To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

MALUCHY III KWARTAŁU 2014

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
AgaWM





























































Pisały jeszcze z nami:Kamama84, Magi27, AngelaPsary, Sonia89, izabells23
dorsim
No kochana, ślicznie Ci to wyszło icon_smile.gif

Więc ja witam się w nowej odsłonie 06.gif

Pierwsza strona niech się tworzy a my spokojnie możemy pisać już tutaj icon_smile.gif
weda
to witam się ja na nowym wątku
Marta.op
jestem i ja impreza.gif
natka88
ja też już jestem icon_smile.gif
tormenta
i ja icon_smile.gif
4kasiula
My też się witamy icon_smile.gif
Nalka91
To witamy się i my icon_smile.gif
weda
no,dobrze
witanie się witaniem ale nikt nic nie pisze ?

mam problem z jedzeniem Basi,nie zjada całych porcji wydaje mi sie ,ze zjada za mało
i pytanie:
jakie witaminy podajecie dzieciom ? i czy równiiez jest w nich żelazo ?
kupiłam Bee komplex vit jest w nim tez zelazo
ale durna ja,w domu dopiero zajarzyłam,ze to od 3 m-ca sie podaje ,

no,niby nie duzo jej do 3 m-cy brakuje ale teraz nie wiem czy jej podac ?
co myślicie ?
malus
Ja też się melduję.
Dziewczyny dzięki za gratulacje.
Co do Stasia to ma wadę zastawki aortalnej, jeszcze nie wiemy co z tym się robi - operacja, czy wystarczą leki. Nie chcę czytać o tym w necie, bo tylko się załamię, a potem lekarz i tak powie coś innego niż wyczytam. Jesteśmy już umówieni do ośrodka klinicznego, do lekarza, u którego byliśmy na echo serca z Grzesiem (bardzo konkretny człowiek, skupiony na badaniu, a potem szczegółowo mówi rodzicom co się dzieje). Narazie cieszę się synkiem, i że mogliśmy wrócić do domu.
Ksiwik
Witam sie i ja na nowej stronie brawo_bis.gif

weda My podajemy tylko witaminę C i D i wiesz co ja bym podała swojej małej takie kompleksowe witaminki.
A to o ile za mało zjada Bee? z Lilutem też jest różnie i ostatnio też zaczeła zostawiać mleko w butli.

U nas super, pogoda dopisuje a i ja zregenerowałam siły u Obrączkowego i powiem wam że nie wiem jak ja wrócę do Polski jak mi tu tak dobrze jest, no ale tęsknie za Julą i szkoda że to moje strasze dziecko tak uparte jest i stanowczo odmawia przeprowadzki do Niemiec icon_sad.gif

Dziś idziemy na grila do naszych przyjaciół ( Niemców) i będą w szoku bo trzymaliśmy w tajemnicy to ze jestem w ciązy a ostatnio jak się z nimi widziałam to założyłam bardzo lużne obranie aby nic nie zauważyli więc jestem ciekawa jak zareagują nie raz pytali się nas dlaczego Jula jest sama ( bo tutaj w niemczech to wręcz nie do pomyślenia aby mieć tylko jedno dzieciątko). Lili ubiorę w sukienkę aby wyglądała jak prawdziwa dama he he icon_smile.gif

Miłej soboty wam życzę :*
AgaWM
Jejku jak fajnie.

Dorsim juz napisalam do anikuleczki. 06.gif

My nie dawno wstalismy, musze nakarmić malucha zjeść sniananko i siadam do laptopa, bo tskto pisze do Was z tel.

Natka88 podaj date ur i miary Kacperka bo Cie nie wpisze na pierwsza strone 02.gif
natka88
weda ja podaję małemu tylko witaminę D od szczepienia mamy podawać dwa razy dziennie tak kazała nam pani doktor, ale gdybym miała podawać jakiś kompleks witamin to bym je podała już teraz.

malus masz rację nie czytaj w necie bo można się tylko załamać po tym co się tam przeczyta, poczekaj do wizyty u lekarza a na pewno rozwieje wszystkie Twoje wątpliwość, zobaczysz wszystko będzie dobrze i super że jesteście w domu:)

Ksiwik super że wypoczęłaś u męża nie ma to jak naładować akumulatory:) szkoda tylko że Jula nie chce przeprowadzki, zawsze razem by Wam było lepiej, ale może w końcu zmieni zdanie:) to ciekawa jestem jaka będzie reakcja waszych znajomych, na pewno wielkie zdziwienie icon_smile.gif to może wstawisz później jakieś zdjęcie jak Twoja dama wyglądała na grillu icon_smile.gif

Kacper dzisiaj nie śpi od 5, brakuje mi już pomysłów na zabawianie go, mam nadzieje że nie długo zaśnie- bo karuzela i bujaczek już się znudziło mojemu dziecku, leżenie na brzuchu też już nie pasuje teraz jest mata więc mam nadzieje że na macie mu się przyśnie haha. a ja w między czasie skoczyłam na zakupy na ryneczek i ledwo żyje tak się nadźwigałam.

a czy wasze dzieciaczki pomiędzy posiłkami piją herbatkę albo wodę z glukozą?
natka88
AgaWM Kacper urodzony 25 lipca, 3350g i 52 cm icon_smile.gif

Dziewczyny pomóżcie, bo Kacperek dostał zaproszenie do swojej koleżanki Zuzi na jej roczek na koniec październiak a nie mamy pomysłu co kupić jej w prezencie icon_sad.gif????
Ksiwik
CYTAT(natka88 @ Sat, 04 Oct 2014 - 09:42) *
Ksiwik) to może wstawisz później jakieś zdjęcie jak Twoja dama wyglądała na grillu icon_smile.gif


natka Jasne że wstawię jak nie tutaj to na grupę nasza na Fb icon_smile.gif

Lili piję herbatki, jedna jest koperkowa a drugą kupiłam nie dawno tutaj na "zdrowy brzuszek" i powiem Ci że ta drug ao wiele lepiej jej smakuje, herbatki wypija w ciągu dnia łącznie razem 100ml.

A co do prezentu to może Ręcznik z imieniem, albo coś z zabawki, tutaj od jutra w sklepie beda śliczne sztućce ala srebrne a grawerami do nauki jedzenia i zamierzam je zakupić dla Liluta.
dorsim
hej icon_smile.gif
A my dzisiaj pospałyśmy do 10 z małymi przerwami, a Hania jak zasnęła o 20.00 to dopiero o 2 w nocy obudziła się na cyca icon_smile.gif

No i dziś teściowa przychodzi na obiad, a ja za bardzo nie wiem co na szybko zrobić bo nie chce mi się nic kombinować no i piekarnik jeszcze mi padł jak na złość .

Ksiwik to czekamy na fotki icon_smile.gif

natka88 moja jak na razie nic nie popija,ale jeżeli miałabym jej podawać to wodę bez glukozy, bo nie ma potrzeby by dziecko od samego początku uczyło się słodkiego smaku, przyzwyczai się i samej wody już nie wypije

weda ja nie podaję nic poza wit K+D i probiotykiem.



miłego dnia życzę, zapowiada się piękna pogoda 06.gif
natka88
Ksiwik to już nie mogę się doczekać jak sobie pooglądam haha icon_smile.gif uwielbiam zdjęcia Kacper to już ma ich tyle że mój telefon tego już nie wytrzymuje icon_razz.gif a to dużo wpija herbatki bo mój to jak wypije dziennie po 30-40 ml to jest wszystko, a są dni że w ogóle nie chce pić herbaty a daje mu albo rumianek albo herbatkę z kopra włoskiego ale częściej koper bo mu bardziej smakuje icon_smile.gif a te sztućce to fajny pomysł i do tego jeszcze z grawerem muszę zobaczyć tu u nas może coś będzie icon_razz.gif
natka88
dorsim mój to w ogóle wody nie wypije czy ona będzie z glukozą czy bez haha taki jest wybredny icon_smile.gif
Nalka91
Ksiwik to czekamy na zdjęcie małej damy icon_smile.gif


weda myślę że nic jej nie będzie po tych witaminach icon_smile.gif


Hania nic nie pije tylko cyc ja bym nie dawała wody z glukozą bo nauczy się na słodkie a planuje poić Haniutka samą wodą icon_smile.gif
iza1982
jestem na maluchach tyle lat i tak długo czekałam na Kubusią, że jestem lekko wzruszona i dumna, zem ogę się tu zameldować z moim malutkim icon_smile.gif
iza1982
a oto mój mały książę icon_smile.gif

natka88
iza1982 ja też się cieszę że jesteś z nami i że ja też mogę być z Wami że mnie tak ciepło i serdecznie wszystkie przyjęłyście icon_smile.gif a Twój Książę jest po prostu cudowny icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif aż nie mogę się napatrzeć icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Nalka91
Izuniu Kubulek jest przesłodki :*


Ja również bardzo się ciesze że jestem w waszym gronie to naprawde ogromne wsparcie :* icon_smile.gif
weda
iza,i ja się cieszę twoja radością,ze jestes i ze mozesz tu pisać
a zdjęcie Kubusia jest śliczne

jak tak piszecie to podam jej ten zestaw vit.

tam jest tez zelazo i inne,nie tylko vitaminki

Ksiwik,no,wlasnie zaczęła zostawiac w butli mleko a przeciez powinna sobie zwiększac porcje ne zmniejszac

a tu przyszedł lst na kolejne szczepienie (bllleee) wiec pewnie znowu z jedzeniem ędzie meksyk

ja zwariuję albo osiwieję przez te moje dzieciaki

Ksiwiku,ale fajnie,koniecznie zdaj relację jak tam zareagowali znajomi na Liluta
nie dziwię sie,ze nie chce ci się wracać
tormenta
pisałam, pisałam i zamknęłam sobie stronę buuuuuuuu

to tylko w skrócie

Iza1982 - super, że jesteś z nami. Super, że mamy takie miejsce. Kubuś jest cudowny.

Teraz będę w listopadzie u rodziców ale plan mamy bardzo napięty więc może w I kwartale 2015 udałoby nam się spotkać w W-wie? Co Wy na to Iza i Aga i inne Warszawianki?

weda - ja bym była ostrożna z witaminami. W końcu w MM też są witaminy. Czy Twoja pszczółka zmniejszyła wszystkie porcje? czy jednak np. w nocy zjada normalnie?
my 2 szczepienie mamy mieć 24.10

Ksiwik - też czekam na zdjęcia. Niezłą niespodziankę przygotowaliście znajomym. Lilunia powinna być obwiązana cała czerwoną wstążeczką icon_wink.gif
natka88
ale mój dzisiaj też zostawia w butli mleko, a znowu w nocy bardzo ładnie je, zjada tyle ile powinien
my 2 szczepienie mamy mieć po 23 października ale dopiero będziemy się umawiać na konkretny termin; dobrze ze Kacper ma tylko jedno ukłucie bo chyba bym płakała razem z nim tam icon_sad.gif a te dziewczyny które szczepiły szczepionkami 6w1 (hexa) czy miałyście problem żeby ja kupić? bo u mnie był wielki problem nalatałam się po tych aptekach że szok i nawet sprowadzić nie dało rady bo dopiero je produkowali i nie mają już na stanie bo tyle dzieci się urodziło że po prostu brakło a ja myślałam że wyjdę z siebie żeby je dostać haha
AgaWM
Strona ukończona.
brawo_bis.gif
W planach miałam aby skończyć ją rano, ale ja oczywiście zapomniałam że przy niemowlaku nie można niczego zaplanować.
I tak było tym razem rozpacz do 17:00 06.gif kocham tego mojego szkraba.
Przez to wszystko nie byliśmy dziś na spacerku. 32.gif

Iza Kubuś cud miód wub.gif

Tormenta ja jestem jak najbardziej za 06.gif

Moi pojechali na basen, na zewnątrz ekipa montuje daszek, który wymyślił sobie mój M. tez napisałam daszek hi hi,
raczej daszysko - już 3 dzień walczą i chyba dziś skończą, bo ja dłużej tego wiercenia nie wytrzymam.

Całuję Was i Wasze maluszki mocno. icon_biggrin.gif



tormenta
AgaWm - swietna robota. Bardzo Ci dziekuje matko-zalozycielko nowego watku icon_biggrin.gif

Natka88 - no wlasnie. Mi sie wydaje, ze nasze dzieci wchodza w taki etap kiedy wszystko inne jest ciekawsze od jedzenia i w ciagu dnia moga po chwili konczyc ale powinny nadrabiac w nocy.
Ja szczepilam 5w1 ale u nas szczepionki sa w przychodni.
natka88
tormenta to super że macie szczepionki w przychodni o wiele to życie ułatwia a nie biegać po aptekach i to jeszcze u siebie w mieście nie dostałam tylko w takiej hurtowni w łodzi były to mąż stał po szczepionki ponad 2,5 godziny bo takie kolejki tam a sześć okienek obsługiwało ale tam są najtańsze leki w całej łodzi dlatego takie dzikie tłumy tam walą a ja nie wiedziałam o tym icon_razz.gif

AgaWM ale zdolniacha z Ciebie icon_smile.gif ślicznie to wygląda icon_smile.gif
Nalka91
Jej dziewczyny wy już drugie szczepienie a my jeszcze na pierwszm nie byłyśmy przez te szpitale :/


U nas też szczepionki są w przychodni miałam Haniulke szczepić tymi refundowanymi ale tyle się biedna wycierpiała że zdecydowałam się na 6w1
pyska1890
Wedaja podaje witamine d+k . A tak daje syrop debridat na uregulowanie pracy brzuszka i dicoflor kropelki . A masz jakis. Knkretny powod aby podawac zelazo?

Drugie szczepienie.a.ja juz sie boje. Nie samego klucia , ale tego czy Hania znowu bedzie miala biegunke po szczepionce.na rorawirusy.
Woda z glukoza jest dobra przy odwodnieniu, wtedy woda lepiej sie wchlania.

Co do jedzenia to tez zauwazylam ze Nuska mniej je. Pocyca chwilke i zaczyna sie smiac, albo sobie podziwia widoki icon_smile.gif i zazely ja inteeswac raczki, a bardzie ich smak :/ smoczka nie chce brac.
Bajka123
ja na szybko wybaczcie, ale mam gosci,

Weda - moja też zostawiam mleko, fakt ze jej zmieniłam, ale nasze gwiazdki maja teraz skok, ja bym na niego zgoniła to zostawianie mleka. Moja nerwowa sie teraz zrobiła bardzo. a i kolacje pepti dziś zjadła z dokładką, ale cały dzień jadła po 60 ml :/

i jesteście Kochane icon_smile.gif
AgaWM
Ja mam chyba jakiś kryzys z tym pokarmem. 41.gif
Za chiny nie wiem co sie dzieje. Przystawiam go na żądanie a tego mleka ciagle jest jakby mniej.
Doprowadzam juz nawet do sytuacji aby ciągnął pustego cycka by ta laktacje pobudzic, ale nijak sie to ma do rzeczywistosci. 32.gif

Poradzcie co mam zrobić, ja nie chcę tej cholernej butli. 13.gif 37.gif
A zaczynaja mnie juz brac nerwy...
Ile karmilyscie zanim przeszlyscie na mm???
weda
otóż w nocy jest różnie
czasem zjada całość,cześciej zostawia

martwi mnie to bo nie przybrała za dobrze
tzn.tragedii nie ma ale z 75 sentyla spadła na 50
boję się kolejnego spadku,tak miałąm z adasiem
tzn.wszystkie moje dzieci spadały z wagi około 3 m-ca
chcę podac żelazo,własnei na apetyt (to tak w duzym skrócie)
mamy z m.konflikt grup i lekarka kiedys tam,kiedystak mi to tłumaczyła,ze dziecku okolo 3 mca własnie wychodzi anemia przez to

nic,polezę jeszcze jutro na kolejne ważenie i zobaczymy czy dalej spada

poza tym powinna juz jadac większe porcje ,a ona od urodzenia je tak samo (o ile teraz nie mniej)

AgaWM,nie poradzę ci bo ja poległam w tym temacie
z moich rad to tylko : butla z mm to nie trucizna
dokarmiałam juz od 1 nocy bo basiulec wył (dosłownie !! do 2 w nocy po podaniu butli zapadła błoga cisza)
około 2 czy 3 tyg sie wściekłam i przeszzlam całkiem na butlę,dokarmiając juz tym razem piersią co któreś tam karmienie
ale szybko się to skończyło i pozostałą juz tylko butla

moze herbatka na laktację czy homeopatia ci pomoze ?

weda
aha:no to jak z wagą własnie u was jest ?
znaczy nie pytam o konkretne wartości bo one nic nie mówią tylko pytam o przybieranie ogółem :czy sie utrzymują asze dzieci na danym dla siebie centylu ?

Nalka,szczerze? to ja wolałabym odroczyć szczepienia ! im starsze dziecko tym mocniejsze
a juz ta szczepionka na rota to dla mnie mocno nie teges jest

więc mamy kolejne 14.10 i pewnie znów bibi nie będzie chciałą jeść,uff
tormenta
AgaWM - ktos na watku ciazowym pisal o kryzysie laktacji w 3 tyg. Ja bym przystawiala tak jak Ty robisz i spokojnie czekala. Jak masz mozliwosc to nawet co godzine. Tak w ogole jakim systemem karmisz? Jedno karmienie to jedna piers czy dwie zawsze?
Ja karmie 1 piersia na jedno karmienie. Jak mloda chce dokladke to do 2,5h podaje jej ta sama piers. Dzieki temu kazda piers jest wytrenowana i mleka mam duzo i jest czas na regeneracje.

Weda - Szymon pieknie przybieral przez pierwsze 3 m-ce, a pozniej polecial w dol. Nastawiam sie, ze teraz tez bedzie podobnie. Tez mi sie wydaje, ze w ciagu dnia Ola mniej je, prawie mi sie w jednej piersi zapalenie zrobilo bo ona tylko troche pociagnela i koniec. Jednak w nocy przysysa sie pieknie i na dluzej niz w dzien.
Anemia moze wplywac na brak apetytu ale ja bym zrobila dziecku morfologie gdybym cos takiego podejrzewala.
Jak bedziesz na wazeniu pogadaj o slicznej Bee.
Mam nadzieje, ze szybko Wam sie wyprostuje. Tej szczepionki na rotawirusa tez sie troche boje. Pocieszam sie, ze to druga dawka i ostatnia.
weda
ostatnia dawka?a mnie sie wydawało,ze jest ich trzy ?muszę luknąć do kalendarza

zobaczę na ważenu czy znów leci w dół czy utrzymuje ten 50 centyl

tylko martwi mnie,ze była na 75 i teraz zjechała
kaitik
Hej dziewczyny, my wczoraj bylismy u pediatry a ta nas skierowala do szpitala. Kinia jest cala zagilana, ale od srodka wszysto jej sie kumuluje i nic nie wychodzi. Ma duzo tej wydzieliny tez w gardle i zaczela kaslac. Zapalenia pluc nie ma bo miala rtg. Lekarz powiedziala ze to wirusowka. Mamy stosowac inhalacje, nasivin i wode morska . nic wiecej.

Nalka u Hani zapalenie pluc bylo slychac osluchowo czy dopiero na rtg wyszlo?
Marta pisalas zestosujesz aromactiv czy cois takiego , mozesz napisac?

Weda kinia teraz tez pije mniejsze porcje niz wczesniej, alo to moze przez ten katar.
Nalka91
kaitik osłuchowo a rtg potwierdziło jak dostała antybiotyk to już na drugi dzień była duża poprawa icon_smile.gif
AgaWM
Hej.
No właśnie ten kryzys polega na tym ze w nocy je jedna piers i spi 3-4h, a wciagu dnia jedna to mało wiec podaje dwie.
Po 2-3 h obydwie sa puste i mam krzyk, zniecierpliwienie i rozpacz.
Wtedy ja sie poddaje i daje butle.
Wczesniej taka akcje mielismy tylko w nocy, teraz mamy w ciagu dnia.
A ja sie przez to wszystko stresuje.

Herbatke pije na laktacje. Jem dużo jak na moje mozliwosci.
Chcialam malego karmić chociaz z 3 miesiace tak jak Gabi, ale nie wiem co z tego wyjdzie. 32.gif
Nalka91
Aguniu właśnie mamy sobie mylą przy laktacji nie chodzi o to żeby dużo jeść a o to żeby pić icon_smile.gif pij dużo wody mineralnej niegazowanej może jakaś bawarka?? (herbata z mlekiem) albo kawka zbożowa??
AgaWM
Nalka, piję tez dużo, moze mniej niz na początku, ale ze 2l w ciagu dnia idą.
Z 3-4 herbatek na laktacje
1-2 kawusi zbozowych
i kilka szklanek soku jablkowego z woda n/gaz.
natka88
Witamy sie z rana:) za oknem piekne sloneczko ale zimno jest niestety icon_sad.gif moj maly ucial sobie drzemke bo nie spal od 6:30 dzisiaj bo mu sie gadanie wlaczylo hihi
To widze ze to ja mam chyba tylko jakas dziwna przychodnie gdzie nie ma na miejscu szczepionek o losie icon_sad.gif a ja tez bylam przekonana ze rotawirusa sa trzy dawki, a Kacper jakos o dziwo dobrze przyswoil szczepinke na rota nie mial zadnych objawow po tym. Ale najbardziej boje sie nie tyle tego klocia tylko jak zacznie mu wstrzykiwac bo strasznie plakal a ja juz prawie z nim. I najgorszy byl nastepny dzien po szczepieniu masakra:(
A w ogole musze Wam powiedziec ze moj synek o ktorego sie tak troszcze tak bardzo go kocham to sie na mnie obrazil, bo po usg bioderek musze mu wkladac pieluche flanelowa wykrochmalona miedzy nozki i jest bardzo ale to bardzo zly na mnie ze nawet sie do mnie nie usmiechnie kazdy co podchodzi to i z nimi pogada i posmieje sie a do mnie nie az jest mi przykro strasznie. icon_sad.gif
iza1982
Aga mi się udało rozkręcić laktację po jakimś tygodniu, w trzecim miałam kryzys laktacyjny i Kuba wył mi całą noc.

Pozwalałam Kubie wisieć na piersi godzinami a też na początku już w szpitalu dokarmiałam. W szpitalu 3 razy dziennie, w domu przez jakieś 2 dni 2 butelki a na końcu 1 butelka aż w końcu zeszliśmy. Ja karmiłam systemem ciało do ciała - kładliśmy się do łóżka i pozwalałam wisieć zmieniając cycki, dopóki Kuba chciał pociągać (nawet na pusto). Butla wjeżdżała tylko jak już bardzo płakał. Potem karmiłam zawsze z 2 piersi tzn. najpierw jedna do pełna, potem druga aż się sam Kubuś odczepił. Następne karmienie zaczynałam od tej piersi na której skończyliśmy i tak w kółko. Nigdy nie miałam nadpodaży. ale mleko lało się czasem tak, ze wszystko było mokre...
Także wiem, ze się da, tylko trzeba mieć na to czas. ja przez pierwszy tydzień praktycznie cąły czas byłam z cyckami na wierzchu. Gdzie nawet mam spisane godziny kermień z tego pierwszego tygodnia...

Dzis tesknię za karmieniem piersią - niby narzekałam, bo Kuba zawsze wisiał długo. Nawet pod koniec karmiliśmy się 30-40 minut plus przewijanie. Ale teraz jak ciągle siedze z tym laktatorem, albo szoruje butelki, albo nie wyrabiam sie z przygotowaniem MM a Kuba się wścieka, to tęsknię, żeby wyjąć pierś i tak poprostu mieć spokój.

Nam się niestety karmienie skończyło przez smoczki. Kuba zepsuł sobie chwyt, nie umiał się już obsłużyć przy cycku i zaczął się wściekać z głodu.
Olcia1986
Aga icon_smile.gif
Dziękuję przede wszystkim za piękie utworzony nowy wątek przytul.gif

Ściskamy i całujemy icon_smile.gif

weda icon_smile.gif
Czy Ty uczyłaś/uczysz dzieciaki mówić w kilku językach ? Ja się przymierzam do nauki angielskiego i niemieckiego jednocześnie z polskim, jak tylko Oluś zacznie mówić. Tzn. nauki w domu (ja angielski; mąż niemiecki).
Praktykowałaś taką metodę?
icon_smile.gif

P.S. Serdecznie zapraszam na kawę, jeśli będziecie w mojej okolicy icon_mrgreen.gif
Bajka123
Hej!

AgaWM - super wątek, przyznam szczerze trochę mi zajęło zanim go znalazłam icon_razz.gif Maciuś przystojniak. Co do karmienia... samym cycem karmiłam dwa tygodnie młoda na nim wisiała i wisiała tyle że potrafiła possać 3 minuty przysypiała nie dała się dobudzić a za 20 min krzyk daj jeść...nie mieliśmy zadengo rytumu jedzenia, prócz nocy co 1,5 - 2 h po 2 tyg takich nocy szukałam w necie info kiedy maluch zmniejsza liczbę karmień w nocy icon_razz.gif Na spacer też cięzko było wyjść bo to że zjadła z cycka nie oznaczało że pośpi np 2 h- 3h, a na spacerze jak chciałam ją nakarmić był mega krzyk...po tych dwóch tygodnaich wiszenia nadal pokarmu miałam tak samo, zadnego nawału i z cycków nic nie " sikało" od 3 tygodnia zaczęlam jej ściągać porcje do butli także nie wiem czy miałam jakiś kryzys. Ale zawsze z dwóch musiałam ściągać, a w nocy karmiałm cycem, tyle że jak na wieczór zjadła mojego ok 100 - 120 ml to spokojnie zaczęła przesypiac najpierw 3, 5 potem 4 h potem był w nocy cycek i po tym cycku maks 2,5 h przerwy czasem do 3 h jak już pisałam wcześniej młoda może ze 3 razy chciala zjeść z dwóch cyców - generalnie mam w temacie jedzenia leniwą córę, ale za to ani smoczek ani butla nie oduczyły ją poprawnego chwytania cycka to był u nas ten plus. I tak jak pisze Iza1982 na ściąganie, mycie laktatora, wyparzanie itp terzeba mieć czas i u nas był póki się nie zaczely kolki i marudzenia. ja karmiłam w sumie 2 i pół miesiąca z czego od niespełna drugiego miesiąca karmiłam pół na pół a potem dokarmiałam swoim, aż w końcu młoda jadła cyca tylko w nocy. Wczoraj zakończyłam nocne karmienie i przystawianie bo mała śię wściekała że jej nie leci, a po cycu trudniej jej było zaakcpetować nowy smak mleka...Chcę jej zaleczyć tą skaze i wyleczyć to AZS.
A i tak jak pisze Nalka91 dużo pić pić pić, ale jeść też trzeba na rozkręcenie a noi częśte przystawianie małego jeśli icon_smile.gif

Iza1982- u nas komfort z butlami poprawił nieco sterylizator. Nagromadzam butelek z całego dnia potem na noc nastawiam i już icon_smile.gif Mnie także brakuje teraz czasem tego dydania ale biorę małą na kolana przytulamy się i jest ok icon_smile.gif

Weda - oby już mała nie spadała z wagi tylko ją utrzymymała. Moja urodziła się tak jak twoja w 75 centylu i będąc na szczepieniu miesiąc temu nadal w nim została, a jak jest teraz niestety nie wiem. Bede w pon po recepte na mleko to poproszę o zważenie.

Kaitik - dużo zdrówka dla malutkiej

Tormenta - a jak u Was z jedzeniem?

Olcia1986 - dzięki za zaproszenie, będąc w okolicy postaram się je wykorzystać. Co języków, właśnie wczoraj dużo romzawialismy na ten temat w trakcie kolacji. Mamy znajomych mieszkają w Holandi, mama Polka, tata Portugalczyk i mają córę. W domu rozmawiają po Polsku i po angielsku, ale zaczną też rozmawiać po portugalsku i holendersku , żeby mała złapała też te języki. mają zamiar podzielić to dniami tygodnia czyli np 2 razy w tyg mówimy tym językiem, dwa razy tym. obawiają się tylko, że mała zacznie mieszać języki bo nie będzie świadoma ich rozróżniania... w zasadzie cięzko mi jest to sobie wyobrazić.

U nas z jedzeniem tego mleka różnie, za dnia szału nie ma... jadła wczoraj maks po 80 ml, za to na kolacje zjadła ponad 150 ml, i po dwóch godzinach dojadła 70 ml, także nie o smak mleka chodzi chyba teraz.
ja mam dziś dzień sprzątania, po wczorajszych gościach, za to obiad w lodówce uffff, dziś tylko teściowie na ciasto mają przyjść.
Mała była zachwycona gośćmi i poszła spać dopiero o 2.30... w między czasie były tylko drzemki. Powiedziałam jej dziś że to było tylko jednorazowe i dzieci chodzą spać wczesniej icon_smile.gif


AgaWM
Moja teściowa jednak jest zlosliwa.
Przed chwilą przyniosla usmazone paczki i bajaderki, ktore ja uwielbiam. Jest to jedna z rzeczy ktora potrafi robic naprawde dobrze.
Wiecie, pokruszone herbatniki, orzechy, migdaly, rodzynki, morele, wszystko wymieszane z czekolada i makiem. Uformowane kulki obtoczone pokruszonymi herbatnikami i oblane czekolada.
Slinka mi leci, jeszcze do tego zapach tych pączków.
Czyzby dzis byly jej imieniny???
Olcia1986
Bajka icon_smile.gif
Nasz znajomy został ojcem w wieku 58 lat 06.gif On jest Niemcem, Jego żona jest Polką, ale mówiącą biegle po niemiecku. W domu to ona mówiła tylko po polsku do córeczki, a on tylko po niemiecku. I o takie rozwiązanie mi chodzi. Nie wyobrażam sobie mieszania języków. Ich córeczka ma dziś 7 lat i mówi biegle po niemiecku i oczywiście po polsku icon_smile.gif

Przepraszam, bo chyba nie doczytałam/albo nie zrozumiałam icon_sad.gif
O co chodzi z tymi szczepionkami??? My umawiamy wizytę i pielęgniarka szczepi Maluszka. Po co i dlaczego biegacie za szczepionkami? My mamy 3 cykle szczepień i oczywiście ja biorę wszystkie 43.gif

weda icon_smile.gif
Oluś jest w 97 percentylu. Nic się od urodzenia nie zmieniło.

Aga icon_smile.gif
Pogoń wiedźmę 29.gif 29.gif 29.gif
pyska1890
Olcia 3dawki macie na rotawirusy???

Kwestia chodzenia za szczepionkami jest taka. Nie kazda przychodnia takie szczepionki ma. Daje to rodzicom mozliwosc zakupu tanszych. Szczepionek a w przychodni sa z gory narzucone ceny. Ja za 6w1 placilam 160zl, za rotawirusy 280. Nie wiem ile beda kosztowac jeszcze Na pneumokoki.

Uzywalyscie moze krem emla na znieczulenie przy szczepieniu ? Moja polozna polecila, a w przychodni powiedzialy pielegniarki ze tego nie stosuja. Wiec cale nowe opakowanie lezy mi w domu :/
Olcia1986
pyska icon_smile.gif
Hmmm... a może 2 dawki ? Musiałabym zerknąć do książeczki icon_smile.gif U mnie kalendarza szczepień pilnuje "opiekun" w szpitalu i to on umawia Olivierka na konkretny termin. Ja nie mam głowy do takich spraw 43.gif Pamiętam, że kolejne szczepienia mamy po 21 października icon_smile.gif

Aha, już rozumiem kwestię "chodzenia" za szczepionkami icon_smile.gif Ja się na to nie piszę, ponieważ wiem jak restrykcyjne są procedury ich transportu i przechowywania..
Ale oczywiście to tylko moje zdanie - jak zawsze 06.gif 06.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.