Alpbachtal - kraina przygód dla całej rodziny « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Alpbachtal - kraina przygód dla całej rodziny

-
Alpbachtal - kraina przygód dla całej rodziny
Tyrolski region turystyczny Alpbachtal Seenland zamienia się latem w ogromny plac zabaw dla całej rodziny. Najmłodsi wraz z rodzicami odkrywają Tyrol od jego najatrakcyjniejszej strony, a przy tym codziennie dostają w prezencie coś nowego: bezpłatne przejazdy kolejkami górskimi, wolny wstęp na kąpieliska i zajęcia z opiekunami pod dachem i w plenerze.

Dziewięć malowniczych wiosek i najmniejsze miasto Austrii tworzy wyjątkowy region turystyczny w tyrolskich Alpach – Alpbachtal Seenland.
Oprócz walorów turystycznych pobyt w regionie umila wczasowiczom możliwość korzystania z bezpłatnych usług i atrakcji w dowolnym czasie i dowolną ilość razy – wszyscy urlopowicze otrzymują natychmiast po przyjeździe od swojego gospodarza kartę gościa Alpbachtal Seenland Card, która upoważnia do bezpłatnego korzystania z pięciu kolejek linowych, licznych kąpielisk, basenów, zwiedzania muzeów itp. Oferta obejmuje także rowerowe i piesze wycieczki z przewodnikiem.

Góry na wesoło

Wysoko w górach na najmłodszych urlopowiczów czekają dwa niezwykłe place zabaw: „Juppi Zauberwald“ i „Lauserland“. Wizyta w każdym z nich to świetny sposób na zaprezentowanie dzieciom podczas zabawy bogactwa i specyfiki alpejskiej przyrody. Co jakiś czas „Juppi Zauberwald” organizuje dzień otwarty dla wszystkich dzieci. Zamienia się wtedy w bajkową dziecięcą krainę – przez zaczarowany las wraz z maluchami wędrują wróżki i czarodzieje, po drodze są też stacje, na których dzieci malują, kleją, wycinają a nawet warzą pajęczy jad w domku Baby Jagi. Turystów wjeżdżających kolejką na Wiedersbergerhorn w Alpbach czeka wspaniała panorama gór i łatwy do zdobycia szczyt. Zamiast kolejki górskiej można też wybrać szlak widokowy, który nagradza wysiłki wędrowców widokiem sięgającym daleko ponad łańcuchami tyrolskich Alp. Kolejką linową można wjechać także na Reither Kogel, gdzie znajduje się malowniczy szlak pieszy, idealny na rodzinne wycieczki.

Region Alpbachtal Seenland przez pięć dni w tygodniu oferuje bezpłatną opiekę dla wszystkich dzieci w wieku od 4 lat w klubie "Juppi Kid´s". Opiekunka Vroni ma w zanadrzu sporo atrakcji dla najmłodszych, dzięki czemu ich rodzice mogą spokojnie zwiedzać region na własną rękę i cieszyć się wolnym czasem. Wieczorem, po zachodzie słońca, jeśli dzieci nie są jeszcze zbyt zmęczone pełnym emocji dniem, mogą się wybrać razem z rodzicami na nocną wędrówkę przy świetle pochodni.

Kąpiele w najcieplejszych jeziorach Tyrolu

Aby zamienić trapery na kąpielówki, wystarczy rozłożyć ręcznik kąpielowy na brzegu jednego z jezior lub basenów. Z kartą Alpbachtal Seenland Card cała rodzina ma wolny wstęp na wszystkie baseny i plaże przy brzegach jezior regionu. A gdyby wyjątkowo zaczęło padać, wtedy również z odsieczą przychodzi nam karta gościa, która umożliwia bezpłatny wstęp do wszystkich muzeów regionu lub spędzenie deszczowego dnia w aquaparku „Wörgler Wasserwelt“ – największym w Tyrolu, który może się pochwalić pierwszą na świecie zjeżdżalnią z podwójną pętlą.

Mobilność w regionie

Bezpłatny Regiobus kursuje co godzinę, dzięki czemu własne auto staje się podczas urlopu w Alpbachtal Seenland zupełnie niepotrzebne.

Wszystkie pozostałe informacje na temat tyrolskiego regionu Alpbachtal Seenland i korzyści wynikających z posiadania karty Alpbachtal Seenland Card znajdziecie na stronie www.alpbachtal.at.

Alpbachtal - kraina przygód dla całej rodziny - dodano: 2014-05-07

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.