To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pościel bawełniana, jaką wybrać?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

domi
Proszę o poradę w kwestii zakupu bawełnianej pościeli. Niby wszędzie bawełna, a jednak różni się od siebie. Na allegro jest bawełna reaktywna, satynowa, syntetyczna, gruba itp. O ile wiem co to satyna i domyślam się jaka to gruba, to nie mam pojęcia jaka to reaktywna i syntetyczna. Niby wszystkie 100% bawełny.
Jaką wybrać, by być zadowolonym? Jakie są między nimi różnice?
Agnes84
Ja używam satyny bawełnianej i bardzo dobrze się sprawdza. Jak dobrze wytrzepię na mokro, to często nie muszę prasować. Jest przyjemna w dotyku i ładnie wygląda
domi
Wiesz... ja wolę aby nie oszałamiała wyglądem, ale by się świetnie spało. Natomiast w satynowej śpi się kiepsko.
Syntetyczna, to pewnie sztuczna, czyli potliwa 29.gif, a reaktywna.... ?
rysa154
Bawełna satynowa to zupełnie co innego niż satyna.
Pilawianka
W bawełnie satynowej śpi się bardzo dobrze. Dla mnie lepszej nie ma. Nie ma ona nic wspólnego ze zwykłą satyną.
domi
Ok, to przejdę się do sklepu i zobaczę jak wygląda. Jednak spałam kiedyś -rzekomo- w bawełnie satynowej (moja mama twierdziła, ze taką własnie kupiła) i pościel była śliska, nie trzymała się kołdry, niewygodnie się w niej spało.
rosie
To prawda, bawelna satynowa to najlepszy material do spania icon_smile.gif
agusia1104
Polecam bawełnianą bo jest dużo milsza i cieplejsza. Kupowałam ostatnio w sklepie internetowym [edit:moderacja] i jestem bardzo zadowolona. Polecam icon_smile.gif
XaraTYP
W ikei jest fajna bawełniana pościel za ok 40zł. Kupował ktoś? testowal?
Weroniczqa
teraz ogólnie pościele sa bardzo przyjemne i dobre gatunkowo
Majka3008
Ja dla swojej pociechy pościele jak i prześcieradła zamawiałam z firmy Sleepee. Polska marka, bardzo wysokiej jakości produkty ładnie ozdobione i dokładnie wykonane;) aż przyjemnie się położyć na takim materiale;)
Oliwkaaa
Ja również zamawiałam ze Sleepee. Bardzo dobrej jakości produkty polskiej marki;) Mój synek bardzo lubi się do niej tulić więc dobrze, że zamówiłam u nich kilka zmian pościeli;)
EdytaRola
ja polecam room99, gruba pościel bawełniana, duza gramatura przyjemna w dotyku, czy bawełna satynowa to aby nie jakis sztuczny materiał?...
Treinterra95
Polecam: https://arus.pl/ Znalazłam tam ciekawe oferty pościel do łóżeczka dla dziecka icon_smile.gif
asinek
Ja też bardzo lubie pościel z bawełny satynowej, ewentualnie z kory bawełnianej - może nie jest taka bardzo mięciutka, ale bardzo wygodnie się w niej śpi, nie zatrzymuje powietrza, więc ciało się nie poci i bardzo ładnie się ją pierze icon_smile.gif
Mięta
Również polecam bawełnę satynową za jej wytrzymałość. Zerknijcie sobie do tego sklepu. Jest to zresztą jeden z popularniejszych materiałów jeśli chodzi o pościel.... Nie ślizga się, różni się dobrą higroskopijnością, jest przyjemny dla organizmu. Jest wygodny do mycia, suszenia i prasowania.
Nie polecam natomiast poliestru. Może i znajdziecie pościele o fajnych wzorach wykonane z tego materiału, nie są one jednak zdrowe dla naszego organizmu bo nie przepuszczają wilgoci. W lecie się spocicie, w zimie będzie Wam zimno.

Poscieli polecam poszukać tutaj https://posciel.mazury.pl/ - dobry sklep z dużym wyborem.
Kotelka
Jeśli chcesz uniknąć problemów z mięsieniem się pościeli, warto także wybrać pościel o wysokiej jakości wykończenia, np. z dodatkowym zabezpieczeniem przed mechaceniem. Warto także stosować odpowiednie środki do prania, takie jak płyny zmiękczające lub kulki do prania, które zmniejszą ryzyko mięsienia się pościeli.
Jeśli szukasz wytrzymałej i nie mnącej się pościeli, warto zwrócić uwagę na pościel z bawełny o gęstych włóknach lub mieszanki bawełny z poliestrem, o gęstości tkaniny około 150-200 nici na centymetr kwadratowy i z dobrym wykończeniem zabezpieczającym przed mechaceniem.
Możńa wziąć pod uwagę na przyklad markę Seidenweber https://www.calvado.com/sypialnia/posciel/k...eidenweber.html
bufcia
na materacyk.pl zamawiama posciel i podklady dla dziecka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.