Kulinaria w Wildschönau « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Kulinaria w Wildschönau

-
Kulinaria w Wildschönau
Wildschönau starannie pielęgnuje tradycje oryginalnej tyrolskiej kuchni. Wyróżniają ją składniki pochodzące z tutejszych gospodarstw: pyszne dojrzałe owoce i warzywa, świeżutkie masło, śmietana i twaróg, pożywna słonina, soczyste mięso, dziczyzna, zioła, miód i powidła, do tego smakowity chleb, samodzielnie wypiekany w piecu chlebowym według starej tradycyjnej receptury. Również ser regionu Wildschönau pochodzi wprost z tutejszej serowarni. Najbardziej popularne gatunki to Wildschönauer Almkäse (regionalny ser z hal), Graukäse (szary ser) i Camembert.

Wyjątkowym specjałem tych terenów jest bez wątpienia „Krautinger“ – lokalna wódka z białej rzepy, produkowana wyłącznie w tej tyrolskiej wysokogórskiej dolinie. Tutejsi mieszkańcy, a w ślad za nimi przyjezdni goście, którzy mieli okazję jej spróbować, zaklinają się, że to eliksir na żołądek. Biała rzepa jest tu wykorzystywana również to wytwarzania przypraw ziołowych oraz Krautingersuppe – niezwykle smacznej zupy, kolejnego rarytasu Wildschönau.
Odwiedzający Wildschönau powinni koniecznie skosztować również innych "samodzielnie pędzonych" specjałów, charakteryzujących się szlachetnym smakiem owoców z doliny.

Świeżo smażone pączki i przepyszne makarony podawane na słodko z borówkami lub na ostro z ziołami cieszą się szczególnym upodobaniem nie tylko tubylców, ale i przyjezdnych gości, którzy mogą spróbować tych smakołyków m.in. na odbywającym się regularnie Wiejskim Targu. Kto jednak preferuje solidniejsze posiłki, z pewnością będzie usatysfakcjonowany pożywną zupą „Brenzsuppe”, knedlami po tyrolsku „Pressknödel”, czy tyrolskim przysmakiem "Kasspatzln".
Na deser natomiast gorąco polecamy oryginalne słodkości jak Sturmlödertorte i Moosbeernockerl.

Kulinaria w Wildschönau - dodano: 2014-06-11

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.