ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak wybrać dobry plecak, który wytrzyma całą szkołę podstawową?

-
Jak wybrać dobry plecak, który wytrzyma całą szkołę podstawową?
Plecak szkolny jest inwestycją na lata. Półki sklepowe uginają się od różnych rodzajów plecaków. Jak wybrać spośród nich ten najlepszy? Czym kierować się przy wyborze?Jest tyle wzorów, kolorów, kształtów - trudno zdecydować, który plecak sprawdzi się w szkole. Dzieciom podobają się tornistry z postaciami bajek na topie, jednak co potem, gdy bajka przestanie być modna? Dlatego przy wyborze plecaka należy skupić się najpierw normach zdrowotnych, wadze plecaka, kształcie i systemie pleców, a dopiero na koniec pozostawić kwestię ozdabiającego wzoru.

Jak powinny wyglądać szelki i plecy?


Dobry plecak szkolny ma szerokie szelki, które można łatwo dopasować do dziecka. Plecy w plecaku powinny być sztywne, wyprofilowane (jak siedzenia w aucie). Dodatkowym atutem będzie stelaż usztywniający plecy. Taki system pleców pomaga rozłożyć obciążenie plecaka równomiernie na plecach nie obciązając przy tym kręgosłupa. Pamiętajmy, że dziecko chodzi do szkoły 5 dni w tygodniu, więc funkcjonalność plecaka i komfort noszenia są najważnejszymi cechami przy wyborze.

Zwróć uwagę na szczegóły

Nie kupuj plecaka, który jest cięższy niż 1,3 kg- skoro sam plecak jest ciężki to ile będzie ważyć po zapakowaniu książkami? Zwróć uwagę na jakość wykonania- czy zamki mają duże uchwyty, aby łatwo je otwierać przez dziecięce rączki, czy jest odpowiednia ilość kieszeni, czy dno ma stopki dystansowe. Ważną rzeczą są też odblaski, które powinny być duże i znajdować się z każdej strony plecaka- także na szelkach, czy lamówkach.

Kolory i motywy

Dziecko kupuje oczami, więc dla niego najważniejszy będzie wzór plecaka. Zachowaj zdrowy rozsądek i wybierz uniwersalny motyw, który nie znudzi się po roku. Plecak z wyższej półki z wzorem zaprojektowanym przez designerów posłuży na wiele lat. Takie plecaki często nie tylko są ładne, ale i bawią dzieci- kolorowe elementy 3D, obrazki, które można wymieniać, czy ozdoby na rzep spowodują, że dzień w szkole będzie jeszcze przyjemniejszy.
Przy wyborze plecaka zaufaj ekspertom. Do nich należy firma Topgal, czyli czeski producent plecaków szkolnych i młodzieżowych. Plecaki Topgal posiadają certyfikat ITC gwarantujący najwyższą jakość wykonania, dodatkowo są one projektowane przy współpracy z dziećmi, więc odpowiadają na ich potrzeby. Zdrowe rozwiązania, użyteczne kieszenie, niebanalny wzór plecaka - to tylko niektóre cechy charakteryzujące plecaki Topgal.

Jak wybrać dobry plecak, który wytrzyma całą szkołę podstawową? - dodano: 2016-05-12

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.