To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wrześniowe szkraby

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
Honey*
Ja Wam pokaze jaka moja ma, tzn miala bo juz jej znika naszczescie.

Tak wygladala 28 pazdziernika


A tak wyglada dzis


Lekarka kazala mi to smarowac mascia do oczu icon_eek.gif Masc nazywa sie Dicortineff
Alucca
lwica79, mój synek tez tak pięknie przybierał na wadze ( w 6 tygodni 2300g). W tym roku okazało się, że jest alergikiem, pamiętam pierwsze wysypki gdy był niemowlakiem, wtedy tłumaczyłam sobie, że to od proszku albo mydła. Oby to nie był ten mechanizm, o którym mówiła moja położna.

mata66, my przesypiamy nocki, tzn. prawie, bo mała śpi ze mną w łóżku i karmię ją przez sen, dzięki temu się nie rozbudza. Minusem jest to, że czasem zapominam ją przewinąć i śpi 6 godzin w tej samej pieluszce. icon_redface.gif Jak często przewijacie wasze pociechy?

aga27, trzymaj się jakoś. Żal gdy takie maleństwo choruje. icon_sad.gif

Dorki, nie dziwię się, że masz problemy z mleczkiem. Nerwy nie pomagają w produkcji pokarmu, a wręcz przeciwnie... Spokoju dla ciebie i maleństwa.
Na razie nie mamy problemu z ciemieniuchą, mała ma troszeczkę na brwiach. Gdy jest na główce podobno rewelacyjne efekty daje szorowanie główki miękką szczoteczką ze sztucznym włosiem w kąpieli.
Nie wiem co z chrztem, bo nie mamy kandydatów na matkę i ojca chrzestnych. icon_sad.gif Bez sensu brać kogoś spoza rodziny.

gaby, ubieram małej skarpetki w dzień czasem pod spioch, czasem na, szczególnie gdy jest odkryta i nie śpi. Od skarpetek dziecko się nie przegrzeje, a nóżki będą ciepłe.
Z wysypką wyraźna poprawa. Dziwne, że pomogła maść do oczu. icon_smile.gif

A to Weronika sprzed kilku dni.


3-majcie siÄ™ cieplutko
karola5
Hej,
oj dziewczynki jakie te Maleństwa piękne, wszystkie oczywiscie. Niektórzy mówią, że niemowlaki są do siebie podobne, a tu proszę każdy inny, wyjątkowy i śliczny icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif .

Aga, bardzo współczuję, mam nadzieję, że już wkrótce wszystko będzie u was dobrze. Strasznie mi przykro, że twoja Malutka musi się tak nacierpieć.

Gaby, ja zakładam skarpetki; cieńsze po domu, a grupsze na spacer; bez nich Ani wypadają nóżki ze śpioszek.

Co do chrzcin, to widzę, że chyba tylko my tak zwlekamy. Planujemy je zrobić dopiero na wiosnę, jak Mała będzie już siedziała, będę mogła ubrać ją w sukieneczkę i zrobić fajne zdjęcia u fotografa. Poza tym będzie już ciepło i łatwiej można imprezkę zrobić; bo wszyscy nie będą cały czas w domu siedzieć, dzieciaki z hałasami polecą na ogródek (a mam b.dużą rodzinkę i sporo dzieciaków).

Mam takie pytanko:
czy waszym Malenstwom siÄ™ ulewa?????
bo u nas często to się zdarza, nawet jak się odbije, to Mała czasami tak wierzga nóżkami, że zaraz mała ulewka.
Troszkę martwi mnie dzisiejsza noc, bo Małej się odbiło, położyłam Ją koło siebie, zaczęła się wiercić, dałam Jej smoka, po chwili go wypluła i tak Jej się ulało (pod sporym ciśnieniem), że miałam mokrą plamę na prześcieradle. (sorry za taki długi opis, ale tak własnie było)
później wszystko było ok.

pozdrawiam
aga27
hej dziewczyny ja juz bylam na spacerku z Oliwia
dziewczyny mam pytanie czym smarujecie buzke dla swoich maluszkow przed wyjscie na dwor icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
alluca,gabymaluszki sliczne icon_razz.gif
gaby ja slyszalamze Nasivin uszkadza sluzowke noska i lepiej nie podawac tych kropli
gaby ja ubieram skarpetki dla niuni
aga27
karola5 dla mojej sie ulewa nie po kazdym poslku.trzeba dziecko trzymac w pionie poposilku i wlozeczku materacykmusi byc podniesiony
Honey*
Aga27 pewnie jak kazde krople do nosa. Narazie przestalam ich uzywac bo juz 7 dni je stosowalam.

Chcialam sie pochwalic jak moja niunia pieknie sobie gaworzy
Tu macie linka, filmik jest spakowany.
KLICK
Efi
Widzę, że nastroje na forum mieszane, ja niestety należę do tych, które są w kiepskiej formie. Dopadł mnie ogólny dołek...

Byliśmy dziś na szczepieniu, Mały przybrał do 5400g, a więc 400g w 2 tyg.
Wybraliśmy szczepienie skojarzone za 160zł, już po, Malutki płakał żałośnie kłuty w nóżkę, a ja razem z Nim icon_sad.gif
Lekarka wkurzyłą mnie (poraz kolejny!) tak, że już chyba więcej do niej nie pójdę, na moje trzykrotne stwierdzenie, że Mały ma katar i aż "charczy" skwitowała: niech sobie charczy!!! icon_mad.gif Ostatnio (2tyg. temu) dała hemopatyczne "kulki", które nic nie pomogły, a ja nie mam już siły słuchać jak Jaś się męczy przy oddychaniu! W nocy aż chrapie! Próbujemy ściagać Fridą wydzielinę, ale nie idzie nam to najlepiej! A może przyczyna jest inna, juz sama nie wiem!
Do tego przy badaniu lekarka stwierdziła, że Mały za mocno kurczy rączki i dała skierowanie do neurologa - też nie wyjaśniła co może być tego przyczyną. A ja do 9.listopada będę żyła strachem. Mam wrażenie, że to niedouczony konował (sorry za mocne słowa!) i zmienię ją na kogoś bardziej kompetentnego!

Ostatnio jak byłam na wizycie wkurzała się na kobietę, która byłą z dziećmi przede mną :Nie dośc, że się spoznila pol godziyny, to miala tysiace pytan". A od czego do cholery jest lekarz!!!!!!!!!!! Tylko siano potrafi kasować, z usmiechem na twarzy wsadzila do szuflady to 160zł za szczepienie (to najwyzsza cena, jaka slyszalam!), co powinno się należec takiemu malemu Czlowieczkowi jak psu zupa!!! Echh, szkoda gadac icon_sad.gif
Efi
Miałyśmy wklejać fotki z Maleństwami - w końcu zrobiłam, nie wyglądam jeszcze za dobrze, ale co tam! Czekam na Wasze kochane Mamusie!!!!!!!

Alucca
No gaby, plik 20MB, sporo. ale dałam radę. Fajne gadanie i słodki dzieciaczek. Miło zobaczyć szkraba w tym samym wieku. icon_smile.gif

Efi paskudny babsztyl. Poszukaj innej lekarki, bo szkoda nerwów. Fajnie wyglądasz, nie widać złych skutków ciąży i porodu. icon_cool.gif I Jasiulek jak zwykle słodasek. icon_biggrin.gif
Honey*
Wiesz Efi moja tez czesto trzyma raczki w piastki. Zazwyczaj przy jedzeniu prubuje je otworzyc. Nie wiedzialam ze to mogo byc jakies sprawy neurologiczne, mama mowila ze wiekszosc dzieci tak ma. Ale widac musze o tym powiedziec przy nastepnej wizycie.
Co do katarku to moja tez ma, tez sciagam frida. Krzyczy przy tym strasznie. Najlepiej jak wkropisz kropelke soli fizjologicznej i wezniecie Jasia do gory. Niech Twoj maz lub Ty trzymajcie go w pionie i wtedy odciagajcie.

Alucca probowalismy z mezem zmniejszyc jeszcze ale juz sie nie dalo. Tzn mowi ze moze sie da ale nie wiemy jakim programem
Efi
Dziękuję Alucca !!! icon_smile.gif

Słuchajcie, a czy po szczepieniu mogą wystąpić jakieś skutki uboczne, jakaś płaczliwość, gorączka, coś? Oczywiście i na ten temat nie usłyszałam od lekarki żadnej informacji!

Gaby Nasz Jaś nie tylko zaciska piąstki, ale też podkurcza całe rączki. Na przykładzie: jakbyć chciała wyprostować mu całe ręce np. przy zabawie, to On je jakby chowa, kurcze do siebie. Jestem przerażona co to może być, samo słowo neurolog działa na mnie odstraszająco!!!

Mam też problemy z aktywnością Jasia w czasie dnia. W nocy ładnie śpi,a w dzień szaleje wprost, ciągle chce być noszony, leżeć sam w ogóle, nawet Mu nie starcza kiedy widzi mnie obok siebie, kiedy np. razem leżymy. Od paro dni kładziemy Go na brzuszku i w tej pozycji śpi dłużej, czy to może mieć jakiś wpływ??

Dziewczyny karmiące butelką Jak często Wasze maluszki robią kupki? My karmimy Nan'em i kupka jest raz dziennie, czy to normalne?!
Efi
gaby ale Twoja Niunia rozgadana!!! icon_biggrin.gif
I wiesz co, masz przepiękny koc! Mamy taki sam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
emce
CYTAT(gaby)
Hej
Bylam dzis u lekarza z ta wysypka. Kazala mi to smarowac mascia do oczu.


Jaką maścią do oczu?
Honey*
Ta masc nazywa sie Dicortineff.

Efi Ty wiesz ze moja Zuzia ma tak samo. Przerazilas mnie tym, musze o tym powiedziec przy wizycie.

Czasami mozna sie usmiac z niej, tak sobie gada.
Zakupilismy nowy aparat cyfrowy z mozliwoscia nagrywania z dzwiekiem i teraz ciagle ja nagrywam. Wiec pewnie kiedys tez wrzuce jakis filmik na forum icon_smile.gif
iza2006
Hejka dziewczyny!

U nas wszystko dobrze. Martusia parę razy miała chyba kolki bo strasznie płakała. Nie trwało o długo ale zawsze o tej samej porze (po kąpieli). Daję jej 4 razy dziennie po 5 kropelek espumisanu i od dwóch dni jest spokój. Wiecie jak ona lubi się kąpać. Już jak ją wsadzam do wanny to robi rogal od ucha do ucha. Też już sobie coraz więcej gada i śmieje się głośno. Efi ja bym ci też radziła zmienić pediatrę. U nas w przychodni też jest jedna taka ale na szczęście jest jeszcze druga bardzo sympatyczna do której chodzi większość matek. Do tej drugiej chodzą chyba tylko w razie nagłej potrzeby. Po szczepieniu może dziecko zagorączkować i być marudne ale pani doktor zapewniła że to się zdarza nie za często. Powiedziała że na 130 dzieci zaszczepionych tą skojarzoną szczepionką 2 zagorączkowało. W razie gorączki podać paracetamol w czopkach (zaznaczyć w aptece że dla takiego maluszka). U nas wszystko było ok oprócz tego płaczu przy samym szczepieniu. Ja też płakałam razem z Martusią.
iza2006
Mam pytanie do mam karmiących wyłącznie piersią : czy wasze dzieciaczki dalej robią taką luźną kupkę?
lwica79 ale fajny blondasek z tego waszego Franka icon_biggrin.gif
Dorki
Czesc

U mnie juz totalny dol icon_sad.gif
Wczoraj malemu wyskoczylo chyba jakies uczulenie, jest caly w czerwone plamy. Przestal wogole ssac piers, drze sie w nieboglosy. Czy to oznacza pozegnanie z piersia icon_question.gif icon_exclaim.gif icon_cry.gif

A dzisaj pospi 30 min i placze. Kupki tez jakies taki pod zielony podchodza, jeszcze nie sprawdzilam temp. bo moze to jakies chorobsko.

Pomocy icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
lwica79
iza2006 moj Franus też takie ma luźne kupki,no i kilka razy dziennie icon_biggrin.gif

Dzisiaj w nocy dał nam popalić co chwila się budził,jestem padnieta,a było juz tak fajnie bo budził się około 2 i 6....zobaczymy jak bedzie dzisiaj.

U nas pada śnieg więc spacer odpada,a to oznacza że mały w dzień nie będzie spał,bo spi tylko na spacerze.

My mamy za tydzien chrzciny,więc powoli sie szykujemy,wogole nie mam pojecia jak malego ubrac....no i tyle gości bedzie na kolacji,mam nadzieje ze podołam icon_biggrin.gif
Miłej soboty
iza2006
My mam chrzest 12 listopada. Kupiłam właśnie fajny kombinezon na allegro, taki zimowy bo miałam tylko opcję jesienną ale widzę że nam się zima zadomowiła. Co prawda zapowiadają jeszcze powrót jesieni ale kto ich tam wie.
Honey*
Chyba lapie mnie jakas depresja. Wszystko i wszyscy mnie wkurzaja. Tesc bo sie w.........la do wszystkiego. Nie podoba mu sie plaszcz jaki kupilam, jemu sie korzuszek podobal. I pozniej mowil ze widzial taki sam o wiele tanszy. Co wychodze to sie pyta gdzie ide, a co go to obchodzi. nie mam 10 lat wiec moge sobie isc. Wczoraj jechalam po buty to dodal "tylko kup sobie porzadne buty" chcial wiedziec ile becikowego dostane, a kase z wesela do tej pory nam wypomina, bo tyle bylo i co z ta kasa zrobilismy. Tesciowa tez musi dozucic swoje 4 grosze. Mala byla dzis strasznie marudna i zastanawialam sie z jakiego powodu, to ona mowi ze wszystko jest ok. pewnie jakby miala temperature to pewnie taz wg niej jest dobrze. Jak mi nie chciala jesc w nocy to tez bylo ok. Wlaza mi od samego rana do pokoju i tylko denerwuja. A maz to mi prawie wogule nie pomaga. Oprocz tego ze wanienke przyniesie ponosi ja chwile i zmieni od czasu do czasu pampka i to wszystko i nawet z psem na pole nie wyjdzie. I on jest wielce zmeczony , a ja to niby co. Wypoczeta wyspana pelna sil. Ehhh ja chce lato !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alez dlugi post i to lewa reka. jak zwykle musialam sie wyzalic. ide cos zjesch
mata66
efi-ja karmie juz tylko butelka i Olivka robi kupki czesto-nawet 5 razy na dobe:)ladnie wygladasz:)

u nas jest zimno ale sniegu na szczescie niema:)

byla u nas pielegniarka i mala wazy 4,400 a 4 tygodnie temu wazyla 3,800:)wiec chyba dobrze przybiera na wadze.

my chrzciny zaplanowalismy na 20 stycznia-bo dopiero wtedy bede w Polsce.

w poniedzialek ide do kontroli do lekarza dopiero-bede musiala wybrac metode antykoncepcji,ale nadal niewiem czy zdecydowac sie na ten zastrzyk.wy juz wybralyscie???

a oto nasze zdjecie:




pozdrawiam
Efi
mata66 Dziękuję, Ty tez icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Co do kupek, przeraziłam się, nasz Jaś ma raz dziennie!!!
Karmimy Nan'em, a Ty?

gaby Tu zawsze możesz się wyżalić! Przykro, że masz taką sytucję w domku. Ale na pewno wszystko się ułoży!!!
mata66
efi ja karmie Farley's-angielskie mleko-bo tu polskiego niestety niema:)ale Twoj Jas ma dlugie wlsoki-bo mojej Olivce sie niestey wytarly gdzie niegdzie:)

gaby-tu zawsze sie mozesz wyzalic-my chetnie Cie pocieszymy,choc lepiej byloby,gdybysmy nie musialy tego robic.wspolczuje Ci naprawde,ale po prostu staraj sie tym nie przejmowac,tylko ciesz sie swoim skarbkiem:)nic innego nie mozemy zrobic...a meza swego zmobilizuj do pomocy jakos:)
icon_rolleyes.gif
Marta_R
hej kobietki :)ładnie się rozpisałyście - musiałam kilka stron nadrobić.
Wszystkim, którym ciężko, źle i jeszcze hormony dopadają paskudnie - wielki buziak i uściski przytul.gif - będzie dobrze!!!!

Aga - trzymam kciuki, żeby Maleńka wydobrzała, choruje Ci biedactwo co chwilkę icon_sad.gif

gaby - może weź małżonka "za twarz" i porozmawiajcie - o pomocy Tobie, stosunku teściów; na pewno nie wszystko on odbiera tak jak Ty, a facetów w ogole trzeba czasem "naprowadzać" na prawidłowy tok myślenia icon_wink.gif spokojna i długa rozmowa przynieść powinna efekty, zobaczysz!

Dorki - przejdź się z Malutkim do lekarza, może to uczulenie? Nie potrafię poradzić nic sensownego, nie zdarzyła mi się taka sytuacja; co do płaczu - może odbiera Twoją nerwowość i udziela się również i jemu? albo ma po prostu gorszy dzień - takim maluszkom często się to zdarza. Wysyłąm masę fluidków, żeby jutro był lepszy dzień icon_smile.gif

Co do przewijania w nocy - szczerze przyznam, że ponieważ kupki u nas rzadko się pojawiają (raz na 2-3 dni), zmieniam małej pieluszkę wieczorkiem po kąpieli, potem w nocy raz i po porannej pobudce - koło 8 rano.

Dziewczyny - fotki rewelacyjne! WyglÄ…dacie kwitnÄ…co 02.gif
Ja nasze postaram się wrzucić później, jak w końcu przerzucę je do kompa z aparatu.

***mała zmiana: ja nasze wrzucę, jak kilka zrobię - te, którymi chciałam się pochwalić są tak ciemne, ze nic nie widać icon_sad.gif
lwica79
hejka

gaby głowa do góry,olać teściów,a z mężem pogadaj i powiedz że musi tobie bardziej pomagać.Ja też mojemu pewne rzeczy uświadomiłam i jest super: mąż codziennie kapie małego,w tygodniu pracuje całymi dniami ale chwilkę dla nas tez znajdzie a w weekend to cały czas zajmuje się Franem a ja odpoczywam icon_biggrin.gif

mata66 super wyglÄ…dacie icon_biggrin.gif

efi co do kupki to wydaje mi się ze jest ok,więc się nie martw,czasami może się zdarzyć że kupki nie ma 2-3 dni.

Nasz Fran dzisiaj ładnie spał,pobudka o 2.30 i o 6 więc jestem wyspana,a teraz też mąż go uśpił i oglądamy MŚ w siatkówce icon_biggrin.gif

buziaki i miłej niedzieli
aga27
jejku jak zimno na dworze brrrr.u nas nocka super,Oliwia zasnela o 21.30 a pobudka byla o 4.30 no a potem o 7 ja zbudzilam bo trezba bylo sie ubierac jechac na zastrzyk.jeszcze wieczorem zastrzyk i jutro kontrolne badania.biedna Oliwka jutro znowu bedzie plakac jak beda pobierac krew icon_redface.gif
gaby musisz porozmawiac z mezem zeby ci troche pomagal, a tescia to widze ze masz natretnego icon_twisted.gif ,wszystko bedzie dobrze zobaczysz
mata66 slicznie wygladacie icon_biggrin.gif
dorki moze placze ze mu te plamki pieka idz do lekarza jak najszybciej
lwica Franus sliczny
aga27
efi przepieknie wygladacie a dla malej niedlugo bedzie mozna zaplatac warkoczyki icon_biggrin.gif
u nas szczepionka sie przedluzy o 2 tygodnie(przez ten antybiotyk)
Marta_R
Aga - Efi ma synka, Jasia icon_lol.gif
Alucca
...ale faceci też czasem noszą warkoczyki. wink.gif
Dorki
Czesc dziewczynki!

Tak brzydka pogoda wieje i wichira a u mnie diametralna zmiana nastroju.
Plamy przez noc zniknely, widocznie to bylo uczulenie na bialko bo przez caly dzien nie jedlam i dalo rezultaty, Konrad ciagnie piers ale przez kapturki ale to juz cos wiec jestem happy.
No a wczoraj zadzwonil tatus, troche pogadalismy i bedzie ok, tylko ze wroci dopiero za 5 lat, cwaniaczek. Ja sie wymecze a on na odchowane juz sobie przyjedzie. Ehh ci faceci.

Marta dobre fluidki to chyba te od ciebie, dzieki icon_smile.gif

Dziewczyny wygladacie super. Ja jeszcze nie mam nawet zdjecia z malym jakos czasu brakuje zeby sie umalowac i pozadnie ubrac do zdjecia.

A ty Gaby trzymaj sie, ty walczysz z tesciami a ja z wlasnymi rodzicami, mama mnie tak wkurza ze to pewnie przez to te braki z mlekiem, ale zrobilam awanture z krzykami i placzem i narazie zamilkli, moze sie przetrazili tej mojej histerii ale dobrze przynajmniej mam spokoj. icon_smile.gif

Pozdrawiam, milej niedzieli.
Efi
Hej icon_smile.gif
No gdyby Jas był dziewczynka, to warkoczyki juz by nosil icon_biggrin.gif
Tymczasem włosy rosnąMu niesamowicie szybko, troszkę tylko wyjaśniały, ale znajomi (którzy zazdroszczą chyba icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif ) próbują nas sprowadzić na ziemię, że na pewno Mu się wytrą. No i niech się wytrą! Skoro tak ma być, niech będzie! Na razie cieszymy się pięknym Jego widokiem icon_smile.gif

Jaka pogoda u Was dziewczynki? U nas leje i zzzzzimno! Mieliśmy w planach spacer, ale nic z tego, przejedziemy się tylko do "Auchana" na małe zakupy, bo pieluchy nam się kończą wink.gif i przy okazji na kawkę i pączusia w tamtejszej kafejce, mnniam!
Tak w ogóle to czuję, że niedługo będę miała okres, najpierw długo po porodzie nie miałam apetetytu, a teraz...... zjadłabym wszystko, co w zasiegu ręki, zawsze tak miałam jak się zbliżał okres icon_redface.gif Próbuję się opanować, bo z ciąży zostało mi 2kg na plus i do tego kilka kg nadmiernych z wcześniej icon_cry.gif Tak z 10 bym schudła i byłabym szczęśliwa, tylko jak to zrobić?

Jak Wasze Maluszki po szczepieniach? Nasz Jaś oki, przespał całe popołudnie, 6h bez przerwy jak nigdy! Zauważlyliśy, że odpowiada Mu pozycja na brzuszku, ale wczoraj moja Mama nastraszyła mnie programem, który leciał kilka dni temu w TV o tzw. śmierci łóżeczkowej, podobno pozycja na brzuszku do spania jest fatalna i właśnie wtedy często dochodzi do takiej śmierci, brr. Podobno Maluszek ma zaniki oddechu i nawet nie "walczy" o powietrze i po cichutku odchodzi, straszne co? icon_cry.gif
Dlatego nie będę więcej tak kładła Małego, pozycję na brzuszku zostawiam na chwile kiedy nie śpi i jest ze mną.

Kończę. Aha! Dziewczynki! Gdzie Wasze fotki wspólne z Maluszkami?!!!
Julita
Cześć Dziewczyny,
My z Błażejkiem idziemy jutro na szczepienie o 11:00.
Zdecydowałam się na tę płatną, żeby Małego za dużo nie kłóć. Robimy też przeciwko pneumokokom.
Mały nam coraz mniej śpi - jak to jest u Was?
Trzymajcie się Dziewczyny - nie jest lekko, ale trzeba jakoś przetrzymać.
Wasze zdjęcia są super.
Honey*
A ja Dorki wolalabym z mama mieszkac niz z tesciami. A tak naprawde to marzy mi sie wlasnie mieszkanie.

Pogoda u nas tez okropna, od rana wieje pada. Nigdzienie wychodze. Przjechala mama, zaraz przyjedzie siostra i sobie posiedzimy.
aga27
efi przepraszam za dziewczynke
dorki moja mala tez przez kapturki je icon_biggrin.gif
moaja Oliwa ma tak zatkany nos ze szok icon_eek.gif .jutro ide do apteki zapytac sie o Fride a jak nnie neda mieli to zamowie na allegro.przyjmuje przeciez antybiotyk i kataru nie powinno byc icon_twisted.gif
za 2 godz jedziemy na zastrzyk ostatni
gogo0674
CYTAT(gaby)
Powiedzcie mi czy ubieracie swoim niuniom skarpetki na spiochy ? Bo mi tesciowa mowi ze tak powinnam zrobic skoro jest przeziebiona. co prawda czasami ma zimne stopki, sama nie wiem. co o tym myslicie ?

Ja zawsze ubieram skarpetki na śpiochy ,według mnie dziecko jest tak do końca ubrane icon_smile.gif
Lekarka mi powiedziała że dziecko jak jest zdrowe to zawsze ma chłodne ręce i nóżki . icon_confused.gif Ja tam wole jak ma ciepłe rączki i nóżki więc zawsze ubieram tak by była ciepła.
Julita
czesc raz jeszcze
zdjecie Błażejka i moje

https://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8c3af2...be7f4d617f.html

i ze mnÄ…
https://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c22d5...8cf63efef2.html
Alucca
Zdjęcie z zaskoczenia, ja potargana, mała usmarowana mlekiem... wink.gif

lwica, mówiłam, że Franek będzie coraz przystojniejszy. icon_biggrin.gif Kamil też sypiał wyłącznie na dworze, no i czasem przy piersi.

iza 2006, Weronik robi luźne kupki i to podobno norma u dzieciaczków karmionych piersią. U Kamila też tak było.

mata66, śliczne zdjęcia, ślicznych dziewczyn. icon_biggrin.gif

Julita, Błażejek kochany.
aga27
dzien dobry my mielismy juz wczoraj ostatni zastzryk a dzis badania tylko czekamy na wyniki.
alucca ladnie wygladacie icon_razz.gif
u nas malenki sniezek pruszy icon_razz.gif
julita Blazejek slczny
dzis ja zwazylam odrazu w szpitalu i mala dopiero wazy 4800 malo ale dobrze ze przybywa na wadze
gogo ja tez ubieram zawsze dla malej skarpetki,wole zeby miala cieplejsze stopki
lwica79
czesc dziewczyny:)

Pogoda pod psem,ale ja musialam wyjść zrobić zakupy na obiadek,mały jakoś to zniósł,nakryłąm budkę folia przeciwdeszczową i chyba było ok.Wrócilam o 12 a mały ciagle śpi,dotlenił się icon_biggrin.gif
Nocki mamy coraz lepsze,dzisiaj pobudka o 1 a potem o 6 icon_biggrin.gif ,mam nadzieje ze to już bedzie norma,jest tylko mały problem,bo Franuś woli spać na dole w kołysce,niż do góry w sypialni,no i teraz śpimy w salonie,ale co tam najważniejsze żeby małemu było dobrze icon_biggrin.gif

Czy dajecie waszym bobaskom jakieś herbatki??Mój Franek uwielbia tą z kopru włoskiego,a dzisiaj jeszcze kupiłam rumiankową.No i w związku z tym mam pytanie ile dziennie może takiej herbatki wypić???125 ml to dla niego drobnostka icon_biggrin.gif ,czy może dostać więcej????

alucca cudnie wyglądacie,zdjęcia z zaskoczenia są najlepsze!!!

aga27 super że już po zastrzykach,teraz będzie już tylko lepiej.

pozdrawiam i uciekam robić obiadek,no i Fran zaraz się obudzi icon_biggrin.gif

papa
karola5
Ale okropna pogoda icon_cry.gif , już 4 dzień siedzimy w domku przez ten deszcz.

Iza, moja Mała je tylko cycusia i też robi luźne kupki (nawet bardzo).

Widzę, że nastroje różne; tak chyba bywa. Ale w końcu mamy te swoje Szkraby, a czego dla nich się nie znosi.
Mój mąż jest w Ani zakochany, jak jest tylko w domu to najchętniej ciągle trzymałby Ją na rękach (trochę gonię go za to). Kąpiemy Małą razem, mąż trzyma, ja myję; później on wyciera i smaruje kremem, a ja ubieram. W nocy często wstaje, żeby Ją przewinąć i podać na karmienie. Ale mam kochanego tego męża icon_biggrin.gif ; Ania narazie ciągle grzeczniutka, a ja w sumie wypoczęta. (czasem trochę się zamartwiam, bo naczytam się o różnych zagrożeniach itp. i później mąż mnie ochrzania).

Ja zmieniam Ani pampersa zawsze przed każdym karmieniem (czyli 7 razy) i jak słyszę, że zrobiła kupkę - to oczywiście też. Pieluszka zawsze jest brudna, często tylko zasikana.

pozdrawiam, głowa do góry.
Julita
aga27 super, ze juz po zastrzykach. Mój Mały miał dzisiaj dwa wkłócia (szczepienie) i pierwsze było okropne. nie martw się, ze Mała waży 4800 - mój dzisiaj wazyl 4860 i lekarz powiedział, że dobrze przybiera - a jest na sztucznym pokarmie wiec powinien wiecej...
Honey*
lwica79 ja daje herbatke rumiankowo-koperkowa, ale nie codziennie. Co 2, 3 dni.Czasami raz w tygodniu. Daje jej tak z 80ml. Odpukac kolek nie ma, ale pewnie sie pojawia po tym poscie. Bo jak sie o czyms mowi glosno to pozniej tak jest. Co drugi dzien podaje tez 3 kropelki espumisanu.

Ja na szczepienie ide we srode. Tylko martwi mnie ten katar. Niby jak sciagam frida nic nie idzie ale ciagle slysze jak jej charczy cos w nosie. i tak mnie to drazni ze szkoda gadac. Zakrapiam sola fizjologiczna, smaruje pod nosek masc majerankowa i nic. Navisinu juz nie daje bo dawalam 6 dni. Kupilam nawet nawilzacz zeby jej nie bylo sucho w nosku. No nic zobaczymy co powie lekarka we srode.

A pogoda u nas tez okropna, w sobote bylam 15 min na polu i tyle. Leje od wczoraj calymi dniami. Ide spac puki Zuziek spi
agalena
efi czy mialas trudny porod, ile Maly dostal apgara?dzieci ktore mialy ponizej 7 powinny dostac od razu skierowanie do neurologa...jezeli oprocz raczek maly jest niespokojny, spi krzywo-np. jak ce, robi duze oczy, to juz umawailabym sie na rehabilitacje-bo wiadomo-wszedzie kolejki...u nas od wizyty u neurologa do pierwszej wizyty u rehabilitantki byl prawie miesiac, dlatego zdecydowalismy sie umowic prywatnie-i potem do wizyty juz bylo wiadomo co robic...staraj sie glaskac Malego po paznokciach-to piastki powinny sie otwierac...
jezeli chodzi o smierc lozeczkowa to wreszcie wiadomo dlaczego-otoz mozg nie wytwarza hormonu-serotoniny i dlatego dziecko nawet sie nie broni kiedy zaczyna mu brakowac tlenu...czyli kladz na brzuszku jezeli tylko to lubi-ale fakt ze nie dla wszystkich dzieci jest to dobre-rehabilitant powie co najlepsze dla twojego dziecka, w ogole pani dr. rehabilitantka powiedziala nam wiecej niz neurolog...pozdrowienia
aha, my nie mozemy skojarzonych ze wg na wysokie napiecie...
mata66
Aluca,Julita-sliczne te wasze maluszki a Wy wygladacie kwitnaco:)))faktycznie zdjecia z zaskoczenia sa najfajniejsze:)
ja rowniez daje mojej Olivce herbatke koperkowa i na zmiane z ta ktora przyspiesza trawienie-obydwie-hippa.daje jej jedna herbatke dziennie,wtedy gdy jest glodna a jeszcze byc nie powinna:)

tak wogole efi-ty karmisz butelka-a dajesz jedynke czy juz dwojke???bo ja dzies kupilam dwojke,bo ta jedynka cos ona sie nie najada:(ale na tej dwojce pisze ze jest wlasnie dla niemowlat od 1 miesiaca zycia ktore sa cagle glodne-wiec sobie pomyslalam,ze chyba jej nie zaszkodzi-co wy o tym sadzicie?

poza tym bylam dzis z Olivka na kontroli lekarskiej-badali jej serce,oczy,bioderka-tak jej naciskal ze az biedna sie posikala i plakala!czy waszym pociechom tez w taki sposob badali bioderka??a w piatek ide ze soba do lekarza-chyba jednak zdecyduje sie na ten zastrzyk antykoncepcyjny...
a w poniedzialek Olivka bedzie miala szczepionke,ale niewiem przeciwko czemu jeszcze...

mala moja 3 dni temu wazyla 4,400 a dzis 4,440:)

ale sie rozpisalam
pozdrawiam
iza2006
Hejka!
Fajnie wyglądacie dziewczyny icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif Dzieciaczki oczywiście też.
Ja Martusi daję tylko cycusia, żadnych herbatek i to jej wystarcza. Na kolki podaję jej espumisan (4xpo 5 kropelek dziennie) i odpukać jest spokój. U nas też pogoda do bani, dzisiaj ponoć na się rozpogodzić koło południa. Mała pójdzie z babcią na spacerek a ja muszę skoczyć do miasta kupić sobie coś na niedzielną imprezę (chrzest).
Co do antykoncepcji to ja zdecydowałam się na tabletki (Cerazette). Do tego zastrzyku jakoś nie miałam przekonania.
Efi
agalena Muszę przyznań, ze trochę się zmartwiłam tym co przeczytałam w Twoim poście... Faktycznie Jaś robi duze oczy (moja Mama jednak mówi, że ja miałam to samo - nawet na fotkach widać i nikt nie stwierdził, że to jakaś nieprawidłowość, ot takie "dzikie" oczy - element urody). Czasem jest bardzo niespokojny choć najedzony, przewinięty. No i te zaciśnięte piąstki i kurczenie (jakby się ze mną siłował) np, przy ubieraniu.
Ja dziÅ› od rana ryczÄ™, bo martwiÄ™ siÄ™ tym wszystkim.
Piszesz o tych objawach i rehabilitacji, czy u Was było dokładnie to samo?
Dlaczego tak siÄ™ dzieje, co jest przyczynÄ…? Chyba psychicznie nie wyrobiÄ™ do czwartkowej wizyty u neurologa icon_sad.gif
Do tego zbiera mi się na okres, bo czuję się jak balon i dżinsy, które kilka dni temu wkładałam bez problemu, dziś są bardzo mocno opięte. Zaczęłam brać Aqua - Femin, może pomoże? Hormony też szaleją, a ja z nimi
icon_redface.gif To wszystko mnie tak dobija! Mąż widzi, że coś jest nie tak, a ja nie chcę, żebysmy mieli spięcia z tego powodu, że ja rozdrazniona chodzę. Na szczęście mój M to istny Anioł icon_smile.gif

mata66 Ja daję tylko jedynkę, na mleku Nan, które podaję jest napisane, że 2 bodajże od 4 czy 3 miesiąca.

Dziewczyny, a co z ulewaniem? Nasz Jaś ulewa coraz więcej, a dziś podczas jedzenia chyba zwymiotował icon_cry.gif Je też nieregularnie jeśli chodzi o ilość, raz tylko 60ml, w ten sam dzień 120! Na wadzy przybiera dobrze, więc czy jest się czym martwić?

Chyba dopadł mnie ogólny dół icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
Efi
agalena Poród miałam rzeczywiście ciężki, ale Malutki dostał 10 punktów!

Gdzie mieszkasz w Poznaniu i dokÄ…d chodzicie do tej pani rehabilitantki? Ile to kosztuje?
aga27
dzien dobry u nas nocka byla pierwszy raz taka ze Oliwia zbudzila sie az 3 razy w nocy 0 23.30,2.30 i o 6.20
efi nie przejmuj sie napewno jest wszystko wporzadku,przeciez niekore dzieci maja duzo oczy.jezeli przybiera na wadze to nie ma sie czym martwic icon_biggrin.gif efi moja mala ulewa po osatnim antybiotyku jakos bardziej bo nawet w niedziele zwymiotowala
moja ma juz 7 tygodni a przybrala tylko 1kg
mata ja to jeszcze nie bylam na bioderkach,mam wizyte za 2 tygodnie.biedna twoja Oliwka ze ja ak wymeczyli
karola masz kochanego meza,dobrze ze ci pomaga
dzieki dziewczyny za mile slowa icon_razz.gif
mata66
hej

dziewczyny-czy wasze pociechy tez wypychaja jezyczek-tak jakby sie oblizywaly-bo moja mala od kilku dni zaczela tak robic-i niewiem czy to normalne?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.