To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

<<<"""SIERPIEŃ 2009""">>>

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
Nutela
Witajcie!
Dziś trochę spokojniejszy dzień.Damianek śpi spokojnie.
Wczoraj był bardzo marudny ,nie miałam czasu na nic...
Dobrze że dzis jest dobrze.
Damianek też ma na buzi takie małe ropne krosteczki trądzikowe,które zanikają powoli.
Dziewczyny a czy znacie skuteczny sposób na ciemieniuchę,bo Damianek ma leciutką na główce i na brwiach.
Jutro idziemy do przychodni się ważyć i oglądać.
Niebawem Tata z Kubą wrócą do domu ...maluszek zje i pójdziemy na spacerek...tak fajnie rodzinnie. 06.gif

To tyle narazie PA!
katja80
hejka:)
My wróciłyśmy ze spacerku,więc Buniasta jeszcze troche przykomarzy,mam nadzieję.W domu,to jest taka u*****liwa ,że sama nie wie czego chce.
Kupiłam sobie majtki obciskające,chyba po pachy będę je miała 04.gif .Chciałam sobie kupić perfumy,ale niezdecydowana jestem i w końcu nie kupiłam, ale nowy hugo boss za mną przemawia:).
Co do menu,to jestem już troszkę odważniejsza,kawę słabą rozpuszczalną piję od początku,od niedawna dodaję mleko,czekolady nie jadam,i niech takie przeświadczenie zostanie,że nie można,bo mam taki apetyt na słodycze,że sobie rady nie mogę z tym dać,a mam przecież chudnąć.
Piśka fajnie wyglądacie,u nas jsj ma też zdjęcia właśnie w takim wiązaniu:)
Ania moja w zasadzie,to niebardzo kąpiele lubi a histeria na całego jest przy wycieraniu.Jak ją wyjmujemy to kładę na nią pieluchę tetrową,żeby w szoku nie była ale i tak bez płaczu się nie obejdzie.
Gabrysia też ma krosteczki ale nie są bardzo widoczne.Martwią mnie za to jej krostki na pupci.Od początku mamy te same pieluchy "Pampersa",nie wiem może od husteczek,tzn.od przemywnia nimi wogóle ma podrażnienia.Po każdej kupce jest myta teraz wodą i mąką ziemniaczaną opruszam pupinę,wcześniej smarowałam bepanthenem albo sudocreamem albo penatenem.Teraz bepanthenem częściej.Tak mi tej pupci jej szkoda:(.
Nutela małej też się ciemieniucha zaczęła,zwalczyłam oliwką po kąpieli i wyczesywaniem szczotką,dobra jest też do tego celu parafina.
Bunia się budzi i zrobiłam już naleśniki... 21.gif
Dziękujemy za komplementy dla Gabryni:)
Tusia8
Przepraszam, że się wtrącę-Piśka, Twój maluszek jest w chuście o wieele za nisko. Musisz go zawiązać tak, żeby bez wysiłku móc pocałować go w czółko. I nie bój się mocniej dociągnąć icon_wink.gif Pozdrawiam!!
Piśka
Tuśka dzięki za radę, wiem że mi nie wyszło. zdecydowanie był za nisko, tylko na próbę go włożyłam do tej chusty. Będę dociągać 06.gif . Dopiero się uczymy 06.gif i jest fajnie. dzisiaj jak się obudzi i naje spróbujemy kolejny raz 06.gif

Ania ja miałam na myśli nasz proszek, piorę w Rexie, kupiłam kiedyś na promocji i się z nim męczę już od kilku miesięcy icon_rolleyes.gif . Jaś najczęściej buzią dotykał do naszych ubrań stąd mogę być krostki na buzi, główce i ramionach. Ale chyba już powoli przygasają. Takie mam wrażenie. Oj chyba popadam w paranoję icon_smile.gif
beata_77
Ania a co Ty kawusi nie pijesz? Ja dzisiaj rano nawet fusiastej z jednej łyżeczki się napiłam. Mały śpi pięknie icon_wink.gif Później to zbożówką się oszukuję 29.gif

CYTAT(ania_411 @ Thu, 03 Sep 2009 - 08:49) *
650 za czynsz to duzo, u nas tez wynajmy sa bardzo drogie, w niemczech jest duzo taniej.


eee coś Ci się chyba pomeliło skarbie. Mój brat za dwa pokoje w bloku płaci 700 euro. Ja mam 3 pokoje plus salon (pół bliźniaka) za te same pieniądze.

CYTAT(Dabriza @ Thu, 03 Sep 2009 - 13:00) *
a..po kilku dniach nieobecności..nawróciły mi się odchody....


u mnie to samo, już się zmartwiłam, że to przez ściskanie.

My wróciliśmy ze spacerku. Jeszcze jedna sprawa do załatwienia i koniec z papierzyskami. 48.gif . Dobrze, że jeszcze troszkę słońca jest. Rano lało ja z cebra i też już jesień czuć. Grzejniki puszczone po raz pierwszy na noc icon_sad.gif Niestety jesień icon_sad.gif

Piśka ślicznie w tej chuście wyglądacie. Długo dajesz radę tak chodzić? Ja bym chyba nie dała rady zawiązać jak patrzyłam na you tubie jak to wiążą, to ja bym się bała, że maluszka skrzywdzę.

Nutela tak jak katja napisała na ciemieniuchę oliwka, jeżeli nie pomaga to ciekła parafina jest bardziej tłusta. Trzeba porządnie nasmarować główkę tak z dwie godzinki przed kąpaniem, założyć czapusię. Przy kąpieli dobrze umyć główkę. Po kąpieli wyczesać i nasmarować oliwką. Tak kilka razy i zejdzie.

Ze sÅ‚odkoÅ›ci to ciasteczka digestive peÅ‚noziarniste zjadam albo herbatniki, nosi mnie na sÅ‚odkie jak nie wiem co … ale bojÄ™ siÄ™ tej wagi, tak Å‚adnie leci w dół...

Katja no i jak w tych majtkach? Ja nie wiedziałam jaki rozmiar kupić. Ty kupiłaś taki jaki miałaś przed ciążą ?
beata_77
A jak mi się chce spać.....

na razie mamuśki
Dabriza
sms od[b] Fretki[/b]-Michas wyzdrowiał a ja dostałam gorączki.Okazalo się ,że się chyba nie oczyściłam po porodzie Leze pod kroplówka i szybko nie wyjdziemy do domku."

biedna przytul.giffretka
na razie uciekam do mlekopija mojego..
do wieczorka
beata_77
Fluidki dla Fretki ******************************* Prawie do końca ciązy pracowała, to się teraz dziewucha wyleży 32.gif przytul.gif

Mój nadal śpi, a ja nawet się przespałam icon_wink.gif Prasowanie rozstawię, to raz dwa się obudzi icon_wink.gif


Bieżecie jakieś witaminy???
beata_77
Młody wykąpany, spał 5 godzin więc będzie troszkę marudzenia. Póki co ssie smoka.


a wklejÄ™ mojego "brzydalka" icon_wink.gif


A tak ćwiczymy karczyszko icon_wink.gif


prasowanie czeka icon_wink.gif

Nagrywaliśmy dzisiaj rozdarciucha w kąpieli 03.gif
beata_77
Dobranoc icon_smile.gif
Piśka
Beata twój "Rozdarciuch" jest słodki. I ma taką śliczną cerę. A mój cały w krosteczkach, kiedy one zniknął 32.gif .

Biedna Fretka tyle musi wytrzymać, pewnie już strasznie chce do domu wrócić. Trzymamy kciuki z Jasiem żebyście jak najszybciej wyzdrowieli i wrócili do domku.

obudził się icon_biggrin.gif
ania_411
CYTAT(beata_77 @ Thu, 03 Sep 2009 - 17:11) *
Ania a co Ty kawusi nie pijesz?

ano pije, pije! prawie 9 miesiecy nie pilam, bo na sam zapach mnie skrecalo, a teraz nie wyobrazam sobie sniadanka bez kawki icon_rolleyes.gif ach te hormony 06.gif

CYTAT(beata_77 @ Thu, 03 Sep 2009 - 17:11) *
eee coś Ci się chyba pomeliło skarbie. Mój brat za dwa pokoje w bloku płaci 700 euro. Ja mam 3 pokoje plus salon (pół bliźniaka) za te same pieniądze.

oj nie, nie pomylilo mi sie icon_wink.gif moi znajomi wynajmowali mieszkanko w nowym bloku po niemieckiej stronie ale na wsi salon+sypialnia za 450 e, a teraz przeniesli sie do luxemburskiego malego miasteczka i za podobny metraz rowniez w nowym bloku placa 950 23.gif to prawie dwa razy wiecej. moze w niemczech z tymi cenami zalezy od regionu, a twoj brat moze w wiekszym miescie tyle buli?

a adas sliczny i silny! moja nikusia tez tak wysoko glowke zadziera icon_biggrin.gif
a dlaczego mu jeszcze te lapki zakladasz?

ja kupilam specjalnie nowe kasety do kamery ale jeszcze jakos nie bylo okazji nic nagrac icon_neutral.gif

biedna fretka, jak dlugo jeszcze beda w szpitalu? 41.gif

piska a twoja polozna nic nie mowila na temat buzi jasia?


u nas nocka spoko, nikola ladnie zasypiala po karmieniu i mama dzis ma sie o wiele lepiej 08.gif


beata_77
Witam piÄ…tkowo icon_smile.gif

Ale ruch u nas marny. Mamusie zabiegane. 32.gif
Mój słodko zasnął, do 13-14 pośpi.
No i okazuje się że mały ma wizje i w nocy dwie godzinki musi mamusi dać popalić.


Aniu mój brat w BONN. Moi rodzice za kawalerkę płacili 400 euro też w Bonn. Ale na wsi na pewno taniej. Tutaj też jest taniej na wsiach. No ale uwiązać się wsi i co dalej...

łapki zakładam, bo strasznie się drapie... Paznokietki nie doszły jeszcze do właściwego paznokcia żebym mogła ładnie obciąć...

Piśka to aż tak źle buźka Jasia wygląda ?
beata_77
No i koniecznie wypijÄ™ za Jasia 1 miesiÄ…c impreza.gif impreza.gif impreza.gif
Dabriza
Hej dziewczynki..częstuje kawka..w pochmurny deszczowy piątek!
Piśka..super,że Jasiowi dobrze w chuście!.a wiąza to pewno nie długo tak sie nauczysz..że będziesz expertem1..ważne jest podejście i chęć..a macie w okolicy takie Kluby kangura jak u nas?..tu we wrzesniu zaczyna się tydzień bliskości..w związku z tm spotkania, wykłady a nawet piknik chustowych mam..na pewno sie wybierzemy!..w niedziele inauguracja naszego chustowania..a za dwa tyg planujemy się wybrać do Bielska na Akademię zdrowego Rozwoju Pampersa..zobaczymy..czy uda się zrealizować wszystkie plany..
Beata..Adaś śliczny chlopaczek!..a jak buźka piękna!..masz super synusia!
Ania- widzisz ile daje przespana noc..a Ty to jeszcze masz czas na drzemki po południu..przy Kini tez korzystałam ile się da..no teraz to wiadomo...choć w chwili obecnej spia synchronicznie..w ogóle aż miło czytac jak sobie świetnie radzisz..i humorek dobry!..
a za nami pierwsze podanie witaminek- mała wchłonęła pięknie z łuyżeczki wszystkie 3 - D, cebion, i K-z moim mlekiem!..a beata pytałas o witaminy- tak łykam..jeszcze mi z czasu ciązy zostały..

hop hop..pozostałe mamy meldujcie sie!
a właśnie Beatko..mam pytanie- czy podtrzymujemy zwyczaj fotek comiesięcznych- tym razem naszych maluchów( bo brzuchów..brr. pokazywac nie ma co 37.gif )..czy działamy spontanicznie..fajne by było takie zestawienie miesięczniaków..jak Julka emki zrobiła...
Dabriza
no tak chlup za Jasia!..i czekamy na zdjęcie! brawo_bis.gif brawo_bis.gif impreza.gif impreza.gif
Dabriza
posłałam naszej Fretce sms-a z forumowymi fluidkami...brakuje tu nam jej bardzo..i pauli..i Beci..i moniq..i kkasiekk..bonity..emka , aguutka i nutelka- też rzadko sie meldują..a i ciekawe jak Soneczko?
Dabriza
o magdawybacz..że pominęłam..co u Was?..a może jakieś zdjęcie Twojej księżniczki!
emka31
Hejka dziewczyny
CYTAT(beata_77 @ Wed, 02 Sep 2009 - 23:38) *
a jaki masz laktator ?

beata taki ... https://www.allegro.pl/item723119485_lovi_l...tis_16_202.html
Dzięki kochana za radę co do smoka 02.gif wczoraj wysłałam małża po smoka Avent ...miałaś racje nie odpowiadał Miłoszkowi tamten kształt . Już nawet cycał około 10 minut i nie wypluwał 06.gif jeszcze dalej uczymy sie cycania ale już widze postępy... usciski mocne beata przytul.gif

CYTAT(katja80 @ Wed, 02 Sep 2009 - 23:35) *
wstawiam moją Buńkę z wczoraj 06.gif (zdjęcie robione telefonem,wiec jakość nienajlepsza)

Śliczna Bunia ... przepiękna wub.gif
Ja to bym sobie nie umiała perfum odmówić icon_wink.gif ... u nas są dosyć drogie ... raz na jakiś czas i tak musze się skusić icon_wink.gif
Lepiej pupka Gabi wyglÄ…da jak zasypujesz mÄ…kÄ… ziemniaczanÄ…?

Piśka super wyglądacie z Jaśkiem
toast za skończony 1 miesiąc Jaśka impreza.gif ... chyba wcześniej się pospieszyłam ( 4 tygodnie) icon_wink.gif za to pije drugi raz

No to sobie popisałam ... Miłosz juz się budzi

emka31
jeszcze chyba dał mi chwilkę... książe mój kochany

CYTAT(ania_411 @ Thu, 03 Sep 2009 - 15:06) *
pewnie, ze nasze panienki sliczne sa, z naczynkami czy bez 02.gif

aniapewnie że sierpniowe panienki są najszliczniejsze 02.gif

fretka bidulko kochana przytul.gif współczuje tak długiego pobytu w szpitalu &&&&&

beata śliczny Adaś ... przystojniaczek malutki wub.gif wub.gif wub.gif panny bedą się za nim uganiać

ania jeszcze kawy nie piłam boje się że w ogóle maluch nie bedzie spał 37.gif ... moze spróbuję ...

Dabriza jestem za wspólna fotką naszych miesięczniaków icon_wink.gif Julka na pewno z wielką ochota utworzy wspólna fotkę ... muszę zapisać fotki naszych dzidziusiów miesięcznych ... niech czekają na kolejne icon_wink.gif
ania_411
CYTAT(beata_77 @ Fri, 04 Sep 2009 - 12:08) *
No ale uwiązać się wsi i co dalej...

no ja wlasnie taka uwiazana na wsi 08.gif ale to chyba kwestia przyzwyczajenia, ze wszedzie daleko i wszystkie zakupy i inne sprawy do zalatwienia w miescie trzeba planowac z wyprzedzeniem i tak, zeby starczylo na dluzej icon_rolleyes.gif no dobrze zorganizowanym trzeba byc, no 04.gif

a adasiowi to w jakich godzinach nie chce sie spac w nocy? wychodzisz z nim z sypialni i dajesz mezowi pospac? bo jak mala ma faze to ja tak wlasnie robie icon_neutral.gif

dabriza dziekuje za uznanie icon_redface.gif , na razie daje rade, mam nadzieje ze pozniej bedzie jeszcze lepiej icon_cool.gif

i tylko sie cieszyc ze twoje damy spia w tym samym czasie, masz chwilke na zlapanie oddechu 02.gif

emka jednak beatka miala znowu racje 02.gif widzisz, taki maluch a juz ma swoje preferencje co do ksztaltu smoka icon_mrgreen.gif


Dabriza
sms od fretki- U nas w porządku. maluszek sobie grzecznie spi, a ja się lepiej czuję ale biorę antybiotyk więć troche osłabiona jestem. Ważne że jesteśmy z maluchem razem i mogę go karmic.
kochana fretka- dzielna bardzo!
Emka- gratuluje sukcesów w karmieniu..małymi krokami do przodu..
Ania..ja to marzę o domku na wsi..miasto nawet tak małe jak nasze..przytłacza mnie ..ciągłym ruchem samochodów..nieczystym powietrzem..brakiem pięknych spokojnych miejsc..
no i chwalÄ™ - bo jest za co !
na razie uciekam!..miłego popołudnia! pa!

Piśka
Stawiam za pierwszy miesiÄ…c mojego Syna 06.gif impreza.gif impreza.gif


Jasiek leży w łóżeczku i udaje, że śpi, więc korzystam z chwili. Włączam mu muzykę dla bobasów do snu i pięknie go wycisza i usypia icon_biggrin.gif

Ania była u nas położna i stwierdziła, że to trądzik niemowlęcy. Poradziła kupić nadmanganian potasu i dodawać do kąpieli, a jak nie będzie poprawy to się do pediatry udać za tydzień. Mówiła, że można też naparem z czarnej herbaty przemywać bo na pewno nie zaszkodzi icon_smile.gif . Ach i ja odważyłam się na małą czarną rozpuszczalną, skoro wy pijecie icon_mrgreen.gif . No to dzisiaj pewnie masz mnóstwo energii po takiej spokojnej nocy:szczerbaty usmiech .

Beata nie jest tak źle , chyba trochę przesadzam, ta położna mnie dziś pocieszyła, że są gorsze wysypki i że samo mu powinno zejść, że to przez moje hormony. Czyli twój Adaśko jest nocnym markiem:D, mój dzisiaj obudził się o 5 rano i do 6.30 rozrabiał 06.gif , a potem jeszcze dwie godzinki pospał, mama niestety nie mogła bo musiała się przygotować na spotkanie z położną, ale za to z tatą śniadanie zjadła 06.gif .
Ja nie biorę żadnych dopalaczy w postaci witamin od 8 miesiąca ciąży.

i tak mnie porażają ceny wynajmu zagranicą, co nam z polskimi pensjami do takich czynszy icon_rolleyes.gif . w wawie średnia cena wynajmu kawalerki to 1500zł czyli ok 380 euro, oj to prawie tak jak w Niemczech icon_eek.gif , hmm, ale w innych miastach na pewno taniej.

Dabriza jest Klub Kangura na bank ale nie wiem czy mi się będzie chciało przedzierać się przez miasto na spotkania. Choć już instrukcja obsługi Jasia opanowana 03.gif , to dalej mam jakieś opory żeby z nim gdzieś dalej wybyć. Małymi kroczkami. Jakby gdzieś blisko takie spotkania miały miejsce to z pewnością się skuszę z ciekawości chociaż.

Emka super, że lepiej, jednak Avent jest nie zastąpiony, ja też mam butelki,kapturki i smoczki z tej firmy.

obudził się 06.gif , lecę ratować

Piśka
Mam już 1 miesiąc i uwielbiam robić wytrzesz oczu 06.gif 06.gif 06.gif (i mamie siku na bluzkę 03.gif )
beata_77
Dabriza foteczki na każdy miesiąc jak najbardziej. icon_smile.gif Żadna z nas nie zapomni icon_wink.gif

Emka bardzo się cieszę, że mogłam pomóc. przytul.gif Ja już z doświadczenia wiem, że dziecko nawet takie małe może być wybredne. Jak podałam butelkę, to też miałam jazdy, dopiero 6 ta butla podpasiła (chicco). Mam ją do dziś, jak trzeba będzie to tylko smoczki dokupię. O ile w ogóle butlę dostanie.

Mi mama kupiła taki laktator https://www.nokaut.pl/oferta/medela-laktato...ny-harmony.html. I niestety pomyłka na całego. Chciał mi całego cyca do butelki wciągnąć, a brodawka taka wielka się zrobiła jak kapsel. 2 godziny wracała do dawnych rozmiarów. Kupiłam avent-u i całkiem inne dojenie. icon_wink.gif

CYTAT(ania_411 @ Fri, 04 Sep 2009 - 13:38) *
no ja wlasnie taka uwiazana na wsi 08.gif ale to chyba kwestia przyzwyczajenia, ze wszedzie daleko i wszystkie zakupy i inne sprawy do zalatwienia w miescie trzeba planowac z wyprzedzeniem i tak, zeby starczylo na dluzej icon_rolleyes.gif no dobrze zorganizowanym trzeba byc, no 04.gif


oj wiem coś na ten temat. W Polsce na wsi 35 km od miasta mieszkałam. Jechało się raz na dwa tyg do miasta i robiło zakupy w marketach. 37.gif
Brakuje mi tej wsi, było nie było. Można było z wózeczkiem na spacer iść i wiódł nas zapach polnych kwiatów i kwitnących traw, ptaszki się ganiały w powietrzu... ach rozmarzyłam się... 41.gif Szkoda, że w Polsce tak ciężko i wrócić póki co nie ma szans.

Ania mój mąż jeszcze się do sypialni nie wprowadził icon_wink.gif To zależy albo od 4 do 6, albo od 5 do 7. Zależy ja zaśnie wieczorkiem. Wczoraj dla orientacji sprawdzałam jak mały zasypia bez lulania. Dość szybko mu to poszło. Popłakał troszkę, dałam mu czas i nie było tak źle.

Piśka ale Jaśko już duży. Słodziak z niego niesamowity icon_smile.gif Mój Adaś też uwielbia leżeć na tym bujaczku icon_smile.gif

CYTAT(Piśka @ Fri, 04 Sep 2009 - 14:00) *
(i mamie siku na bluzkÄ™ 03.gif )


04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif

No obudził się, Nati pcha mu smoka icon_wink.gif
Piśka
a ja nie mogę doczekać się już pierwszych świadomych uśmiechów Jasia. wydaje mi się, że już powoli się zaczynają ale nie jestem pewna. wczoraj zauważył tygryska namalowanego na leżaczku i cały dzień go obserwował. a dziś zafascynowała go pozytywka do leżaczka ze zwierzątkami, ale była zabawa, nakręcaliśmy tacie filmik nawet. Codziennie robi postępy.

wychodzicie na spacery każdego dnia? bo my z Jaśkiem od wczoraj zaczęliśmy wychodzić 2 razy dziennie po godzince mniej więcej i zastanawiam się czy to nie za dużo?
ania_411
piska pyszny szampan, mniam!!! francuskie lubie najbardziej 04.gif

a co do spacerow, to jakos mi sie wcale nie chce wychodzic.....jak jest ladna ´pogoda to jakos sie zmuszam chociaz pol godzinki po poludniu. dzis wyszlysmy na chwile, ale jest takie straszne wietrzysko, ze zaraz wrocilysmy. a teraz przyszla burza i powinnam rozlaczyc kable od kompa i netu 29.gif
ale mysle, ze 2 godz i to jeszcze na raty to w cale nie jest za duzo. jak jest w miare cieplo jeszcze to trzeba kozystac.

beata tzn ze adas zajal miejsce tomka w sypialni 03.gif

a nikola wlasnie bez lulania wieczorem zasnac nie chce 32.gif z reszta zal mi jej z placzem zostawiac i tak ja lulamy z mezem na zmiane 08.gif a dzis na przyklad w dzien urzadza sobie tylko drzemki polgodzinne i sie budzi icon_rolleyes.gif pokreci sie z godzinke i znow usypia ale tylko na chwle......nie wiem o co chodzi icon_rolleyes.gif

emka31
Piśka jejku częstuje się szampanem ... mniam ... taka lampeczkę z wielka ochotą wypije icon_wink.gif
Z Jaśka to super chłopak ... pięknota wub.gif
Chłopcy własnie elegancko lubią nas obsikiwać 06.gif ... jaka byłam zaskoczona kiedy moje ramie zostało obsikane... dziewczynki tak nie sikają 01.gif ... teraz juz przywykłam
Miłosz ma taki sam leżaczek jak Jasiek 06.gif
Wydaje mi się że spacerów nigdy nie za duzo , zresztą trzeba korzystać puki jest jeszcze względna pogoda
Julkę kąpałam z dodatkiem nadmanganianem potasu i super pomogło , teraz kapię malucha w emulsji do kapieli Oilatum Soft i jak na razie tylko kilka potóweczek ma icon_wink.gif ...polecam

beata Natalka to prawdziwa kobieta przecież musiała odpowiednią butelke dopasować icon_wink.gif
Mój laktator nawet daje radę wczoraj udało mi się odciągnąć troche mleczka ... niestety sierota ze mnie i wszystko mi sie wylało na spodnie 37.gif
Mieszkam na wsi ale za to przy głownej ulicy , ruch niesamowity ... nie ma ciszy , spokoju ... za to po zakupy daleko icon_wink.gif na spacerki to tez trzeba z tych bocznych dróżek sie usuwać bo wszędzie pełno aut icon_rolleyes.gif

ania ja z chęcią bym pochodziła na spacerki i to długie ... niestety maluch chyba nie lubi 32.gif i wracamy na syrenie... kiedy te kolki sie skończą...
Zawzięłam się i jak na razie nie bujam Miłosza, jak płacze to mocno przytulam dostawiam do piersi ... nie chcę powtórzyc tego samego co wyprawiałam z Julą do roku bujałam ją w wózku 37.gif to była masakra ... nie zapieram się że nie bedę lulać bo kto wie ... może wymieknę

Julka ma katar i kaszle ... no qrcze zeby Miłosza nie zaraziła . Zgodziła sie zjeść kanapkę z czosnkiem , dzielne dziewczę 06.gif
beata_77
CYTAT(ania_411 @ Fri, 04 Sep 2009 - 16:20) *
beata tzn ze adas zajal miejsce tomka w sypialni 03.gif


Adaś tydzień spał ze mną, ale niestety nie ma tak dobrze i śpi w łóżeczku. Bałam się na początku że się nie obudzę albo coś, tak blisko to jednak szybciej się reaguje. Zaproszenie do wyrka mąż dostał, ale czemu nie korzysta icon_rolleyes.gif chociaż mi nie chrapie nad uchem 31.gif

emka kolki trwajÄ… jakieÅ› 3 miesiÄ…ce 43.gif oby to humorki a nie kolki &&&&&&&&&&

Ja kąpię młodego w johnsonie z lawendą. Oliwkuję później. Ma kilka potówek, ale ja to jakaś dziwna jestem, dla mnie noworodek to jak maleńki kurczaczek, musi być dogrzany.

No to idąc śladami Dabrizy jutro idę kupić wit d3. tutaj nie dają tej witaminy, nie wiem... tak mało słońca... No i nie wiem czy szeroko pieluchować, czy nie. Niby wszystko ok, ale USG nie robią.... kładę go często na brzuszku, a i jak leży to nóżki ma ładnie szeroko...

Ania u Was w luxie sÄ… poradnie preluksacyjne?



Idę wstawić ciasto icon_wink.gif
ania_411
CYTAT(beata_77 @ Fri, 04 Sep 2009 - 23:11) *
Ania u Was w luxie sÄ… poradnie preluksacyjne?

pewnie nie.....oni tutaj tacy beztroskie zycie prowadza, dopiero jak cos sie dzieje zlego to badaja dlaczego i radza co z tym zrobic 32.gif w przyszlym tygodniu chyba pojde na kontrole to sie wypytam co i jak.

CYTAT(beata_77 @ Fri, 04 Sep 2009 - 23:11) *
Idę wstawić ciasto

icon_eek.gif o tej porze???? dziewczyno! myc zabki i spac, bo adas w nocy mleczka bedzie wolal 03.gif

a ja myje mala zelem do mycia ciala i wlosow nivea i pozniej oliwkuje tez oliwka z nivea, do pupci tez krem tej samej firmy. od razu zaufalam nivei i na szczescie sie nie zawiodlam, ciesze sie ze ostatnio na polkach w sklepie pojawily sie cale serie tych kosmetykow, nie bede musiala z pl wozic i problem mam z glowy 06.gif
i niunia nie ma zadnych potowek na ciele a tez ja lubie kocykiem ciagle przykrywac, zeby bylo jej cieplo.

emka no to ja na spokojnej wsi mieszkam, do glownej drogi 3 km, a w nastepna wioska za nami konczy sie slepa uliczka 03.gif
wiec ruch u nas bardzo maly, najwiecej chalasu robi moj maz maszynami rolniczymi icon_mrgreen.gif


hej dziewczynki, jak minela nocka? meldowac sie prosze, bo na prawde maly ruch u nas 13.gif



beata_77
Witam sobotnio.

Dziś nocka super spokojna, nawet Nati wstała przed 10 06.gif

Aniu w dzień bym ciasta nie zrobiła, a maleństwa moje słodko spały, więc wykorzystałam. I częstuję jabłecznikiem icon_smile.gif

Piśka jeżeli chodzi o spacerki, to skoro jest pieknie to małemu nie zaszkodzi.

Miłego dnia
Nutela
Witajcie!
Tak szybciutko napiszę jak było na wczorajszej wizycie w przychodni.
No więc Damianek ładnie przybył na wadze 3890.
Teraz zastanawiamy sie jakie szczepienia wybrać te zalecane-to jest koszmar jakie s ą drogie,tylko w Polsce tak może być 21.gif
Rotawirusy -300 zł
Pneumokoki 280 zł
Szczepionka 6 w 1-180 zł

Cieszę się że u Was wszystko OK>
Fredka&&&&&&&&& ogromne zdrowiej kochana i wracajcie do domku.
Emka wytrwałości w karmieniu. icon_smile.gif
Beata dzięki za rady odnośnie ciemieniuszki. przytul.gif
Piśka impreza.gif impreza.gif za 1 miesiąc Jaśka.
Lecę bo płacze.
Dabriza
Piśka- Jaśko cudny..i jak już urósł!..moja to mi się taka kruszynka wydaje....i życzę żebys poznała jakąś chustową mamę..zawsze razem na spacery raźniej..
a co do witamin..to uzupełniam..jedna dzidzius z mleczkiem dużo wyciągnie..jeszcze muszę się wo omega 3 zaopatrzyć..
Beata..a jak Nati- lepiej troszkę..zaczyna troszczyć sie o braciszka?..ja Anusi wole nie przegrzewać...dbam..żeby miała bawełniane ubranka..przykryta jest tylko kocykiem..oczywiiście sprawdzam karczek..potówek zero ..pryszczyki na brodzie dwa...czesto wietrzymy..
..chyba Piśka pytała o spacery..jak nie ma silnego mrozu...porywistego wiatru bądź ulewnego deszczu spacerować warto..zawsze świerze powietrze najzdrowsze..ja mam na razie adiego..jak bedzie potem- zobaczymy..
Piśka..pierwszy świadomy uśmiech ok m-ca..
Emka..mnie moja dziewczynka też obsikała..no ale trzeba było golasa nie tulić..oj Kinia na początku też na syrenie na spacery jeździła..Ania różnie...ale na pewno rzadziej...no i prysł mi czar siejsko-wiejski Twojego domku..ale przynajmniej trochę miejsc na spacery macie..u nas zero..
no i zdrówka dla Julki..i żeby reszta rodzinki nie złapała&&&&&&&&&&&&&&&
Beata..ja to tez się zastanawiam..kiedy we wspólnym łożu z mężem będziemy..ja nie piluchuję ani szeroko..kleżanka która jest chirurgiem dziecięcym..mi odradziła..nie jest dobrze kiedy maluch ma nierówno pod pupą..a i piluchowanegodziecka nie można kłaść na boki-źle t wpływa na bioderka..dużo ją kładę na brzuszku i noszę szeroko..na moim brzuchu lub biodrze..oczywiście jak będą takie zalecenia lekarskie po kontroli- to się zastosuję..
Ania..my też z powodzeniem używamy niveę..a nocka niespecjalna..mała częśto sie budziła i kwękała..na szczęście Adi umozliwił namrano 2-godzinna drzemke..
konczę produkcje posta..mała woła..dzi tez jest jakoś marudna..



Dabriza
Nutela..no ceny szczepionek ..powalające..a to tylko jedna dawka!..my szczepimy tylko skojarzoną..pneumo..po 2 roku..a na rota..nas nie stać...no i gratuluje Damiankowi!..niech dalej rosnie zdrowo!
Dabriza
ach Piśka .zapomniałam napisac- masz cudną chuste!
katja80
witam dziewcznynki:)

Na początek toast za miesięczniaka Jasia:) impreza.gif
Piśka ,Beata rosną przystojniaczki ,że hoho wub.gif
Piśka ja też myślę,że jak pogoda dopisuje,to można śmigać z dzieciaczkiem dwa razy dziennie.Ja z moją wychodzę raczej raz,ale porządnie.Mała przesypia na spacerze 2-3,5 godz.,tylko wychodzimy na zewnątrz z wyjca zmienia się w potulną aniołeczkę i zasypia:)
Dziewczyny,ja też nie pieluchuję szeroko małej,Filipa pieluchowałam,ale to na zalecenie lekarza,a tutaj nie wiem czy nie narobię więcej szkody,niż pożytku sama podejmując decyzję,skoro nie zalecili.A wogóle,czy oni tę metodę znają?,tego też nie wiem.
A ja trochę się martwię po tym porodzie.....chyba coś się porobiło,że moje mięśnie Kegla w sumie nie działają i np.jak chce mi się siku,to lecę na łeb na szyję bo nie powstrzymam,jak to było przed ciążąicon_sad.gif, no i mam wrażenie że chyba mi się macica obniżyła.Nie wiem też tak macie?,może te po dwójce dzieci,bo nie wiem czy mam schizować.Po 6 tyg.mamy się tu na kontrol stawić ale nie badają ginekologicznie,macają brzuch i to wszystko.Chyba pójde do polskiego lekarza by sprawdzić jak po tych kleszczach moje krocze wygląda,a wygląda inaczej 32.gif
No i kręgosłup ,to mi daje popalić,jednak nabyte kilogramy w ciąży,które dźwigałam dają o sobie znać.
Nutela super,że u Was fajnie:)
Fretka wracaj szybko do zdrowia&&&&&&&&&&&&&&&
Beata,hehe T czeka, aż się połóg skończy;)

Pogoda jesienna ale nie pada jeszcze.Mieliśmy iść na urodziny do znajomych syna ale sie jubilat rozchorował .
Miłej soboty:)
fretka
Jesteśmy w domku już 06.gif jestem szczęśliwa icon_smile.gif
ania_411
nutella super ze damianek przybral ladnie na wadze mimo problemow z mlekiem brawo_bis.gif
a szczepionki icon_evil.gif tragedia i dramat jak dla mnie........e, szkoda slow 21.gif

katja myslisz, ze cos ci uszkodzili podczas porodu? hmmm, dziwna sprawa. pewnie, ze lepiej isc do pozadnego lekarza, przebadac sie od gory do dolu i spac spokojnie.
ja tam w sumie zadnych zmian macicowych nie czuje icon_rolleyes.gif

darbiza acha, czyli twojemu aniolkowi tez rozki rosna 37.gif , moze to tylko chwilowe przytul.gif


a moje dziecie drugi dzien juz nie spi 32.gif tzn nocka super, od 20.30 do 6.30 z przerwa na papu o 1 i 4. a w dzien musze sie ostro nagimnastykowac zeby ja uspic a i tak spi max pol godzinki i sie budzi 32.gif az mi sie wierzyc nie chce, ze takie malenstwo tak dlugo bez snu moze wytrzymac.......jejkus, moze to przez moj kawe???

a wy usypiacie swoje dzieci w dzien, czy spia kiedy usna??

ania_411
CYTAT(fretka @ Sat, 05 Sep 2009 - 16:18) *
Jesteśmy w domku już 06.gif jestem szczęśliwa icon_smile.gif


brawo_bis.gif witaj w domku fretko brawo_bis.gif

i na forum 02.gif
fretka
Przeczytałam nasz ciążowy wątek do końca i się wzruszyłam icon_smile.gif|
Mój Skarbuś śpi słodko więc mam chwilkę na nadrobienie icon_smile.gif Widzę że wasze maluchy rosną jak na drożdzach icon_smile.gif
My po tych różnych przejsciach jesteśmy w domku i przestawiamy się na domowy tryb zycia icon_smile.gif ależ wspaniale byc wreszcie u siebie po tylu dniach icon_smile.gif|
Mały najchętniej byłby na cycu cały czas icon_wink.gif no i efekty tego widać po piersiach , ale i tak bardzo lubię karmić 06.gif

Kochane co ja mogę jesc z owoców ? a może jogurt jakiś ?
fretka
Aniu mój maluch ma to samo icon_smile.gif w nocy grzeczniutki, w dzień ledwie do łazenki dam rade wyjsc icon_wink.gif teraz jest przerwa to chuśta sie w wózku icon_wink.gif
ania_411
a nikola mi spi na piersi w pozycji na slimaczka 02.gif jak ja odloze, to sie obudzi 37.gif

a z owocow to banany, brzoskwinki, jablka i winogrona? gruszki raczej nie i zadnych cytrusow. jogurt najlepiej naturalny ale ja jem wszystkie oprucz truskawkowych. a z reszta na moja diete nie patrz, bo ja tam sie nie oszczedzam 08.gif
Nutela
Aniu mój Damianek w nocy też ładnie śpi poza przerwami na jedzenie,a w dzień różnie raz sam zasypia po jedzeniu ale najczęściej to muszę go usypiać pośpi 1 godz.,1,5 lub 2 godz. i sie budzi
To jest normalne u takich ,maluchów z czasem wszystko sie unormuje... i będziemy miały więcej czasu 06.gif
ania_411
nutella fretka a pijecie kawe?
nikola na szczescie jest na tyle grzeczna, ze ze smoczkiem lezy ladnie i nie marudzi wiec co nieco moge w domku zrobic icon_wink.gif
Nutela
Fredka dobrze że juz wszystko u Was ok i że jesteście w domku

Ania ja kawę piję czasami jak juz naprawdę padam,rozpuszczalną z 1 łyżeczki
Damianek ze smoczkiem też ładnie śpi 06.gif
beata_77
Fretka Witajcie w domku. Nareszcie kochani. przytul.gif
Owoce to brzoskwinie banany jabłka i maliny. Ja surowych jabłek nie za bardzo... Wydrukuj sobie tę listę co można jeść. Co do winogron to raczej nie wolno chyba że pestki powyciągasz. Jogurtu jeszcze nie jadłam.

Nutela Damianek ślicznie przybrał na wadze.
Daje Ci troszkę odsapnąć? jak karmienie?
A szczepionki, ja pamiętam, mała miała 3 miesiące i dostała szczepionkę. Później zajrzę do książeczki zdrowia to podam Ci nazwę. To było zamiast tej drogiej na pneumokoki.

Dabriza mój tez taki mały się wydaje, ale widzę, że ciuszki od Goniaj już zaczynają być za małe. Szczególnie zwracam uwagę na body, bo za małe mogą powodować problemy z odparzeniami pupki, a i pajace już za krótkie. No rośnie mi synek rośnie 02.gif

PiszÄ™ dokÄ…d Katja nie przyjdzie icon_wink.gif

Dabriza Nati icon_rolleyes.gif lepiej... odkąd pas wisi na drzwiach 37.gif więcej spokoju. Ale dzisiaj pochwaliła się babci, że ma braciszka kochanego icon_smile.gif Myślę, że już się oswoiła z nową sytuacją, tylko jest zazdrosna jeszcze, no ale nie ma się co dziwić. Ale klepie go po pleckach jak leży na brzuszku, całuje go co chwilkę, ona wkłada smoka. Z dnia na dzień coraz lepiej icon_smile.gif

Ja też Adaśka na boczku nie kładę.

Katja poszła icon_wink.gif

Ania mój dzisiaj też niespokojny, cyca co dwie godzinki, w końcu o 14 tej puścił bączka, mamusia ululała ze smokiem i śpi już 4 i pół godzinki. Mój jak chce spać to zasypia sam, nie ululam na siłę. nienie.gif
Dabriza
hello..moje aniolki spia...
Fretka- witaj kochana- napisz jak poród..jak u Was..i koniecznie zdjęcie Michałka!
Beata...no moja kinia tez małe postepy czyni...stosujemy karę konta..pomału zaczyna rozumieć..że robi źle...a w ogóle to rozgadała się sroczka mała bardzo!..ja też widzę..że kurczą sie ubranka...ładnie pije..więc pewno waży więcej..tylko Kinia wydaje mi się teraz takim kolosem..a Ania okruszkiem 06.gif
Katja..to Bunia widac kocha wózek !..no przegląd u gina konieczny...ja jadę za tydzień...musze poważnie pogadać..bo straszyli..żę nie mogę już więcej miec dzieci 32.gif
Nutela..a Ty chyba tez spokojniejsza..a jak Kubus przyjÄ…Å‚ braciszka?
Ania..moja myszka tylko do południa pomarudziła..juz potem ok..może coś jej zaszkodziło..albo brzydka pogoda i wiatr..?ja też rygorystycznej diety nie stosuje...na razie zero kolek i wysypek...
no i wieczór filmowy dzisiaj...sistrunia przyjechała..a jutro wielki rodziny zjazd- wszystkie dzieci na miejscu..więc rodzice na obiad zapraszaja- będzie nas 14 osób...wieczorem zdjęcia wkleje..


beata_77
Dabriza kochana jejku 14 osób tyle u nas na chrzcinach nie będzie.

Mój dyrny chłop puścił małej sok z żuka. Teraz się trzęsie i płacze. Jezusie gdzie ja go znalazłam 21.gif 32.gif 41.gif
Już mi brak słów na niego..........
Ciekawe jak mała teraz będzie spać. 41.gif

Dobrej nocki kochane.
ania_411
CYTAT(Dabriza @ Sat, 05 Sep 2009 - 21:03) *
..a jutro wielki rodziny zjazd- wszystkie dzieci na miejscu..więc rodzice na obiad zapraszaja- będzie nas 14 osób...wieczorem zdjęcia wkleje..

ale super!!! nie wiem jak ty, ale ja uwielbiam, jak sie zjezdzamy wszyscy razem! juz sie nie moge swiat doczekac 41.gif

mi tez sie wydaje, ze moja kruszynka mniejsza od piskowego jasia 02.gif chociaz pajacyki 56 juz sa na styka doslownie, chyba je juz odstawie 08.gif

beata gdzies juz widzialam ten film......a o czym to dokladnie bylo??? moze przeczytaj jej teraz jakas lagodna bajeczke, zeby myslala o czyms innym icon_rolleyes.gif

u nas na chrzcinach bedzie 19 osob, no chyba ze sie ktos nie pojawi 29.gif plus nasza kluseczka to okragle 20 06.gif
katja80
Fretka witaj w domciu!!!:)
Dabriza, to wieści za fajnych nie usłyszałaś,i zdawkowe informacje widzę,skoro trzeba jeszcze iść się upewnić,oby nie&&&&&&&&&&&&
Niezły obiadek,taka włoska rodzinka 06.gif
Beata,no Tomuś to ma pomysły,dla niego zabawne a dziecku wyobraźnia podpowiada co innego.
Mi ten film"sok z żuka" przypomina dzieciństwo,to pierwszy film jaki oglądałam na video u koleżanki,całe wycieczki do niej chodziły bo miała jako pierwsza,ale pamiętam wtedy też się bałam a z 9-10 lat miałam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.