ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Czym różni się materac nawierzchniowy od innych materaców?

-
Czym różni się materac nawierzchniowy od innych materaców?
Człowiek przesypia aż 1/3 swojego życia, co przy obecnej średniej, daje wynik około 30 lat. Z tego powodu coraz większa liczba osób zaczyna zwracać uwagę na jakość swojego snu. Co więcej, to wcale nie ilość snu definiuje to, czy jest się wyspanym, czy też nie.

Krótszy czas snu na lepszym materacu jest nieporównywalnie bardziej wartościowa, niż długi sen na materacu gorszej jakości. Głównym tego powodem jest złe ułożenie kręgosłupa, które powoduje wiele dolegliwości bólowych po przebudzeniu. Wymiana materaca na nowy bardzo często skutecznie poprawia jakość snu, jednakże wiele osób śpi na wersalkach, czy rozkładanych narożnikach, w których wymiana gąbki jest praktycznie niemożliwa. Ratunkiem w takiej sytuacji jest materac nawierzchniowy, który skutecznie zwiększa komfort snu i wypoczynku. Dlaczego materac nawierzchniowy jest coraz bardziej popularny i czym się on różni od innych materaców?

Materac nawierzchniowy, czyli idealna alternatywa dla zużytych wersalek


Kupując wersalkę, wiele osób kieruje się przede wszystkim jej wyglądem. Jednakże wersalki, czy rozkładane narożniki bardzo szybko się zużywają, a gąbka, która je wypełnia, traci swoje właściwości. Efektem tak szybkiej eksploatacji jest pogarszająca się jakość snu. Właśnie z tego powodu materace nawierzchniowe zaczynają być coraz bardziej popularne. Materace nawierzchniowe wykonywane są z pianki poliuretanowej, przez co doskonale przylegają do wszystkich krzywizn ludzkiego ciała. Są one lekkie i bardzo łatwo się zwijają, dlatego ich przechowywanie nie stwarza żadnego problemu.

Materace nawierzchniowe różnią się od ich tradycyjnych odpowiedników, swoją grubością. Dzięki zastosowaniu wysokoelastycznej pianki poliuretanowej, materac ten, w znacznym stopniu poprawiają komfort i jakość snu, a także nie zajmuje dużo miejsca. Dodatkowo pozwala on pozbyć się uporczywego bólu pleców, przez co rehabilitacja kręgosłupa staje się jeszcze bardziej efektowna. Kolejną zaletą tego materaca, jest jego atrakcyjna cena, która jest o wiele niższa, niż wymiana wersalki czy narożnika na nowy model. Z tego powodu materace nawierzchniowe są coraz częściej kupowanym rodzajem materaca.

Materac nawierzchniowy


Czym kierować się przy wyborze materaca nawierzchniowego?


Decydując się na materac nawierzchniowy, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego markę. Renoma danej marki bardzo często definiuje jakość materaca, jak jest to doskonale zauważalne na przykładzie szwedzkiej marki Hilding Anders. Materac Hilding alt jest świetnym przykładem materaca nawierzchniowego o najwyższej jakości. Został on zbudowany z dwóch rodzajów pianek. Pianka termoelastyczna zapewnia doskonałe przyleganie do kształtu ciała, natomiast pianka Flexifoam nadaje materacowi wyjątkowej elastyczności.

Zastosowanie dwóch pianek ma także praktyczne zastosowanie, ponieważ materac ten jest dwustronny, dzięki czemu można dostosować jego twardość do własnych preferencji. Materac Hilding Alt objęty jest 15-letnią gwarancją. Znajdziesz ten materac nawierzchniowy na sleepinghouse.pl, czyli internetowym sklepie z materacami, który wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi cenami.

Czym różni się materac nawierzchniowy od innych materaców? - dodano: 2020-04-06

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.