Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Książki dla dziesięciolatka

Wielka historia małej kreski Serge Bloch
Na spacerze dziecko znajduje niewielki skrawek czegoś, małą kreskę. Podnosi ją ze ścieżki, wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Nagle jednak okazuje się, że kreska żyje… Oto początek niezwykłej przygody dziecka, a później dorosłego człowieka i jego kreski. Piękna metafora życia artysty, ale.
więcej
Syfon i uczucia Iwona Kamińska
"Hau! To ja Syfon, pies taki jak Ty! Oprócz pięciu lat mam sporo pcheł i dobrych przyjaciół, tutaj gdzie teraz jest mój dom. Pewnie to już o mnie wiecie: kocham moją Panią, dobre jedzenie i zwyczajne życie. Lubię być sobą."

Już po raz drugi Syfon zaprasza do swojego świata, gdzie w prosty sposób opowiada.
więcej
Proszę mnie przytulić Przemysław Wechterowicz (tekst), Emilia Dziubak (ilustracje)
Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień?
Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają.
więcej
Leśni bracia Weronika Kurosz
Niesforni bracia, Bazyli i Marcepan, mieszkają na skraju puszczy. Jak większość malców ścigają się na rowerach, kąpią w jeziorze, kopią tunele w piasku. Nie wiadomo jednak czy to magia miejsca, czy bogata wyobraźnia chłopców sprawiają, że co jakiś czas spotyka ich dziwna przygoda. W najmniej oczekiwanym.
więcej
Wiejskie gryzmołki pana Pierdziołki. Jan Grzegorczyk, Tadeusz Zysk
Tym razem pojedziemy z nim na wieś.
Bo skoro pan Pierdziołka zdecydował, że
nie będzie dzieci swych w mieście chował,
weźmie ich na wieś, tam ich nauczy...,
to nie można się opierać!

Dobre nastroje należy przygotować, w pojazd wsiadać, książkę ze sobą zabierać i wyruszać!

Na wsi zajrzymy do.
więcej
Historia Poznana Magdalena Sprenger
Historia z czasów księcia Mieszka o chłopcu imieniem Poznan, któremu los wyznaczył ważne zadanie.

Przed chrztem Polski, kiedy słowiańskim grodem władał książę Mieszko, jego poddani żyli w strachu i niepewności. Co noc bowiem w ich gospodarstwach zjawiał się dziwny stwór z lasu nazywany Wrzaskunem,.
więcej
Skarby leśnych braci Weronika Kurosz
Bazyli i Marcepan, jak każde rodzeństwo, uwielbiają sobie dokuczać. Jednak kiedy zajdzie taka potrzeba, jeden za drugim pójdzie w ogień. A ponieważ mieszkają na skraju tajemniczej puszczy, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe, pomocna dłoń zawsze się przyda.
Leśni bracia, żywiołowi i rezolutni, dostarczą.
więcej
Wakacje Kajtka Monika Madejek
Rozpoczęły się wakacje. Dla trójki przyjaciół to czas, w którym nie ma miejsca na nudę. Kajtek, wiedziony niezrozumiałą siłą, trafia na kurs tańca. Łatwo nie jest, ale jak zawsze może liczyć na babcię. Spokój Adasia burzy wizyta cioci Matyldy ze stadkiem kotów, które mają dziwne upodobania smakowe..
więcej
Zagadka salamandry Jørn Lier Horst
Jørn Lier Horst, autor bestsellerowego "Jaskiniowca" i "Psów gończych", które zachwyciły polskich miłośników kryminałów, debiutuje na naszym rynku jako twórca błyskotliwych detektywistycznych historii dla nastolatków.

Idylliczna Zatoka Okrętów tylko na zdjęciach wygląda jak cichy i spokojny.
więcej
Zagadka zegara maltańskiego Jørn Lier Horst
Jørn Lier Horst, autor bestsellerowego "Jaskiniowca" i "Psów gończych", które zachwyciły polskich miłośników kryminałów, debiutuje na naszym rynku jako twórca błyskotliwych detektywistycznych historii dla nastolatków.

Idylliczna Zatoka Okrętów tylko na zdjęciach wygląda jak cichy i spokojny.
więcej

[1] [2] [3] [4] [5]