To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyparzanie słoików w zmywarce

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pati.n
W szale przetworów wiecznie brakuje mi słoików i zbieram po ludziach icon_smile.gif Mycie ich i wyparzanie zajmuje mi całe wieki. Czy jak je wsadzę do zmywarki to będę mieć dwa w jednym tzn mycie i wyparzanie? Czy trzeba je potem jeszcze standardowo wyparzać. Prosze o Wasze opinie.
Sokolica
Ja nie wyparzam słoików. Przecież i tak większość przetworów gotuje się na koniec...
jaAga*
Ja też nie wyparzam.
Maadzik
Ja tylko myje w zmywarce na najwyższej temperaturze - chyba 70 stopni u mnie jest. Tak już od kilku lat i nigdy nic mi się nie psuje.
pati.n
Bo u mnie zawsze najwięcej roboty z tym wyparzaniem.....
ewela
Wkładam do zmywarki:-) dosyć, że czyste...to i wyparzone:-)

Pozdrawiam
madzialenkat
pati.n a co Ty już do słoików wkładasz?
marghe.
myję w zmywarce ale dodatkowo wyparzam w piekarniku (bez zakrętek, te gotuję icon_wink.gif w garnku)

I ja akurat swoich przetworów nie pasteryzuję . Wkładam wrzące do gorących słoików i stawiam do góry nogami
netty5
Ja nie wyparzam. MyjÄ™ a przetwory pasteryzujÄ™.

marghe a sałatki ( z ogórków , pomidorów , cukinii)?
pati.n
CYTAT(madzialenkat @ Fri, 12 Jun 2015 - 00:27) *
pati.n a co Ty już do słoików wkładasz?


Mam juz "miód" z mniszka lekarskiego, dżemy z truskawek, truskawki w syropie, dziś wieczorem kończę syrop z czarnego bzu.
netty5
Ja mam już syrop z pędów sosny.
madzialenkat
pati.n podasz przepis na dżem z truskawek? Ja jestem początkująca jeśli chodzi o słoiki ( tzn. w zeszłym roku był debiut - śliwki i jabłka), to może w tym roku dorzuciłabym do repertuaru truskawki icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(netty5 @ Fri, 12 Jun 2015 - 09:22) *
marghe a sałatki ( z ogórków , pomidorów , cukinii)?

takowe robiÄ™ rzadko
ale większości też nie pasteryzuję, bo zalewam wrzącą zalewą

ja nie pati, ale truskawkowe dżemy od lat robię w ten sposób
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/0...robie-dzem.html
madzialenkat
marghe. dzięki za przepis, a jak długo ty smażysz te truskawki? Bo trochę mnie przestraszył ten opis, że to trzeba aż kilka dni?
marghe.
CYTAT(madzialenkat @ Tue, 16 Jun 2015 - 00:02) *
marghe. dzięki za przepis, a jak długo ty smażysz te truskawki? Bo trochę mnie przestraszył ten opis, że to trzeba aż kilka dni?

dwa, maksimum trzy dni z dużyyymi przerwami icon_smile.gif
czyli dajmy na to pierwszego dnia 15 minut, studzÄ™.. i znowu 15 - 20 minut i jeszcze raz to samo.
drugiego dnia podobnie - aż do osiągnięcia pożądanej konsystencji

Brzmi lekko przerażająco icon_wink.gif ale w rzeczywistości wpadam do kuchni na chwilę, mieszam w patelni i wychodzę . Samo się robi
Nie muszę kilka godzin pod rząd stać nad garami
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.