To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

leczenie grzybicy pochwy podczas miesiączki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mlovea
Wykupiłam dziś krem dopochwowy Gynazol i niestety też dziś dostałam miesiączkę. Mogę rozpocząć kurację, czy raczej poczekać? Boję się, że krem spłynie razem z krwią.
Honey*
mysle ze musisz poczekac

edit: choc nie wiem jak z kremem. ale przy globulkach lekarz kazal mi przerwac stosowanie
Agnieszka_82
Poczekać. Mi gin mówił, że należy zacząć brać (miała globulki) ok 2-3 dni po zakończeniu miesiączki.
Nie pisze nic na ulotce leku ?
Naz
Można, przynajmniej z tego co wiem, poszperałam w necie tak z czystej ciekawości i tam kobitki pisały, że dostały zielone światło od lekarza ginekologa.

Dostałam tabletki dopochwowe i w aptece mi powiedziano, że nawet jak przyjdzie, w trakcie miesiączka, to nie mam przerywać stosowania.
mlovea
CYTAT(Agnieszka_82 @ Sun, 25 Aug 2013 - 00:30) *
Nie pisze nic na ulotce leku ?

nie mam nic na ten temat



dzięki
Pogoda
Ja wyszłabym z założenia, że jeżeli w ulotce nie wskazują wyraźnie, że nie można, to znaczy, że można icon_wink.gif
tyczka
CYTAT(mlovea @ Sat, 24 Aug 2013 - 23:51) *
Wykupiłam dziś krem dopochwowy Gynazol i niestety też dziś dostałam miesiączkę. Mogę rozpocząć kurację, czy raczej poczekać? Boję się, że krem spłynie razem z krwią.


Często po miesiączce samo przechodzi, bo flora bakteryjna wraca do normy. Nadal masz objawy ?
Zaczekałabym.
mlovea
CYTAT(tyczka @ Wed, 28 Aug 2013 - 14:07) *
Często po miesiączce samo przechodzi, bo flora bakteryjna wraca do normy. Nadal masz objawy ?
Zaczekałabym.

Miesiączka mi się kończy, wczoraj zaaplikowałam krem. A objawy rzeczywiście zniknęły. Łykam też probiotyk.
tyczka
Dlatego, że grzybica pojawia się często przed miesiączką, flora bakteryjna zmienia się, a środowisko na bardziej zasadowe, co sprzyja grzybicy. Jeśli nie masz objawów, nie potrzebujesz stosować kremu.

Grzyby i tak żyją z pochwie ( zawsze - uaktywniają się przy braku równowagi ), a brak objawów świadczy jedynie o przywróceniu naturalnej kwasowości pochwy.
mlovea
Dzięki tyczka. Ja pierwszy raz miałam, nieobyta w temacie.
kalinka9
ja gynazol zaczęłam stosować po miesiączce,a po gynazolu lactovaginal.A przez te kilka dni ratowałam się clotrimazolum dokuczało mi swędzenie. Wyleczyłam się takim zestawem.pozdr
annad
Trzeba odczekać aż mocne krwawienie odejdzie, przy delikatnym plamieniu można juz stosować.
martamon
zdecydowanie musisz poczekać, gdyby ten krem Ci nie pomógł do końca to polecam jeszcze zerknąć na naturalne preparaty [edit: moderacja] mi one pomogły icon_wink.gif
gilly
Jakie leki możecie polecic ?
Anusia946
Może to jakieś zakażenie. Ja na grzybicze zakażenie pochwy brałam kilka preparatów np.urofuraginum ale mi pomógł trilac lady
vieeri4
Nie mam zdania w tym temacie. Nie bardzo będę w stanie pomóc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.