To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Podwyższone monocyty u dziecka a białaczka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agalu
W zeszłą środę mojego prawie 5 latka bolał mocno z rana brzuch, potem w dzień był osowiały nawet się zdrzemnął ,miał lekką gorączkę ,trochę bolała go głowa ,w czwartek poszlismy do lekrza i dostalismy skierowanie na badanie moczu
Sama poprosiłam o morfologie bo dawno nie miał, lekarka w pierwszej chwili mówi że profilaktycznie to nie ma po co ,bo np. żeby wykluczyć białaczkę to sie nie robi bo w tydzień się rozwija

Zdziwiłam się że ona tak o tej białeczce zaraz ,bo przecież morfologia chyba wiele innych dolegliwości obrazuje
Ale jak już tak powiedziała ,to jej mówię ,ze Tomek jest w grupie ryzyka jeśli chodzi o białaczkę bo z meża strony rodziny 3 osoby umarł yw tym jendo dziecko na białaczkę, to ona zaraz dała skierowanie na morfologie z rozmazem i jeszcze crp

I się okazał o że monocyty są podwyższone w rozmazie norma do 7 on ma 13
crp 6 przy normie do 5

Dziś poszłam z wynikami, lekarka odrazu powiedziała, że trochę ją martwią te monocyty i mówi "bo wie Pani to mogą być sprawy białaczkowe" ale nie muszą, ale trzeba powtórzyć i mam iść znowu w czwartek na morfologię z rozmazem i crp
powiedziała że mogą być też przy infekcji podwyższone

no i mnie baba nastraszyła okrutnie
Tomek nadal jest przeziębiony i nie wiem czy dalej nie będą te monocyty podwyższone

Czy Wasze dzieci przy infekjach miały też takie parapmetry podwyżoszne?
Czy mam sie bać??
ulla
Chyba panikujesz. A to, bez względu na stan dziecka, jest niedobre.

Nakręciłaś się wizją białaczki i się jej dopatrujesz.

Nie rób tego.
Zrób po prostu normalne badania i wysłuchaj opinii lekarza, zgłaszając swoje obawy (historia chorób w rodzinie itp.).

Lekarka mogła się zdekoncentrować i myśleć o innym przypadku, więc palnęła. TY się spięłaś i opowiedziałaś o rodzinie....a nie tylko Ty, również lekarz jest podatny na sugestię.

Nie masz powodu do paniki, a jeden wskaźnik raczej nie decyduje o chorobie.

dankin-82
spokojnie, powtórzcie badania i ja bym jednak skonsultowała z innym lekarzem, jakoś podejście tej Wasze lekarki mi osobiście nie odpowiada

na razie nie ma sensu panikować icon_wink.gif
Anitczak
Jeśli pozostałe parametry są w normie to podwyższone monocyty absolutnie nie świadczą o białaczce. A poza tym są nieznacznie podwyższone, wiele dzieci tak ma. Spokojnie.
Agalu
CYTAT(ulla @ Tue, 17 Dec 2013 - 19:58) *
Chyba panikujesz. A to, bez względu na stan dziecka, jest niedobre.

Nakręciłaś się wizją białaczki i się jej dopatrujesz.

Nie rób tego.
Zrób po prostu normalne badania i wysłuchaj opinii lekarza, zgłaszając swoje obawy (historia chorób w rodzinie itp.).

Lekarka mogła się zdekoncentrować i myśleć o innym przypadku, więc palnęła. TY się spięłaś i opowiedziałaś o rodzinie....a nie tylko Ty, również lekarz jest podatny na sugestię.

Nie masz powodu do paniki, a jeden wskaźnik raczej nie decyduje o chorobie.


Chyba nie przeczytałaś mojej wypowiedzi dokładnie to lekarka zaczęła mówić o białaczce to ona chyba pierwsza zaczęła panikować

ja dopiero po tym co mi na tych dwóch wizytach powiedziała
Agalu
CYTAT(dankin-82 @ Tue, 17 Dec 2013 - 22:00) *
ja bym jednak skonsultowała z innym lekarzem, jakoś podejście tej Wasze lekarki mi osobiście nie odpowiada


tak też chyba zrobię

an.tośka
Zrobiłabym ponownie badanie krwi, ale odczekałabym aż minie u dziecka infekcja. Zarówno monocyty jak i crp bywają podwyzszone przy infekcjach, zwłaszcza bakteryjnych oraz stanach zapalnych. Jeśli powtórzone wyniki byłyby poza normą skonsultowałabym z innym lekarzem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.