Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
  Warto kupić
  Ważne tematy

  Książki dla pięciolatka

  Syfon i uczucia Iwona Kamińska
  "Hau! To ja Syfon, pies taki jak Ty! Oprócz pięciu lat mam sporo pcheł i dobrych przyjaciół, tutaj gdzie teraz jest mój dom. Pewnie to już o mnie wiecie: kocham moją Panią, dobre jedzenie i zwyczajne życie. Lubię być sobą."

  Już po raz drugi Syfon zaprasza do swojego świata, gdzie w prosty sposób opowiada.
  więcej
  Uśmiech dla Żabki Przemysław Wechterowicz (tekst), Emilia Dziubak (ilustracje)
  Mama Żabki zna prosty i skuteczny sposób na poprawę humoru swojej córeczki. Jest nim czuły i promienny uśmiech, który niczym serdeczne zaklęcie potrafi przemienić smutek w radość. Ta wzruszająca i zabawna opowieść o Żabce, jej leśnych przyjaciołach i wielkiej mocy jednego uśmiechu rozweseli każdego z.
  więcej
  Proszę mnie przytulić Przemysław Wechterowicz (tekst), Emilia Dziubak (ilustracje)
  Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień?
  Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają.
  więcej
  Leśni bracia Weronika Kurosz
  Niesforni bracia, Bazyli i Marcepan, mieszkają na skraju puszczy. Jak większość malców ścigają się na rowerach, kąpią w jeziorze, kopią tunele w piasku. Nie wiadomo jednak czy to magia miejsca, czy bogata wyobraźnia chłopców sprawiają, że co jakiś czas spotyka ich dziwna przygoda. W najmniej oczekiwanym.
  więcej
  Wiejskie gryzmołki pana Pierdziołki. Jan Grzegorczyk, Tadeusz Zysk
  Tym razem pojedziemy z nim na wieś.
  Bo skoro pan Pierdziołka zdecydował, że
  nie będzie dzieci swych w mieście chował,
  weźmie ich na wieś, tam ich nauczy...,
  to nie można się opierać!

  Dobre nastroje należy przygotować, w pojazd wsiadać, książkę ze sobą zabierać i wyruszać!

  Na wsi zajrzymy do.
  więcej
  Skarby leśnych braci Weronika Kurosz
  Bazyli i Marcepan, jak każde rodzeństwo, uwielbiają sobie dokuczać. Jednak kiedy zajdzie taka potrzeba, jeden za drugim pójdzie w ogień. A ponieważ mieszkają na skraju tajemniczej puszczy, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe, pomocna dłoń zawsze się przyda.
  Leśni bracia, żywiołowi i rezolutni, dostarczą.
  więcej
  Wierszyki dla Weroniki, czyli jak to PIES zapowiadał pogodę i inne historie Barbara Szczepańska "Judyta"
  Książka jest adresowana do dzieci w wieku od czterech lat i ich rodziców. Zawiera kilkanaście wierszowanych historii, których bohaterami są różne zwierzęta. Ulegają one ludzkim słabościom, typowym dla współczesnych czasów: wszechobecnej reklamie i różnym modom lansowanym przez mass media.

  Utwory,.
  więcej
  Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie. Renata Piątkowska
  Niekiedy słyszymy historie o psach, które dokonały czegoś niezwykłego - uratowały człowieka, pomogły mu wyzdrowieć lub nie mogły się z nim rozstać. Takie przykłady psiej wierności, przywiązania i mądrości stały się inspiracją dla wzruszających i dających do myślenia opowiadań. Poznajcie górskiego ratownika.
  więcej
  Zielone piórko Olek-Redlarska Zofia
  Tomik poetycki pt. "Zielone piórko" Zofii Olek-Redlarskiej jest zbiorem wielu bardzo interesujących, dowcipnych, dynamicznych wierszy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorka snuje w nich opowieść o zwierzętach mieszkających w lesie, parku, w gospodarstwie wiejskim. Opowieści.
  więcej
  W tajemniczej starej szafie Gintowt Małgorzata
  Zapraszamy wszystkich mały i dużych Czytelników do nowej bajki Małgorzaty Gintowt. W polecanej książeczce Autorka zaprasza do niezwykłej opowieści o przygodach głównych bohaterów Oli, Pawełka i babci oraz tajemniczej starej szafie.
  Co może się w niej znajdować?
  więcej

  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]