Maluch w świecie technologii - 3 rzeczy, o których powinieneś pamiętać? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Maluch w świecie technologii - 3 rzeczy, o których powinieneś pamiętać?

-
Maluch w świecie technologii - 3 rzeczy, o których powinieneś pamiętać?
Świat smartphonów i tabletów to nowa cyfrowa rzeczywistość, w której dorastają najmłodsi. Rodzice często stają przed trudnymi decyzjami, które dotyczą wychowania. Na jakich zasadach pozwalać pociechom na korzystanie z dobrodziejstw technologii? Sprawdźcie, na co warto zwrócić uwagę, dając dziecku smartphone.

Kontroluj czas


Zabawa telefonem potrafi wciągnąć każdego. Istotne jest, aby nie pozwolić dziecku spędzić całego dnia na zabawie elektroniką. Dzieci od 2 do 5 roku życia powinny spędzać przed telewizorem lub komputerem nie więcej niż godzinę dziennie, najlepiej jeżeli są to programy i gry dostosowane do ich wieku. Organizuj czas, aby w wasze życie rodzinne nie wkradła się nuda.

Treści dostosowane do malucha


W wielu urządzeniach istnieje opcja blokady rodzicielskiej – to doskonałe rozwiązanie dla czujnych rodziców. Warto też instalować aplikacje dostosowane do maluchów. Jedną z nich jest aplikacja Nasze Tygryski, która bawi zarówno mamy, jak i maluchy. Znajdziesz w niej m.in. specjalny kalendarz dla mam, dzięki któremu można stworzyć wyjątkową kronikę najważniejszych wydarzeń. Aplikacja zawiera również mnóstwo atrakcyjnych modułów dla dzieci.

Czas na zabawę i czas na naukę


W aplikacji Nasze Tygryski znajdziecie kolorowanki i zdrapywanki, które doskonalą umiejętności manualne dzieciaków. Kołysanki, które z pewnością pamiętasz z dzieciństwa, ukoją malucha, a Ciebie przeniosą do krainy błogiego dzieciństwa. Tygryskowy zwierzyniec pozwoli Twojemu dziecku poznać sympatyczne zwierzęta i dowiedzieć się, jakie odgłosy wydają. Wszystkie funkcjonalności zostały zaprojektowane z myślą o najmłodszych, dlatego są bezpieczne, atrakcyjne wizualnie i posiadają walory edukacyjne. Aplikację można ściągnąć zupełnie za darmo.

Kontakt z technologią jest dziś wręcz nieunikniony. Dlatego warto, aby już od najmłodszych lat uczyć dziecko świadomego korzystania ze smartphonów i komputerów.

Pobierz aplikację za darmo:

Android: https://bit.ly/2dPuO52

IOS: https://bit.ly/2dc5LKr

Strona aplikacji: https://bit.ly/2dBFZLZ

Maluch w świecie technologii - 3 rzeczy, o których powinieneś pamiętać? - dodano: 2016-10-17

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.