Drony - zabawa z juniorem gwarantowana « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Drony - zabawa z juniorem gwarantowana

-
Drony - zabawa z juniorem gwarantowana
Szturmem weszły na nasz rynek, zachwyciły rzesze klientów i stały się marzeniem wielu dzieciaków. Drony, bo o nich mowa, posiadają wszechstronne zastosowanie, zarówno profesjonalne jak i typowo rozrywkowe. Stały się niepomijalnym elementem wyposażenia studiów fotograficznych i filmowych, mogą zastępować samoloty załogowe podczas niebezpiecznych lotów zwiadowczych a już całkiem niedługo będą dostarczały nam przesyłki kurierskie. Jak można je wykorzystać w zabawie z dzieckiem?

Dron rozbudzi wyobraźnię Twojego dziecka


Decydując się na zakup drona, który ma służyć jako zabawka dla dziecka, warto postawić na model o prostej konstrukcji, który jednocześnie będzie cechować odpowiednia odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jakie korzyści płyną z takiej inwestycji? Po pierwsze możesz zaszczepić w maluchu pasję do nowoczesnych technologii (a przecież wiadomo, że to przyszłościowe posunięcie). Po drugie, podczas zabawy będziesz w stanie wytłumaczyć i pokazać dziecku podstawowe zasady fizyki. Po trzecie urozmaicicie sobie wspólny czas, łącząc pasję (np. oglądanie zwierząt w lesie) z nauką zdalnego sterowania. Dron zaopatrzony w kamerę, będzie nagrywał wszystko z nieznanej nam bliżej perspektywy. Nowoczesne i kompaktowe sprzęty tego typu zapewniają naprawdę satysfakcjonującą jakość. Wcale nie musisz inwestować dużej sumy. Profesjonalne drony mogą kosztować kilka tysięcy złotych ale na początek wystarczy Wam produkt ze średniego pułapu cenowego. Jeżeli jego możliwości zachwycą Twoje dziecko, to wtedy możesz pomyśleć o doinwestowaniu pasji.

Na co zwracać uwagę kupując dron dla dziecka?


Zależnie od wieku dziecka, wymagania mogą być różne. Maluchy, które uczą się dopiero zdalnej obsługi urządzeń, powinny posiadać sprzęt, który będzie odporny na upadki. Starsze dzieci zachwyci zapewne możliwość robienia zdjęć z wysokości czy nagrywania filmików podczas spotkań z przyjaciółmi. Tutaj warto zwrócić uwagę na dołączone rejestratory, ich rozdzielczość oraz to, jakie karty pamięci oferują. Na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzaje dronów:
  • uadrocoptery,
  • hexacoptery,
  • octocoptery.

Różnią się ilością śmigieł (odpowiednio 4, 6 i 8) a co za tym idzie możliwościami udźwigu sprzętu, jaki transportują. Nie bez znaczenia pozostaje również to, jaki kontroler posiada nasza zabawka. Jeżeli będzie to produkt z najniższej półki cenowej, to nie masz co liczyć na precyzję sterowania, informacji na temat prędkości maszyny i jej kąta nachylenia czy też stanu baterii. Dlatego nawet dla początkujących może to być czynnikiem zniechęcającym, który będzie odbierał znaczną radość z obsługi bezzałogowca. Niektóre z modeli posiadają także funkcję sterowania za pomocą smartfonu.

Drony - zabawa z juniorem gwarantowana - dodano: 2016-10-31

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.