To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przelew na cudze konto w jego banku

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kocisława zwana Warkotem
Czy znając numer konta mogę wpłacić pieniądze na cudze konto w jego banku? Chodzi o PKO BP.
mama_do_kwadratu
????

Znaczy danych osobowych nie masz, a nr konta masz?
Kocisława zwana Warkotem
Mam wszystko i dane adresowe i numer konta. Nie wiem tylko czy mogę wpłacić na cudze konto w oddziale nie mając tam konta.
Honey*
z teco co tu pisze to mozesz.
dankin-82
można
agrafkaa
można
mama_do_kwadratu
tak, można
Agnes84
Możesz, ale może się to wiązać z prowizją
Ciocia Magda
Ale chodzi o przelew czy wpłatę? W temacie jest mowa o przelewie, za ten płacisz wg cennika własnego banku. Wpłacić gotówkę w placówce też możesz, tak jak dziewczyny napisały.
kalarepa78
Można, ale może to (relatywnie) słono kosztować
Ciocia Magda
Znalazłam informację o prowizjach od wpłat w tabeli opłat PKO BP. Wygląda na to, że jeżeli konto należy do osoby fizycznej i wpłacisz w placówce PKO, to nie powinno być żadnej prowizji.
netty5
Ja płacę przelewem za p-kole do innego banku i prowizji z PKO BP (inteligo) nie płacę. Mamie te z przelewałam do m-banku i też nie płaciłam.
Kocisława zwana Warkotem
Dziękuję. Chodzi o wpłatę w okienku. Znajoma musi mieć te pieniądze rano,a jak zrobię przelew z innego banku to pieniądze będą dopiero po południu.
iza1982
możesz wpłacić, jeśli zapytasz panią w okienku na pewno Cię poinformuje o ew. opłacie przewidzianej w TOiP. Sama zainteresowana też to może sprawdzić, TOiP powinna być załączona do Umowy Rachunku, ew. na stronach www.

Większość banków nie pobiera prowizji za wpłaty gotówki "w okienku" na konta klientów indywidualnych, z firmowymi bywa różnie...
malgog
możesz wpłacac bez prowizji
przy wpłacie gotówkowej nie ma wymogu identyfikacji - legitymuja dopiero powyżej 15 tys. EUR, chociaz czasami jesli wpłacasz dużą kwotę (nawet poniżej 15 tys.) to nadgorliwa pani może wylegitywmowac
nawet dane wpłacającego można wpisac z księżyca bo nikt tego nie weryfikuje...niestety
Kocisława zwana Warkotem
Wpłaciłam.Bez prowizji.Pani prosiła jednak o mój dowód osobisty(mimo że kwota nie była taka o jakiej pisze malgog)
Bevertas
Jeśli nie chodzi o przelewy zagraniczne to śmiało możesz zrobić przelew z każdego konta i każdego banku. Jest to dość proste wiec można sobie śmiało z konta bankowego przez internet nawet zrobić.
paleo
Moja Ciocia miała ostatnio taki problem, że przelała niemałą kwotę na nia błędny rachunek bankowy. Po prostu kasa doszła na czyjeś konto. Ale połapała się w pomyłce, zgłosiła to szybko do banku i jej wycofali.
Jak coś to tutaj piszą co należy w takiej sytuacji zrobić: https://direct.money.pl/artykuly/konta-bank...,0,1898933.html
Na pewno nie wpadać w panikę. Banki to rozsądne instytucje, mające procedury aby zapbiegać takim sytuacją.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.