To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

NAsze lektury cd.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70
semi
"Trafny wybór" - jesem w połowie, podoba mi sie. W kolejce czekają "Kwiaty na poddaszu " i pozostałe tomy tej sagi i "Cukiernia pod amorem" w komplecie.
Agnieszka AZJ
CYTAT(Arwena. @ Wed, 26 Dec 2012 - 12:56) *
Agnieszka AZJ - zdecydowanie po kolei! Jak chcesz -to ja mam całość w domu, do Twojej dyspozycji icon_smile.gif


Dziękuję icon_smile.gif Jest w mojej bibliotece i nawet nie taka duża kolejka do pierwszego tomu, więc się w niej grzecznie ustawiłam.
Orinoko
Skończylam "Dom w Riverton" Morton dzięki uprzejmości Cerutti - czy ktoś jeszcze chętny? Jeśli tak, to za zgodą właścicielki mogę przesłać.
ana
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 26 Dec 2012 - 01:41) *
"Ziarno prawdy" Miłoszewskiego - wreszcie sie doczekałam w bibliotece. Dobrze napisane, dobrze wymyślone i podoba mi się sposób w jaki Miłoszewski pisze o stosunkach polsko - zydowskich.


jak ją odbierasz na tle wcześniejszych pozycji autora?
Agnieszka AZJ
To kontynuacja "Uwikłania" - tzn. łączy je bohater główny, za to różni miejsce, bo tym razem Szacki działa w Sandomierzu. IMO jest co najmniej tak samo dobra, jeśli nie lepsza.
"Domofon" to zupełnie inna bajka.
malgog
Własnie skończyłam czytać jeden z prezentów czyli "Zamieć śnieżna i woń migdałów" najnowszą książkę C. Lackberg
i odnoszę wrażenie, że komuś bardzo zależało żeby przed świetami cokolwiek wydać a nazwisko autora spowoduje, że wykupią na pniu...
za krótkie...zero akcji...nijakie...jedno wielkie rozczarowanie
icon_sad.gif

cos ostatnio nie mam szczęścia do fajnych książek...zabieram się za najnowszą Rowling
Arwena.
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 26 Dec 2012 - 13:15) *
Dziękuję icon_smile.gif Jest w mojej bibliotece i nawet nie taka duża kolejka do pierwszego tomu, więc się w niej grzecznie ustawiłam.



Jestem już po lekturze całości - pierwszy i trzeci tom najlepsze. Czwórką jestem zawiedziona - akcja się slimaczy, postacie, które we wcześniejszych częściach były fajnie zarysowane teraz jakby przespały cały tom. No i to zakonczenie...rany, mam wrażenie, że żona zamiast męża pisała. Na plus tylko epilog.
śrubka
Ostatnio w ramach przygotowań do świąt przeczytałam "Opowieść wigilijną" Dickensa. Później zabrałam się za prezent, który znalazłam pod choinką, czyli książkę "Tyrmandowie. Romans amerykański" Agaty Tuszyńskiej. Jak na razie przeczytałam 60 stron i bardzo mi się podoba.
Agnieszka AZJ
CYTAT(malgog @ Thu, 27 Dec 2012 - 09:21) *
Własnie skończyłam czytać jeden z prezentów czyli "Zamieć śnieżna i woń migdałów" najnowszą książkę C. Lackberg
i odnoszę wrażenie, że komuś bardzo zależało żeby przed świetami cokolwiek wydać a nazwisko autora spowoduje, że wykupią na pniu...
za krótkie...zero akcji...nijakie...jedno wielkie rozczarowanie
icon_sad.gif


No to się cieszę, że nikomu do głowy nie przyszło połozyć mi tego pod choinkę 37.gif

Generalnie zawsze z dużą nieufnościa podchodzę do takich okazjonalnych książek, a już szczególnie - odkąd wydawca cyklu Karon o Mitford przeskoczył jeden tom, żeby taki okazjonalny wydać akurat na Święta. Tylko, że tam akurat kolejnośc odgrywała sporą rolę... 21.gif
malgog
CYTAT(śrubka @ Thu, 27 Dec 2012 - 17:42) *
Później zabrałam się za prezent, który znalazłam pod choinką, czyli książkę "Tyrmandowie. Romans amerykański" Agaty Tuszyńskiej. Jak na razie przeczytałam 60 stron i bardzo mi się podoba.


też czytałam zachęcające komentarze...jak uporam się z aktualną kupką będę polować
ana
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 27 Dec 2012 - 00:12) *
To kontynuacja "Uwikłania" - tzn. łączy je bohater główny, za to różni miejsce, bo tym razem Szacki działa w Sandomierzu. IMO jest co najmniej tak samo dobra, jeśli nie lepsza.
"Domofon" to zupełnie inna bajka.


twój głos jest odmienny niż ten który wyczytałam u innych recenzentów, pozostaje mi sprawdzić naocznie, chciałabym żeby była tak samo dobra jak poprzednie pozycje bo szczerze polubiłam autora
malgog
CYTAT(ana @ Thu, 27 Dec 2012 - 23:34) *
twój głos jest odmienny niż ten który wyczytałam u innych recenzentów, pozostaje mi sprawdzić naocznie, chciałabym żeby była tak samo dobra jak poprzednie pozycje bo szczerze polubiłam autora


popieram Agnieszkę AZJ..."Ziarno prawdy" jest równie dobre jak "Uwikłanie", "Domofon" to inna bajka...nie moja icon_sad.gif
anita b.
CYTAT(malgog @ Fri, 28 Dec 2012 - 09:23) *
popieram Agnieszkę AZJ..."Ziarno prawdy" jest równie dobre jak "Uwikłanie", "Domofon" to inna bajka...nie moja icon_sad.gif


"Ziarno prawdy" podobało mi się bardziej od "Uwikłania".
"Domofonu" nie czytałam, bo mieszkam w bloku i miałam obawy icon_wink.gif
ana
jesli nie mieszkasz na Bródnie i nie masz duzych potrzeb schodzenia do piwnicy to zachęcam do przeczytania icon_cool.gif
oliweczkas
Pewnie znacie "Poczwarkę" D. Terakowskiej? Ja teraz dopiero ją odkryłam i bardzo mi się podoba.
A z horrorów to najnowszego Mastertona "Czerwony hotel" polecam-jeśli ktoś lubi.
April.
CYTAT(Orinoko @ Wed, 26 Dec 2012 - 20:59) *
Skończylam "Dom w Riverton" Morton dzięki uprzejmości Cerutti - czy ktoś jeszcze chętny? Jeśli tak, to za zgodą właścicielki mogę przesłać.


Orinoko, jeśli jeszcze nie odesłałaś, to ja jestem chętna !
cerruti
Orinoko to podeslij jak możesz książkę April, jak dla mnie
Nie ma problemu.
Pilawianka
"Domofon" jakiś czas temu czytałam, zresztą pod wpływem tego wątku i bardzo mi się podobał.
Przed świętami przeczytałam "McDusię" poprzedziłam "Sprężyną" bo jakoś nie przeczytałam jej, gdy wyszła. Nie jest to już to samo co pierwsze tomy Jeżycjady ale nadal mi się podoba. Mimo wszystko.

Przeczytałam też kupione na forumowej aukcji "Pięćdziesiąt twarzy Greya" i wciągnęło mnie bardzo. Nie jest może to literatura wysokich lotów ale na odstresowanie jest bardzo dobra. W promocji w Biedronce kupiłam 2 tom czyli "Ciemniejsza strona Greya", jestem w połowie i chyba nawet bardziej mi się podoba od 1 części.
April.
CYTAT(cerruti @ Sun, 30 Dec 2012 - 17:48) *
Orinoko to podeslij jak możesz książkę April, jak dla mnie
Nie ma problemu.


Dziękuję cerruti icon_smile.gif Właśnie miałam pisać do Ciebie PW w tej sprawie. Jak przeczytam odezwę się gdzie odesłać.
A w takim razie wysyłam do Orinoko mój adres.
Orinoko
Zrobi siÄ™ 06.gif

Ja dziś machnęłam 1/3 "Mordercy bez twarzy" Mankella.
Kiedyś próbowałam czytać "Fałszywy trop", ale jakoś mi nie podeszła.
Tej nie mogłam odłożyć (choć dość drastyczna jest jak dla mnie...) i z niecierpliwością czekam na to, żeby dzieci poszły spać 04.gif
To w sumie mój pierwszy Mankell i muszę przyznać, że bardziej mi odpowiada niż np. Coben.
sylwia65
CYTAT(ana @ Fri, 28 Dec 2012 - 22:04) *
jesli nie mieszkasz na Bródnie i nie masz duzych potrzeb schodzenia do piwnicy to zachęcam do przeczytania icon_cool.gif


A co jest na Brodnie czego nie ma gdzie indziej?
Agnieszka AZJ
ten blok, w którym dzieje sie "Domofon" icon_wink.gif
sylwia65
Wlasnie doczytalam, dzieki Agnieszka. Myslalam ze cale dziecinstwo cos mnie omijalo ;-P
siłaczka
CYTAT(Orinoko @ Tue, 01 Jan 2013 - 17:50) *
Zrobi siÄ™ 06.gif


To w sumie mój pierwszy Mankell i muszę przyznać, że bardziej mi odpowiada niż np. Coben.

Nie no, to zupełnie inna liga, moim zdaniem nieporównywalna, na korzyść Mankella oczywiście.

U mnie prezenty świateczne: J. Picoult "Pół życia" - całkiem niezłe; K. Follett " Zima świata" - druga część trylogii "Stulecie" - moim zdaniem gorsze niż pierwsza część, może dlatego że nie lubię typowych wojennych opisów a tego było dosyć dużo;
Teraz jestem w trakcie "Jezusa z Judenfeldu" - takie sobie jak na razie, nie porywa jak wcześniejsze książki z Grosserem w roli głównej.
Orinoko
A wiesz, nie jestem "wytrawnym" czytaczem kryminałów - porównałam tylko dlatego, że i jeden, i drugi popularny i na fali 04.gif , no i za dużo innej tego typu literatury nie czytałam.
śrubka
Aktualnie czytam "Dziewczynę z zapałkami" Anny Janko. Jest tak dobrze napisana, że aż nie mogę się nadziwić talentowi autorki. Ciekawe jakie odczucia zostawi po sobie po przewróceniu ostatniej strony.
mamami
Dorwałam w końcu "Cudze pole" Grzegorczyka. Toczę ze sobą walkę kilka razy dziennie, zeby nie porzucić wszelkich obowiązków do chwili skończenia. na szczęście przede mną weekend.
Orinoko
W przerwie między jednym Mankellem, a następnym 03.gif czytam Wałkuskiego "Wałkowanie Ameryki" - fajne.
ana
CYTAT(sylwia65 @ Tue, 01 Jan 2013 - 23:20) *
A co jest na Brodnie czego nie ma gdzie indziej?


autor podaje tło historyczne: jaka grupa spełeczna tam mieszkała, kto był chowany za murami cmentarza czyli terenu obecnych osiedli
Agnieszka AZJ
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 25 Dec 2012 - 23:41) *
A pod choinką znalazłam trzeci tom "Ostańców" - juz przeczytałam icon_smile.gif W kolejce czeka Nowa Flavia de Luce i nowa Rowling, którą co prawda dostała Ania, ale ona wyjechała i oddała mi prawo pierwszeństwa w lekturze icon_wink.gif


Flavia de Luce - tak jak poprzednie tomy. Niezła. Ale trochę chyba mam już jej dość 21.gif

Do Rowling wreszcie nie doszłam, bo posypały mi sie rezerwacje z biblioteki. Na pierwszy ogień poszło "Sosnowe dziedzictwo" Marii Ulatowskiej, bo diabli mnie podkusili, zeby się zapoznać z tym, co się dzieje w tzw. literaturze kobiecej.
Spodziewałam sie czytadła na poziomie "Rozlewiska" i wszystko byłoby OK, gdyby autorce nie przyszło do głowy umieścić scen z przeszłości w czasie Powstania Warszawskiego. Nie rozumiem - jest to okres tak szeroko opisany, że naprawdę nie byłoby problemem zapoznanie się z realiami - jeśli tylko autorce by się chciało. Ale się nie chciało icon_evil.gif Na pracę redaktorów spuścmy zasłonę milczenia 37.gif
Twórczość tej Pani w każdym razie już odfajkowałam. Więcej próbować nie będę.

Honor polskich pisarek współczesnych uratowała za to Anna Fryczkowska 06.gif "Starsza pani wnika" to dobrze napisana powieśc, która tylko z pozoru jest kryminałem. Duzy plus za liczne bohaterki w wieku emerytalnym - dziarskie, myślące, sympatyczne i... zdolne do czynów zaskakujących. Cytując recenzję z okładki: A starsze panie... Cóż, nigdy więcej nie odważę się spojrzeć na staruszki od kotów z mieszaniną współczucia i pobłażania. Ze strachu. 06.gif
ana
"Dom pod Lutnią" czyta sie szybko i to największy atut tej ksiązki, pewnie inaczej bym odebrałą sielnkę i "dramatyczne" sytacje tam opisane gdyby nie np. "Róża" i inne pozycje odkrywające prawdę historyczną tego regionu. Jest to więc książka o miłości i tyle.
agnese
wiem, że późno,ale ja czytam trylogie Collins Suzanne - aktualnie ostatnią część
dla mnie rewelacyjne
IzaS
U nas na tapecie jest Narnia, ja zaczęłam 7 tom, mąż i sun są w środkowych. Mam tylko jedno pytanie do siebie - dlaczego tak późno? Zachwycona jestem i nie chcę za szybko czytać ostatniej części, ale wolno nie umiem czytać...
marghe.
Cztery strony świata przeczytane https://www.empik.com/cztery-strony-smaku-o...CFUFb3godvlkApw - bardzo polecam

"Chuć" zaczęłam czytać https://merlin.pl/Chuc-czyli-normalne-rozmo.../1,1160499.html

W antraktach icon_wink.gif czytam Filary ziemi
Orinoko
Nadal wałkuję Wałkuskiego, ale mam wrażenie miejscami, że czytam rocznik statystyczny 29.gif
Zaczęłam podczytywać "Pożegnanie z Anglią" Richardson - ciekawsze, nie powiem 04.gif oko się na danych % nie zawiesza 04.gif
W kolejce czeka z biblioteki Marklund "Zamachowiec", bo wreszcie się doczekałam oraz Graham Greene "Spokojny Amerykanin".
No i cała półka własnych różnych różności nie czytanych jeszcze oraz nowiutki Kindle do opanowania 06.gif
oliweczkas
A czy któraś z Was czytała "Żonę Mormona"? Wstrząsająca i szokująca.
brzózka4
Ja czytałam, ale bardziej zszokował mnie styl w jakim napisana jest ta książka, niż jej przekaz. Dla mnie to troche grafomania, choc momentami ciekawa (może to wina przekładu?) Przeczytałam do końca, bo mam wśród znajomych prawdziwych Mormonów z Utah i chciałam skonfrontować rzeczywistość ze słowem [pisanym.
IzaS
Coben "Ostatni szczegół", rozczytałam się...
Magawit
"Martha F"-zbeletryzowana biografia żony Freuda. Szkoda, że tak przewidywalna,ale to i tak dobra, babska literatura icon_smile.gif
Czekają tony książek jeszcze z Gwiazdki, ale ciągle mam coś pożyczonego.
Orinoko
Zabrałam się za "Zamachowca" Marklund, ale jestem rozczarowana jakością, mam wrażenie, że wypada gorzej niż Lackberg. Niespecjalnie mnie wciągnęła, ot, czytam, bo czytam, bo szybko idzie.... z nadzieją, że może mnie jeszcze jakoś zaskoczy pozytywnie, ale mogę bez żalu odłożyć.
Agnieszka AZJ
"Zamachowiec" jest najsłabszą z książek Marklund, bo pierwszą, jaką napisała. Potem sie rozwinęła literacko icon_wink.gif

Zmęczyłam (to najlepsze słowo icon_rolleyes.gif ) "Singer. Pejzaże pamięci" Tuszyńskiej. Życie Singera była dużo mniej ciekawe niż jego książki 37.gif
Agnieszka AZJ
Skończyłam "Trafny wybór" Rowling - zupełnie inny od Harrego P., ale bardzo dobrze napisany.
Dorotka25
"Lilka" Kalicińskiej....Książka ciepła, łatwo się czyta.... Mi się spodobała.
malgog
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 21 Jan 2013 - 22:03) *
Skończyłam "Trafny wybór" Rowling - zupełnie inny od Harrego P., ale bardzo dobrze napisany.


jestem w połowie...nie czytałam żadnego H.P.
agak
CYTAT(Dorotka25 @ Mon, 21 Jan 2013 - 21:01) *
"Lilka" Kalicińskiej....Książka ciepła, łatwo się czyta.... Mi się spodobała.

przyznaję się do płaczu w trakcie
też mi się podobała

lektury z ostatniego miesiÄ…ca
cała seria Musierowicz - Mcduśka blado wypadła na tle reszty
zastanawiam się czy rodzina wie że babcia jest Kalamburką

Jestem nudziarÄ… -Szwaja - Å‚atwe
Przyjaciele - Madera - na poprawę humoru, chociaż chwilami mnie drażniła, np. branie malutkiego dziecka i reklamówki alkoholu do koleżanki
W poszukiwaniu zapachu snów - Menzel - można
Trafny wybór - Rowlig - nastawiłam się Potterowo ale zupełnie inny styl, jakby ktoś inny pisał
Huston mamy problem - Grochola - smutno mi się zrobiło jak się skończyła
Przyjaciel rodziny - Jewell - można
seria Greya - James - przyznaję się do omijania pewnych momentów icon_wink.gif
oliweczkas
CYTAT(Dorotka25 @ Mon, 21 Jan 2013 - 21:01) *
"Lilka" Kalicińskiej....Książka ciepła, łatwo się czyta.... Mi się spodobała.

Wg mnie książka super. Bardzo lubię styl Kaliucińskiej, zresztą saga nad rozlewiskiem i Zwyczajny facet też bardzo mi się podobały.
oliweczkas
Zdecydowanie polecam "Żonę Mormona" wg mnie wstrząsająca.
Magawit
CYTAT(malgog @ Tue, 22 Jan 2013 - 09:34) *
jestem w połowie...nie czytałam żadnego H.P.


Jestem na poczatku icon_smile.gif HP porzuciłam w połowie 2 rozdziału, nie lubię fantasy. A Trafny wybór-intrygujęca, no i duzo szumu medialnego, więc chcę być na bieżąco i sama ocenic.
malgog
Skończyłam "Trafny wybór"...ostatnie kartki ukradkiem pod biurkiem w pracy bo ciekawa byłam 43.gif
świetny scenariusz na film...nasunęło mi sie na myś porównanie ze "Służącymi", po przeczytaniu miało się wrażenie, że książki idealnie pasują na scenariusz do filmu...przy służących się nie pomyliłam to może i teraz ?
...oczekujÄ™ na kontynuacjÄ™ "Trafnego wyboru" ....
Bianka
CYTAT(agak @ Tue, 22 Jan 2013 - 13:21) *
seria Greya - James - przyznaję się do omijania pewnych momentów icon_wink.gif



Porywa Was seria Greya?

Bo ja chyba jestem w zlym momencie zyciowym bo mnie nie a to taki hit.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.