To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Android czy Windows Phone 8

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

alecta
Mam ostatnio dylemat odnośnie systtemu operacyjnego w telefonie.
Od długiego czasu jestem wierna Androidowi i kiedyś powiedziałam, że w życiu nie wezmę telefonu z WP.
Niestety jako, że pracuję w branży telekomunikacyjnej i mam na co dzień styczność z wszelkimi nowościami zaczęłam się przekonywać do WP.
Problem polega na tym, że boję się, że WP będzie dla mnie niewystarczający (jestem typową gadżeciarą i mam spore wymagania odnośnie telefonu).
Czy jest tu ktoś kto ma doświadczenie w pracy na WP i może mi napisać jak ten system zachowuje się na co dzień, bo wszelkie teorie na jego temat znam...chodzi mi bardziej o praktykę icon_wink.gif
gosiagosia
w wp jest mniej aplikacji, ogolnie jest mniej zaawansowany, ale prostszy w obsludze.
aniakuleczka
ja sobie chwalę. Aplikacje, których potrzebuję są i działają (facebook, endomondo, jakdojadę)
gier jest kilka
xbox też działa (mój mąż sprawdzał icon_wink.gif )
do tego sporo rzeczy intuicyjnych,
nie zawiesił mi się ani razu
generalnie jestem bardzo zadowolona.

edit:
jak jesteś gadżeciarą i masz w domu W8 to jeszcze super jest integracja z całym softem pomiędzy telefonem a komputerem.
Dokumenty, zdjęcia, poczta.
takie gadżety jak: z telefonu obslugujesz YT na telewizorze
albo zdalnie uruchamiasz przeglądanie zdjęć na Twoim komputerze - tzn Ty przeglądasz zdjęcia na telefonie a na ekranie komputera się wyświetlają itd.
Lutnia
Mam Windows Phone 8 i jestem zachwycona, prosty, nie wiesza siÄ™, dla mnie bomba.
Nigdy jednak nie miałam telefonu z Androidem, więc nie mam porównania.
alecta
WP ma to do siebie, że się ciągle rozwija, a android w sumie stoi w miejscu.
Największym minusem jak dla mnie jest brak Instagramu na WP, ale ma się to podobno zmienić.
Chyba się zdecyduję na telefon z WP, ale na wszelki wypadek zostawię sobie na razie stary telefon z Andkiem w razie gdyby WP bardzo mnie rozczarował.
gosiagosia
CYTAT
WP ma to do siebie, że się ciągle rozwija


jak przeczytalam to mezowi, to sie rozesmial. a jest specem icon_wink.gif
alecta
Z andkiem mam od dawna styczność i niczym mnie już nie zaskoczył od kilku lat za to windows się zmienia.
porównując telefony z WP sprzed kilku lat gdzie nikt nie chciał tego kupować, a teraz jest spora różnica.
Taka Lumia 520 np schodzi jak ciepłe bułeczki, bo każdy sobie tam WP chwali.
Też siedzę w branży telekomunikacyjnej od kilku lat, może specem nie jestem, ale doświadczenie mam icon_wink.gif
gosiagosia
pewnie zalezy kto czego oczekuje po telefonie. ja za mezem nie nadazam i jestem daleko w tyle. jednak porownujac wp i androida, to wole androida.
Pogoda
No, a jeśli nie możesz się zdecydować - a jesteś wymagająca - to może rzuć się na głęboką wodę i zainwestuj w IOS'a i iPhone'a? Chociaż android i WP dwoją się i troją i są coraz lepsze - nadal nie ma szybszego systemu...
Tigerek
Ja też wolę androida. Wolny od zawirusowania, szybszy moim zdaniem od WP. Mój brat pracuje w punkcie jednej z sieci komórkowych i zalecał mi androida jako stabilniejszy i efektywniejszy.
alecta
Pogoda iOS odpada, bo wg mnie ten telefon nie jest tyle wart, a jak nie lubie przeplacac.
Na razie stwierdzilam ze wezme telefon z WP8, ale zostawie sobie moj stary telefon z andkiem w razie W.
Wtedy zamiast sprzedawac LG sprzedam Nokie icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.