Materac piankowy dla dziecka? O wadach i zaletach mówią specjaliści z SleepMed « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Materac piankowy dla dziecka? O wadach i zaletach mówią specjaliści z SleepMed

-
Materac piankowy dla dziecka? O wadach i zaletach mówią specjaliści z SleepMed
Dowiedz się, czy to najlepszy rodzaj materaca dla Twojego dziecka.

Materac piankowy dla dziecka - zalety


Kręgosłup dziecka cały czas się rozwija, dlatego materac dla niego powinien być elastyczny. Wtedy będzie dobrze wspierał kręgosłup na wszystkich jego odcinkach, zapobiegał pogłębianiu się wad postawy i odciążał mięśnie. Taką elastyczność gwarantują właśnie materace piankowe, wykonane na przykład z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. To jednak nie jedyne ich zalety. Poznaj kolejne:
 • Wytrzymałość - ponieważ materace piankowe charakteryzują się dużą elastycznością, są też bardzo wytrzymałe. Na długo zachowują swoje właściwości i tak łatwo się nie odkształcają.
  Dlatego są dobrą inwestycją dla dziecka.
 • Komfortowy sen - materace piankowe termoelastyczne, wysokoelastyczne i hybrydowe bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Dzięki temu zapewniają naprawdę spokojny i relaksujący sen. Tak jak model SleepMed Supreme, który ma aż siedem stref podparcia, wspierających kręgosłup podczas snu
  i zapobiegających jego bólowi.
 • Duża żywotność - materace piankowe charakteryzuje bardzo dobra wentylacja. Dzięki niej w materacu nie gromadzi się wilgoć, nie rozwijają bakterie i grzyby. Dlatego gdy dobrze dbasz o taki materac, posłuży Ci na długo.
 • Dobre dla alergików - dobra wentylacja w piankach zmniejsza ryzyko rozwoju w nich alergenów, w tym roztoczy. Dlatego materace piankowe to idealny wybór także dla małych alergików. W materacach SleepMed z kolekcji Hybrid Plus, np. Hybrid Premium Plus, znajduje się system aktywnych probiotyków, który zmniejsza ilość kurzu i roztoczy na powierzchni materaca.
 • Zróżnicowana twardość - materace piankowe są dostępne w praktycznie każdym stopniu twardości. Dlatego łatwo znajdziesz idealny dla dziecka.


Materac sleepmed premium


Materace piankowe dla dziecka - wady


 • To spory wydatek - mimo że materac piankowy posłuży dziecku na długo, to zdecydowanie nie jest najtańszą opcją na rynku. Zazwyczaj jednak jego wyższa cena zapewnia dłuższą gwarancję. `
  W przypadku materacy SleepMed nawet do 15 lat.
 • Nie dla każdej wagi - w przypadku dziecka w wieku przedszkolnym na pewno nie jest to problemem, ale może być już dla nastolatka o wysokiej wadze. Materace piankowe nie są aż tak wytrzymałe i nie dają aż tak dobrego podparcia osobom o wysokiej wadze, jak na przykład materace sprężynowe. Jeśli chcesz zachować więc wygodę materaca piankowego, ale z większą wytrzymałością, wybierz materac hybrydowy.

Materac dla dziecka - wymiary i twardość


Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając materac dla dziecka? Zdecydowanie na jego twardość. Materac dla dziecka najlepiej aby był średniotwardy. Wtedy będzie dobrze podpierał kręgosłup dziecka. Za miękki nie będzie stanowił dobrego wsparcia, a zbyt twardy może powodować napięcie i ból karku czy pleców po nocy.
Jeśli chodzi o wymiary, to standardowe materace dla niemowlaków mają 120*60 cm lub 140*70 cm.
W przypadku przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym idealne rozmiary materaca to 160*70 cm lub 180*90 cm. Jeśli nie chcesz, żeby dziecko zbyt szybko wyrosło z materaca, wybierz odrobinę większy.
Ważne, aby był jednak dobrze dopasowany też do rozmiarów łóżka. U dziecka równie ważne jak wsparcie kręgosłupa, jest też wsparcie kręgów szyjnych. Dlatego zainwestuj też w dobre poduszki dla niego, na przykład poduszki termoelastyczne.

Materace dla dzieci


*Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.


Materac piankowy dla dziecka? O wadach i zaletach mówią specjaliści z SleepMed - dodano: 2020-07-02

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.