To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czas pracy i kontrola

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bel
Dziewczyny u nas w pracy były zawsze listy ewidencji czasu pracy czyli listy obecności. Listy były dostępne sekretariacie. Obecnie listy mają być w portierni. Moje pytanie jest takie czy jeżeli dany pracownik zaczyna pracę o 7.00 rano i powiedzmy z przyczyn niezależnych spóźni się 15 minut czy to już jest uważane za spóźnienie? W regulaminie pracy pisze, ze można to spóźnienie usprawiedliwić lecz nie ma mowy o odrobieniu go. Czy coś na ten temat mówi prawo pracy? Czy pracodawca może kontrolować pracowników, którzy przychodzą do pracy? U nas była niedawno taka kontrola z działu kadr. Szefowa kadr skontrolowała wszystkich, którzy mają normowany czas pracy. Czy takie kontrole mogą być częste? W regulaminie pracy jest mowa o ewidencji wyjść w godzinach pracy. Gdziekolwiek idę to wypisuję się. Wyjścia służbowe to wiadomo, ale wyjścia prywatne to już problem, bo regulamin mówi, by złożyć pisemny wniosek do bezpośredniego przełożonego z prośbą o wcześniejsze wyjście prywatne. Należy tez podkreślić kiedy się odrobi dany czas za zwolnienie w godzinach pracy. U nas jest tak ,ze trzeba robić to przed faktem. Jak stanowi o tym prawo pracy?Wiadomo, ze są sytuacje wyjątkowe niezaplanowane i trzeba wyjść wcześniej z pracy np. z powodu choroby dziecka lub innego wypadku losowego. Czy w tym przypadku prawo pracy mówi coś o odrobieniu zwolnienia z pracy? Jak rozmawiałam jedna z koleżanek to ona doradziła mi, ze jak z powodu np. stanięcia tramwaju się spóźnię, to muszę telefonicznie powiadomić mojego szefa lub SMS-em. Jak to jest z tymi spóźnieniami i czasem pracy w prawie pracy?
Teynars
Teraz coraz częściej kontrolują różne jednostki zwłaszcza te państwowe tam są kontrole średnio raz w miesiącu na szczeście są z odpowiednim terminem zapowiadane i można się do nich przygotować. ja raz miałam taki przypadek że kaptury na palety się zsunęły podczas kontroli i doczepili się właśnie do tego że są tu prace bez odpowiedniego zabezpieczenia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.