To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zdecydowaliśmy się na ogródek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
o opłacie za ogród będzie icon_smile.gif
...Poczyniłam więc pierwsze kroki, ku wydzierżawieniu działki ogrodowej od miasta. Stawka - 0,10 zł/m kw. Metrów jest 88, czyli będę płacić 88zł rocznie.
Ta cena 0,10/m.kw nie obejmuje podatku VAT i opłat za wodę oraz podatku od nieruchomości, który wnosi się oddzielne konto Urzędu Miasta... No i tego właśnie nie rozumiem. Dlaczego płace podatek od nieruchomości za coś, co nie jest moje, tylko dzierżawione?? Analogiczna sytuacja jest przecież z mieszkaniami. Kto wykupi, ten płaci taki podatek, kto nie- ten nie płaci. Ja mam mieszkanie z zasobów miasta (czyli jakby dzierżawione też) i podatku od niego nie płacę, Dlaczego więc wymaga się takiej opłaty od ogródka nie będącego moja własnością??

Niech mnie ktoś oświeci 29.gif
jaAga*
Jak się dzierżawi od miasta działki to tez płaci się podatek od nieruchomości.
Twoje mieszkanie pewnie nie jest dzierżawione.
m4rusia
no moje mieszkanie jest wynajmowane ale to chyba coś jakby dzierżawa- to miałam na myśli. Wynajmuję mieszkanie od TBSu
jaAga*
TBS płaci podatek od nieruchomości do miasta, Ty masz wkalkulowany podatek w stawkę czynszu icon_wink.gif.
I TBS to jednak nie są zasoby miasta icon_wink.gif, miasto jest w dużej mierze udziałowcem tej spółki tylko i wyłacznie icon_wink.gif.
m4rusia
o pierwszym nie wiedziałam icon_smile.gif
Drugie było dla mnie wiadome ale dziękuje za odniesienie do przykładu icon_smile.gif

Czyli, każdy szary żuczek, nie mający nawet chatki puchatka na własność, jedynie ją wynajmujący/dzierżawiący, musi płacić podatek od nieruchomości.... Hmmm... czemu mnie to nie dziwi icon_rolleyes.gif
Dorotka25
Dokładnie, zależy od tego, kto jest właścicielem dzierżawionego gruntu - jak gmina to logiczne, że sama sobie podatku od nieruchomości płacić nie będzie, tylko przerzuci go na korzystającego. My płacimy np. podatek od nieruchomości za garaż, który jest zlokalizowany na terenie zarządzanym przez PKP, ale należącym do gminy.
justine1980
My mieszkamy u teścia,dom dzierżawiony od gminy i teść też płaci podatek za dom i za działkę która do niego przylega.
undara
ogródek super sprawa, ale trzeba dbać. Ważne są nie tylko rośliny i miejsce do siedzenia, ale i [edit: moderacja] czy inne elementy, pamiętajmy o tym icon_wink.gif
m4rusia
O Boszzzz, jak dobrze, że napisałaś. Dziekuję Ci ogromnie za Twój post, wiele zmienił w moim życiu.
Doprawdy nie mogę wyjść z szoku, jak sie obeszłam przez te 4 lata bez domku gospodarczego- przecież to niemożliwe.

Weź goń spamować gdzie indziej
Frankata
Ja mam ogródek i zastanawiamy się wspólnie nad tym żeby zrobić projektowanie oświetlenia ogrodów i do tego na środku jakąś altankę do wypoczynku bo na razie tylko skalniak mamy i nie bardzo nam się to podoba.
delion
Dobry pomysł icon_smile.gif a potem wieczorkiem wyciągasz grill, dobry węgiel do grilla i odpoczynek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.