Tam, gdzie wszystkie serca biją dla dzieci: rodzinny urlop w Wildschönau « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Tam, gdzie wszystkie serca biją dla dzieci: rodzinny urlop w Wildschönau

-
Tam, gdzie wszystkie serca biją dla dzieci: rodzinny urlop w Wildschönau
Najmłodsi urlopowicze w tyrolskim Wildschönau wydają się wtapiać w krajobraz jedynego naturalnego parku linowego w Austrii niczym wiewiórki skaczące na zawrotnych wysokościach wśród koron drzew. Na gigantycznym placu zabaw, dostępnym dla wszystkich młodych ludzi, którym udało się już osiągnąć 140 cm wzrostu, dzieciaki ochoczo przekraczają swoje granice. Stacje, pomiędzy którymi biegną trasy wspinaczkowe, sięgają nawet 23 metrów. Największą – w ścisłym tego słowa znaczeniu – atrakcją jest ławka widokowa w najwyższym punkcie parku.

Z wysokości 37 metrów, ponad koronami drzew rozciąga się bajeczny widok na malowniczą tyrolską dolinę. „Park linowy należy do naszych najatrakcyjniejszych celów wycieczkowych, zwłaszcza dla rodzin ze starszymi dziećmi" mówi Thomas Lerch, dyrektor organizacji turystycznej w Wildschönau.

Dlatego "Nie chce mi się” albo „Nudzi mi się” to zdania, które dzieci w Wildschönau zupełnie dobrowolnie wykreślają ze swojego słownika. Na nudę brakuje czasu, bo do odkrycia czeka zbyt wiele skarbów natury, z których duża część gwarantuje też niemałą dawkę emocji. Na przykład wąwóz Kundler Klamm, który z biegiem tysiącleci wyciął w Alpach Kitzbühelskich malowniczy korytarz. Niemal pionowe skalne ściany piętrzą się ponad drogą, która prowadzi wędrowców przez ten fascynujący cud natury. Mali urlopowicze mogą bez obaw przebyć wąwóz, co więcej, nawet rodzice z wózkami dziecięcymi nie muszą rezygnować z wycieczki. Już sama jazda kolejką do wąwozu zapowiada wspaniałą przygodę – pociąg w stylu retro jeździ co godzinę i obwozi wycieczkowiczów po całej dolinie. Przy prędkości ok. 20 km/h pasażerowie mają dosyć czasu na podziwianie Wildschönau i wybranie góry na następną wędrówkę.

Wędrówka po górach z niemowlakiem? Nie ma problemu, pod warunkiem, że rodzice dysponują nosidełkiem i mapą, bo ta ostatnia wskazuje trasy łatwiejszej kategorii. Łagodne góry, których soczyście zielone łąki wznoszą się ponad czterema wioskami Niederau, Oberau, Auffach i Thierbach, idealnie nadają się na alpejską wycieczkę, którą najmłodsza latorośl przebędzie na plecach rodzica. Przez dolinę biegnie w sumie 300 km oznaczonych pieszych szlaków turystycznych. Wyjątkowo malownicza trasa prowadzi do hali Schönangeralm, na której berło dzierży król sera Johann Schönauer. Zamienia on mleko krów, które powierzają mu latem rolnicy z Wildschönau, w smaczne i cenione sery. Johann Schönauer oprowadza turystów po swojej serowarni, prezentując im trudną sztukę robienia serów, które oczywiście można także na miejscu skosztować.

Wszystkim ciekawym świata, którzy chcieliby poznać więcej osób uprawiających dawne rzemiosło i chętnie dzielących się swoją wiedzą z innymi, polecamy Muzeum Górali z'Bach. W muzeum tym w każdy czwartek ponad 20 rzemieślników o bardzo wąskich specjalizacjach prezentuje swój warsztat, m.in. tkanie, filcowanie i malowanie na szkle. Oprócz tego w imponującym drewnianym budynku muzeum, który został zbudowany w roku 1795, a w którym do 1995 roku jeszcze wrzała praca, można wyruszyć w niezwykłą podróż w czasie. Ok. 1200 eksponatów ilustruje życie dawnych mieszkańców Wildschönau. Przedmioty codziennego użytku, zebrane na terenie całej doliny, opowiadają o surowym życiu górali.

Ciekawą historię regionu ożywia również kopalnia-muzeum w Thierbach. Do połowy października kopalnia jest otwarta dla zwiedzających, których prowadzi w czasy, gdy w regionie wydobywano srebro i miedź. W labiryncie średniowiecznych podziemnych korytarzy można się dowiedzieć wszystkiego na temat surowego życia górników, którzy pracowali tutaj do połowy XIX wieku. Specjalnie dla najmłodszych zwiedzających przygotowano bajkową sztolnię, pełną pięknych – choć czasem także trochę strasznych – opowieści.

Rodzinom wypoczywającym w Wildschönau polecamy kartę gościa – Wildschönau GästeErlebnis Card, zapewniającą wolny wstęp do wielu obiektów, w tym także do Muzeum Górali i kopalni w Thierbach. Oprócz tego posiadacze karty mogą bezpłatnie korzystać z kolejek gondolowych wjeżdżających na szczyty wokół Wildschönau i Alpbachtal oraz nie płacą ani centa za wycieczki z przewodnikiem, regularnie wyruszające w kierunku najpiękniejszych miejsc regionu. Karta umożliwia także wstęp na korty tenisowe, odkryty basen i udział w urozmaiconym programie zajęć dla dzieci, który „Drachenclub” przygotował na lato dla dzieci do lat 15. Goście przybywający do Wildschönau otrzymują kartę udostępniającą wiele zniżek i bezpłatnych atrakcji urlopowych w regionie już pierwszego dnia urlopu przy zameldowaniu w miejscu zakwaterowania.

Więcej informacji:
Wildschönau Tourismus, Hauserweg, Oberau 337,
A-6311 Wildschönau
tel. 0043/(0)5339 8255-0
fax 0043/(0)5339 8255 50
info@wildschoenau.com
www.wildschoenau.com

Tam, gdzie wszystkie serca biją dla dzieci: rodzinny urlop w Wildschönau - dodano: 2014-05-07

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.