnie tez bym chciala. icon_smile.gif
Musze sie w takim razie z technika zaznajomic.
Ja probowalam stemplowac ( normalne stemple i tudz do tkanin )
i nawet niezle to wychodzi, ale najbardziej to bym chciala napisy wlasnie, na plotnie bialym, o! icon_smile.gif
I zeby mozna sobie czcionke dobrac ( tych, rozumiem, w i-necie spory wybor jest)



Martucha_
Bogusiu, ale akurat na plotno to podobno dosc dobrze przenosi zwykly rozpuszczalnik nitro. Tylko wydruk laserowy musi byc, a juz wydrukowac mozesz przeciez co tylko dusza zapragnie. Popatrz:

https://deco-pasja.blogspot.com/2012/01/moje-nitro-proby.html
bb
Jak nie przepadam za rozem tak narzuta i poduszka CUDNE!!!
Agnieszka Kamila
a ja się zakochałam w psiakowej tablicy i absolutnie chcę się dowiedziec jak takie coś zrobić
Koniecznie !!!
Agnieszka Kamila
i tak się dołuję jak patrzę co wy tu tworzycie, ze jakaś taka bez zainteresowań i pasji jestem icon_sad.gif
Martucha_
CYTAT(Agnieszka Kamila @ Tue, 05 Jun 2012 - 20:46) *
a ja się zakochałam w psiakowej tablicy i absolutnie chcę się dowiedziec jak takie coś zrobić
Koniecznie !!!


Przyda się dość precyzyjna wyrzynarka (tak to się chyba zwie) do drewna icon_smile.gif
Agnieszka Kamila
ok wyrzynarka to nie problem chwilowo, wycinasz z cienkiej sklejki? malujesz farbą tablicową? konkretną jakąś? po tym da się tylko pisac czy magnesy mozna tez przyczepiac?

Martucha_
Tak, wycinasz ze sklejki (grubosc wedle uznania i przeznaczenia, moja dosc gruba, bo tablica czasami ma stac oparta po prostu o sciane, wiec ta akurat musi byc sztywna), malujesz walkiem i juz. Farba tablicowa lub, jesli maja byc przyczepiane magnesy, tablicowa i pod nia magnetyczna (ja kupuje wszystko jedno jakie; takie, jakie dostepne akurat w sklepie).
Abotak
CYTAT(Martucha_ @ Tue, 05 Jun 2012 - 16:36) *
Bogusiu, ale akurat na plotno to podobno dosc dobrze przenosi zwykly rozpuszczalnik nitro. Tylko wydruk laserowy musi byc, a juz wydrukowac mozesz przeciez co tylko dusza zapragnie. Popatrz:

https://deco-pasja.blogspot.com/2012/01/moje-nitro-proby.html


Ha, czyli musze sie za laserowa porozgladac.
I czy to wydruk ma byc w lustrzanym odbiciu ( jesli litery) czy przylozenie jakos tak, bo wyobraznia przestzrenna mnie chwilowo zawodzi? icon_redface.gif icon_biggrin.gif



Martucha_
Oczywiście lustrzane odbicie icon_smile.gif
Martucha_
Zrobiłam sobie wieszak. Pierwsze litery naszych imion. Mi się podoba icon_wink.gif Zawsze to jakaś odmiana po słodyczy (np. motylkowej czy kotkowej - poniżej).







mamami
Bogusiu polecam też wykorzystywanie wszelakich gazet kolorowych do transferowania. Z tym, ze jak zauważyłaś teksty odpadają bo muszą być w lustrzanym odbiciu, jednak przy wszystkich zdjeciach i ilustracjach już najczęściej nie ma znaczenia że odbiją sie nam odwrotnie.
Martucha_
Zmieniłam wygląd dziecięcych skrzynek na zabawki. Słodkie nawet mi się znudziły. Potrzebuję jeszcze ok 10ciu takich, zatem ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, gdzie mogę tanio zdobyć dość duże drewniane pudła...

[

Ta była kiedyś jakoś tam pomalowana, zdarłam farbę i tak już zostanie, bo fajnie wygląda takie zmaltretowane drewno:

Pilawianka
Jestem pod wielkim wrażeniem.
Wieszak jest cudny, zresztą cała reszta też baaaardzo przypadła mi do gustu.
trzkasienka
sliczne cokolwiek wkleisz! napatrzec sie nie moge!
Martucha_
Ale mam radochę, że Wam się podoba icon_smile.gif
Kaszanka
Ogólnie nie wiem po co ja wchodzę na takie wątki - potem ciągle tłukę głową w biurko i rozmyślam nad brakiem jakichkolwiek talentów u siebie.

Podobna mi się wszystko, dosłownie wszystko.
Martucha_
Kaszanko przestań, jaki talent? Tu potrzebne farby wszelakie, woski, pędzle, papier ścierny i inne gąbki. Talent to ma mry icon_smile.gif
Abotak
Marto, piekne to wszystko. Zwlaszcza nadruki.
Czego uzywasz do malowania tak po calosci? ( w sensie ze tlo?)

Pod Twoim wplywem ( tudziez skutkiem braku internetu przez tydzien ;-P ) zabralam sie w koncu za przerobke sypialni chlopakow
Odnowilam stara komode dajac na gore farbe tablicowa w spray`u ( bo mi sie troche ostalo), a reszte traktujac domowej roboty mieszanka kredowej a la Annie Sloan ( zadziwiajaco dobrze sie trzyma i obylo sie bez szlifowania)
I pare innych drobiazgow, oraz skonczylam jedna narzute
Wywalilismy tez lozko pietrowe i mamy w planie konstrukcje z palet wybielonych nieco, ale juz parterowa, tudziez jakies ascetyczno-marynistyczne polki z tychze 37.gif
Martucha_
Bogusiu, Ty tu zdjęcia dawaj icon_smile.gif Właśnie ostatnio przeglądałam paletowe inspiracje, świetne!
Co do tła, to ja ostatnio maluję zwykła emalią akrylową zmieszaną z patyną lub woskiem- najpierw zazwyczaj patyna lub wosk a na świeże farba, wtedy mi się fajnie miesza. Nie pytaj czemu taka dziwna mieszanka, sama nie wiem. Przypadkowo kiedyś tak zrobiłam i podoba mi się efekt. Generalnie wszystko co aktualnie posiadam to zwykła farba (i barwniki), wosk, patyna, lakier i tablicowa. A te litery to nie nadruki. Ja chyba jednak nie umiem nic nanosić (ani decou ani nadruki jakoś mi nie wychodzą). Na skrzyniach patynę naniosłam przez szablon, a na wieszaku narysowałam litery i usunęłam białą farbę (celowo niedbale) w miejscu liter.
Abotak
litery jeszcze mozna pewnie z pomoca stencils ( kurcze, zapomnialam.. takich wycinanych wzorow w ktorych sie gabka albo pedzelkiem nanosi ( albo sprayem)
Ja wlasnie tak planowalam

Czasem wlasnie cos przez przypadek wychodzi icon_smile.gif
A zwykla farba czyli jaka? icon_redface.gif

Zdjecia wrzucilam do swojego watku zeby Twojego nie zasmiecac.
Wlasnie nad tymi lozkami z M debatujemy. Cos takiego w przyblizeniu chyba
Martucha_
Bogusiu cudnie. Masz bardzo fajne gadżety! Mi bardzo brakuje miejsca, gdzie można trafić na takie fantastyczne okazje, no jest oczywiście allegro, ale ja bym wolała pójść, obejrzeć i kupić. A tę farbę kredową czymś zabezpieczałaś?

Zwykła farba to u mnie emulsja akrylowa.

Abotak
u nas w sezonie, przynajmniej raz w tyg jest taki pchli targ w polu icon_smile.gif na pare setek aut gdzie mozna wlasnie roznosci wyszukac za grosze
Przymierzam sie wlasnie do roznych aukcji i typowych pchlich targow, ale to w srodku tyg niestety i bywa ze wyzsza polka cenowa.

Marto, tej farby nie zabezpieczalam bo to olejna wymieszana z gipsem i z definicji nie powinno byc potrzeby ale to czas pokaze icon_lol.gif
W kazdym razie te kredowe ponoc nie potrzebuja zabezpieczenia.
Potraktowalam ja tylko papierem sciernym po wyschnieciu zeby usunac ew grudki gipsu. Blyskawicznie sie wygladzilo a reszta zostala i jest matowa ale gladka
Martucha_
Pomyłka, ja stosuję oczywiście emulsję akrylową, czyli zwykłą farbę do ścian. Emalii też czasem, ale ona jest taka typowo "olejna", niewiele da się zrobić z powierzchnią oprócz po prostu pokrycia jej. W takim razie kredowej muszę koniecznie spróbować, skoro nie trzeba jej zabezpieczać (jeśli w ogóle jest u nas dostępna).
Gdybym miała gdzieś blisko pchli targ, byłabym najszczęśliwsza w świecie icon_smile.gif W mojej okolicy nie ma, w dalszej również icon_sad.gif Jest tylko warszawskie Koło, ale ceny zabójcze.
mamami
Martucha skoro ty z Warszawy to polecam Olimpię. Tam można wyhaczyć cudeńka za grosze.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.