To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pobieraczek.pl

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

paulap
Dostałam dwa dni temu następujacego maila:

CYTAT
Szanowna Pani jhfghgdghs,

Dnia 20.05.2012 z komputera o adresie IP 188.146.180.252 zamówiła Pani na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty może spowodować poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Pani stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych, w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości.

Należność opłacić można poprzez przelew bankowy na następujące dane:


Grzebię w pamięci i wygrzebałam, że w tamtym okresie szukałam dla Zu jakiegoś testu trzecioklasisty i teoretycznie był on dostępny właśnie przez tą stronę i faktycznie zarejestrowałam się na tejże stronie, choć wcale żadnego testu tam nie znalazłam. Dziasiaj na skrzynce mailowej znalazłam coś takiego. Nie ma podanego tam żadnego adresu tego całego pobieraczka, nie ma telefonu kontaktowego, są jedynie pogróżki. Zakładając, że była jakaś informacja w regulaminie pobieraczka, to czy rejestrując się, ale podając jedynie swój adres mailowy ktoś może pociagnąć mnie do jakiejkolwiek odpowiedzialności? Przecież w ten sposób mogłabym sobie z jakiejś kafejki porozsyłać adresy mailowe tysiąca osób i się fikcyjnie porejestrować...
grzałka
o pobieraczku były całe wątki, nie pamiętam czy tu czy na gazecie, poszukaj
paulap
o super, dzięki, bo wpadłam w panikę i zapomniałam poszukać najpierw icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
paulapie, miałam to samo. Oni są OSZUSTAMI. Poczytaj sobie, przegrali w UOKiKu ogromne pieniądze, weź ich o.lej. Ja tak zrobiłam (co nakazał mi mąż) dawno temu już. Ale wkurza mnie to do dziś.
m4rusia
nie wiem jak to sie ma do pobieraczka.pl ale...
Moja Wiki zamówiła kiedyś na jakiejś stronie prenumeratę.... czegos tam. Owo coś przyszło, ja to odebrałam nieświadoma całej sytuacji. Potem przyszło wezwanie, że pierwsza paczka gratis ale za drugą mam juz płacić iles tam a umowe o prenumeratę zawarto bna 2 lata chyba. Zadzwoniłam i powiedziałam, że nic nie będe płacić, bo umowa niewaznie zawarta, bo córka niepełnoletnia i sama weryfikacja po dacie ur to wg mnie za mało, żeby teraz domagać się ode mnie zaplaty. Kobieta pokrzyczała, pokrzyczałam i ja ....i wszystko zostało anulowane
biedronka83
Ja szukałam jakieś 2 lata temu muzyki. Zalogowałam się tylko, nawet nie ściągnęłam ani jednej piosenki a potem kilka maili z groźbami. Mnóstwo osób się na to nabiera, ja poczytałam w necie i dałam sobie spokój bo te maile to automatyczne były i nawet nie można było odpisać. Bądź spokojna, to oszuści. Pomyśleć tylko że jest mnóstwo osób które im płacą icon_sad.gif
p.s Syn mojej szwagierki też się na to złapał a ma 12 lat więc jego mama stwierdziła że w tym wieku umowa internetowa nie wchodzi w grę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.