To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Efekt szkolenia oraz próby tworzenia ;)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Elak
Jestem bardzo zadowolona, byłam na super szkoleniu, umiem już filcować na mokro i oto powstała moja torba.
Ciągle szukałam czegoś z fioletem do mojego płaszcza i nie mogłam nic fajnego kupić, więc sobie zrobiałam.
Tak się cieszę, że musiałam się pochwalić 03.gif



Uploaded with ImageShack.us
mama_do_kwadratu
przepiękna!
mam kilka filcowych broszek- uwielbiam je
walizka
torba fantastyczna icon_smile.gif
A ja mam prośbę, bo...
Radośnie wyprałam torebkę filcową i mi się zbiegła. Jak mogę przywrócić jej pierwotny kształt (czy raczej gabaryty, bo kształtu nie straciła)

Filcomaniaczki - pomóżcie icon_smile.gif
Joanna 81
bardzo mi się podoba icon_smile.gif
aniakuleczka
Ale torbę też zrobiłaś, czy tylko (AŻ!) ten kwiatek?
xxyy
Piekna, tez bym sie chwalila gdybym miala czym 03.gif
ajakielka
Elak, super!!!

Pokażesz następne?
ewela
Alez cudo:-)
Ja próbowałam zrobic "domowymi sposobami", z materiałów ktore miałam (wydawały się ok) i wyszedł mi wielki kołtun. 29.gif
hihihii

Jestem pod wielkim wrazeniem. Torebeczka piękna,a kwatuszek hmmmm.
Elak
CYTAT(walizka @ Sun, 11 Nov 2012 - 19:58) *
Radośnie wyprałam torebkę filcową i mi się zbiegła. Jak mogę przywrócić jej pierwotny kształt (czy raczej gabaryty, bo kształtu nie straciła)


Ja dopiero z filcem zaczynam, ale ponieważ filc kurczy się jak schnie, to może powinnaś jeszcze raz ją zmoczyć i w środek włożyć coś co będzie miało właściwe rozmiary, żeby torba na tym wysuszyła się. Wyjąć dopiero jak będzie sucha.


Ajakielko wiesz gdzie możesz zobaczyć więcej, czy mam Ci przypomnieć na pw icon_wink.gif
Abotak
Elak, to po jednych zajeciach taki efekt?
Bardzo ladna torebka.
Na mokro czy na sucho? ( zgaduje ze na mokro)

Ja sie zbieram do filcowania. Pani ktora mnie uczyla obrobki welny, barwienia i przedzenia, zaofiarowala sie ze mnie poinstruuje i w temacie filcowania na mokro, a scisle mowiac, formowania np kapelusza, kapci czy czapki, ale az sie boje ze mnie wciagnie i znowu nie dokoncze innych pozaczynanych rzeczy icon_redface.gif
Dlatego oprocz filcowania igla, staram sie trzymac z daleka od welny w tym wymiarze. A i igly corki mi podebraly i z dzikim zapalem filcuja rozne stworzenia 3D. Glownie wilki, lisy, psy, kroliki itp wolnostojace.

Ale kiedy widze takie piekne efekty jak Twoj, to korci mnie niemilosiernie tup_tup.gif
walizka
CYTAT(Elak @ Sat, 17 Nov 2012 - 18:41) *
Ja dopiero z filcem zaczynam, ale ponieważ filc kurczy się jak schnie, to może powinnaś jeszcze raz ją zmoczyć i w środek włożyć coś co będzie miało właściwe rozmiary, żeby torba na tym wysuszyła się. Wyjąć dopiero jak będzie sucha.

Elak - dzięki za odpowiedź icon_smile.gif Tak mi się wydawało i nawet próbowałam. Tylko trudno jest mi ją "rozciągnąć" na mokro. Lepsze jest moczenie w zimnej czy w gorącej wodzie? Czy bez znaczenia?
Elak
CYTAT(Bogusia123456 @ Tue, 20 Nov 2012 - 01:47) *
Elak, to po jednych zajeciach taki efekt?
Bardzo ladna torebka.
Na mokro czy na sucho? ( zgaduje ze na mokro)


Bogusiu, zajęcia były z filcowania na mokro, trwały pół dnia. Nauczyłam się takich kwiatów, dredów filcowych, kulek....
Torebka uszyta ze zwykłego 5mm filcu wcześniej icon_wink.gif.

CYTAT(Bogusia123456 @ Tue, 20 Nov 2012 - 01:47) *
Pani ktora mnie uczyla obrobki welny, barwienia i przedzenia, zaofiarowala sie ze mnie poinstruuje i w temacie filcowania na mokro, a scisle mowiac, formowania np kapelusza....


Kurcze idź uczyć się kapelusza, to sobie u Ciebie zamówię 03.gif

Ja mam bardzo dużo rozpoczętych prac i niedokończonych, a najgorzej jak mam zrobić np. 15 sztuk podobnych, to zupełnie mi się nie chce, jak powstaje coś nowego, to mnie strasznie cieszy a te produkcje linowe 29.gif

Walizko takich dokładnych odpowiedzi nie udzielę, bo jak pisałam dopiero zaczynam coś z filcem, więc mam niewielkie doświadczenie. Jeżeli torebka jest cała z takiej wełny filcowej (jeżeli tak to musiała być super) to musisz uważać, żeby rozciągając nie zrobić dziur. Ja do robienia ozdób z filcu używałam wody letniej z dodatkiem "Ludwika".
Elak
Jeszcze nie udało mi się nabyć wełny do filcowania w domu, więc ozdobiłam kolejną torbę, trochę inną metodą:


Uploaded with ImageShack.us
Elak
A ta na specjalne zamówienie, wzór klientki icon_wink.gif



Uploaded with ImageShack.us
Elak
Dzisiaj mam dzień z filcem, jeszcze jedna w odcieniach brązu:



Uploaded with ImageShack.us
Abotak
Elak, bardzo ladna gama kolorystyczna
A moze ta technika przypadnie Ci tez do gustu.
https://www.etsy.com/shop/HandmadebyMia?ref=pr_faveshops
Najpierw sie robi torebke na drutach, nastepnie brutalnie traktuje prowadzac do sfilcowania
I w nastepnej kolejnosci filcuje na niej wzorek igla albo robi wczesniej aplikacje i umieszcze pozniej ( tez igla do filcowania)
My uzywalismy do tego przypadkowo sfilcowanych swetrow icon_wink.gif ( chociaz wtedy efekt juz nie taki jak powyzej)
Elak
CYTAT(Bogusia123456 @ Fri, 07 Dec 2012 - 16:27) *
Elak, bardzo ladna gama kolorystyczna
A moze ta technika przypadnie Ci tez do gustu.
https://www.etsy.com/shop/HandmadebyMia?ref=pr_faveshops
Najpierw sie robi torebke na drutach, nastepnie brutalnie traktuje prowadzac do sfilcowania
I w nastepnej kolejnosci filcuje na niej wzorek igla albo robi wczesniej aplikacje i umieszcze pozniej ( tez igla do filcowania)
My uzywalismy do tego przypadkowo sfilcowanych swetrow icon_wink.gif ( chociaz wtedy efekt juz nie taki jak powyzej)


Jeju Bogusiu, ale super! Oczywiście, że spróbuję, tym bardziej, że druty u mnie lepiej działają niż szydełko icon_wink.gif
Tylko od nowego roku, teraz 100 bombek robię.....
Elak


wyfilcowałam bombkę, czy ktoś robi taką metodą i podpowie mi co trzeba zrobić, żeby nie były widoczne nakłucia po igle?
Mafia
Myślę, że masz za grubą igłę, u mnie nie ma śladów na bombce od igły. Wzór przyklejałam - czyli tam było grubiej, bo do kulki styropianowej jest przyklejona kartka papieru. Wtedy łatwiej sie filcuje.
Elak
CYTAT(Mafia @ Fri, 21 Dec 2012 - 16:26) *
Myślę, że masz za grubą igłę, u mnie nie ma śladów na bombce od igły. Wzór przyklejałam - czyli tam było grubiej, bo do kulki styropianowej jest przyklejona kartka papieru. Wtedy łatwiej sie filcuje.


Ja filcowałam wzór cienką, a tło grubą igłą.
A Ty wszystko robisz cienką?
Wzór też przykleiłam icon_smile.gif
Mafia
W sumie filcowałam wszystko cieńszą. Złamałam igłę w trakcie i chciałam taką ułamaną coś zrobić i właśnie zostawiała dziury, dlatego podejrzewam, że igła mogła być za gruba.
Elak
Ja polubiłam filcowanie, a chyba najfajniejsze jest to, że do końca nigdy nie wiem co mi wyjdzie.
Oto jedna z broszek którą ostatnio zrobiłam:
Abotak
ale juz mniejszego zdjecia to nie moglas dac, co? icon_smile.gif
Ja slepa jestem, nie moge sie dopatrzec a po kliknieciu na zdjecie wyskakuje blad wiec usmiecham sie o wieksze icon_smile.gif
Elak
Ja ze zdjęciami to zawsze mam problem, może teraz będzie lepiej icon_smile.gif



Uploaded with ImageShack.us
Mafia
Super! Właśnie myślę czy nie iść za tydzień na filcowanie na mokro. icon_smile.gif
Elak
CYTAT(Mafia @ Thu, 10 Jan 2013 - 21:12) *
Super! Właśnie myślę czy nie iść za tydzień na filcowanie na mokro. icon_smile.gif


Mafia jak masz możliwość to idź, nie taki diabeł straszny.
Filcowanie na mokro jest dość proste tylko czasochłonne.

Abotak
O, dzieki!
No teraz to widac cala urode ! icon_smile.gif
Elak
Zainspirowana zakładkami, które polecałyście zrobiłam nasze na święto Babci, a nawet wyszło trochę więcej.






Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Martucha_
Śliczne! Nie widziałam jeszcze takich zakładek, dziękuję za inspirację, idealny prezent dla mojej córki icon_smile.gif
pomidorro
bardzo mi się podobają te zakładki - bardzo fajny prezent! ( podpowiesz gdzie można kupić elementy?)
Elak
Pomidorro pw dostałaś, tworzycie swoje zakładki?

Oto moje kolejne icon_wink.gif


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

I delikatna torebeczka biedroneczka, A4 mieści:


Uploaded with ImageShack.us
joa133
torebeczka cudowne, zakładki też, ale biedronka naj naj !!!! a gdzie koniczynka ? często widywałam koniczynkę a na niej biedronka icon_smile.gif))
Elak
CYTAT(joa133 @ Tue, 12 Feb 2013 - 14:36) *
torebeczka cudowne, zakładki też, ale biedronka naj naj !!!! a gdzie koniczynka ? często widywałam koniczynkę a na niej biedronka icon_smile.gif))


Pytasz i masz icon_wink.gif
Siedziałam i wycinałam biedronki, wyszywałam kropeczki mam całe stadko icon_smile.gif
Wiosny mi trzeba 03.gif



Uploaded with ImageShack.us
pomidorro
Elak- fajne te wiosenne torebki. Nie tworzyłam- bo musiałabym hurtowo zamawiać- a mi potrzebne dwie zakładki icon_smile.gif a z filcu sama szyjesz? Bardzo fajne są icon_smile.gif
Elak
Ale ja detalicznie zamawiałam pierwsze, bo potem już hurtem 06.gif . Tylko przesyłka dochodzi, to się słabo opłaca 2 sztuki icon_wink.gif
Z filcu szyję.
joa133
Elak cudowna torebka:-)))

to mam pytanie o filc
szyjesz na maszynie?
jaka masz stopkę na maszynie z plastikiem?
jak się szyje filc, nie ślizga się?
mam grę uszyć z filcu...
joa133
biedronkę dałabym większą na środek
Elak
Joa ja nie znam się na tym całym krawieckim nazewnictwie, ale stopka jest metalowa z tzw. transportem stopkowo-ząbkowym.
Elak
Kiedyś zrobiłam duże zakupy, bo miałam plan zrobić trochę rzeczy metodą scrapbookingu, ale jednak nigdy się do tego nie zabrałam.
Teraz stwierdziłam, że mój materiał świetnie nadaje się na wyjątkową biżuterię icon_wink.gif




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Elak
Kolejna torba w innych kolorach i trochę inny kształt icon_wink.gif



No i już pisanki się robią icon_smile.gif



Wiewi
lubię połączenie różu i szarości icon_smile.gif
a jajko jest super icon_smile.gif mam kilka styropianowych w domu to chyba jedno tak wykorzystam icon_smile.gif
a miętowy guzikowy naszyjnik jest super!
Joanna 81
Piękna ta pisanka 06.gif
Bardzo podobają mi się też zakładki. Sprzedajesz swoje cuda?
Elak
Tak, wysłałam pw 06.gif
Elak
Wiosenny nowy wzór na torbę icon_wink.gif

Elak
Bogusi zabrakło i teraz tak cicho na naszej twórczości icon_sad.gif

Wrzucam swoją nową torbę, jestem bardzo zadowolona ze wzoru, chociaż sporo czasu zabrał icon_wink.gif




Pilawianka
Bardzo mi się makowa torba podoba.
joa133
śliczna!
Elak
Były torby dla matek, teraz mam dla nastolatek icon_smile.gif
Joanna 81
Nastolatką już dawno nie jestem, ale torebkę z chęcią bym nosiła. Ładna icon_wink.gif
Elak
Czas na ozdoby świąteczne, w tym roku zamykam w kulach zimę icon_smile.gif


To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.