ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Naklejki ścienne - praktyczna aranżacja dziecięcego pokoju

-
Naklejki ścienne - praktyczna aranżacja dziecięcego pokoju
Mówi się, że dzieci rosną jak na drożdżach. Ten jednak, kto doczekał się własnych pociech wie, że rosną o wiele, wiele szybciej. Właśnie dlatego aranżacja dziecięcego pokoju jest takim wyzwaniem.

Jeśli chcielibyśmy dostosowywać pokój do wieku i etapu rozwoju naszego malucha, nie zajmowalibyśmy się niczym innym. Trzeba więc zachować zdrowe podejście i szukać najbardziej praktycznych i użytecznych rozwiązań.

Jednym z nich są naklejki ścienne dla dzieci, które pozwolą Ci w mgnieniu oka wyczarować przepiękną aranżację pokoju. Ten, zdawałoby się, niewielki, ale wyrazisty akcent będzie rósł razem z Twoim dzieckiem. Brzmi jak magia, ale magia na wyciągnięcie naszej ręki!Wyrazisty akcent w pokoju maluszka

Wzrok małych dzieci różni się znacząco od zmysłu u dorosłego człowieka. Maluch, zaraz po narodzinach widzi niewiele i nie potrafi rozróżniać kolorów. Jego uwagę przyciągną jednak wyraziste zestawienia na przykład bieli i czerni. Z czasem zacznie także dostrzegać intensywny odcień czerwieni i zieleni, a po trzech miesiącach w jego palecie barw pojawi się jaskrawożółty i niebieski. Jeśli aranżujesz właśnie pokój noworodka, warto postawić na naklejki dziecięce na ścianę w formie kontrastujących, wyrazistych figur, które umieścisz tuż obok łóżeczka. I choć dla nas mogą się one wydawać wizualnie nieatrakcyjne, jaskrawe plamy barwne będą dla malucha jedynym akcentem, który zauważy na tym etapie swojego życia. Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego to znakomita alternatywa dla fototapet i obrazków, które w pierwszych miesiącach życia dziecka nie spełnią żadnej roli. Dodatkowo ich atrakcyjna cena i niezwykle prosty montaż sprawiają, że bez żadnego problemu wymienisz je na nowe wzory, gdy dziecko trochę podrośnie.

Postać z bajki czy bajkowy krajobraz?

Gdy nasze dziecko zaczyna już widzieć jak dorosły, powoli raczkuje lub stawia pierwsze kroki po pokoju, czas pomyśleć o uaktualnieniu aranżacji. I choć na tym etapie nie możemy jeszcze zapytać naszej pociechy co jej się podoba, albo o czym marzy, możemy sięgnąć po sprawdzone naklejki dziecięce na ścianę. Postaci z ulubionej książeczki czy elementy bajkowego krajobrazu będą doskonałym pomysłem. Rysunkowe drzewo nad łóżeczkiem, żółte gwiazdki na suficie i latające motyle stworzą przyjemne i miłe dla oka wnętrze. A jeśli urządzamy pokój naszego syna, to warto sięgnąć po naklejki na ścianę dla chłopca z samochodami, dinozaurami, pojazdami kosmicznymi lub zabawnym statkiem piratów.Oddajmy głos naszemu dziecku

Kiedy nasze dziecko jest już na tyle duże, że samo może nam zakomunikować co mu się podoba, warto skorzystać z tej cennej wskazówki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kupione naklejki ścienne dla dzieci będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli nasza pociecha interesuje się zwierzakami, ogląda nocą gwiazdy i marzy o tym, aby zostać astronautą lub każdy znaleziony pieniążek chowa do skarbonki, aby kupić sobie w przyszłości samochód wyścigowy, to warto taką pasję uwzględnić w aranżacji pokoju. Dobierając odpowiednie naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego możemy stworzyć zapierającą dech w piersiach krainę, która zachwyci naszą pociechę. Sięgając po naklejki w formie gwiazdek, planet, rakiet i statków kosmicznych stworzysz warunki, aby Twoje dziecko rozwijało pasję do kosmosu. Przenosząc pokój na safari lub do dżungli, gdzie grasują rysunkowe tygrysy, tukany czy słonie, rozbudzisz w dziecku zapał do uczenia się o najróżniejszych gatunkach zwierząt. Dzięki temu, że naklejki ścienne dla dzieci występują w tak różnych rodzajach, możliwości masz naprawdę wiele. Wszystko zależy od Twojej fantazji i, oczywiście, od zainteresowań Twojego malucha.Przyklejaj i odklejaj!

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem są naklejki ścienne dla dzieci wielokrotnego użytku, które nie pozostawiają żadnych brzydkich śladów. Specjalny rodzaj materiału umożliwia nam dowolne przyklejanie, odklejanie oraz ponowne przyklejanie wzoru w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Mogą to być ściany, ale w zasięgu naszej ręki znajdują się także płytki, lustra czy okna, dzięki czemu stworzona przez nas dekoracja może wypełnić dosłownie całe wnętrze. Zaletą tej formy dekoracji jest to, że nasze dziecko może samo modyfikować aranżację swojego pokoju, dzięki czemu szybko mu się nie znudzi. Takie naklejki na ścianę dla chłopca i dziewczynki otwierają przed nami zupełnie nowy poziom aranżacji wnętrz, który przestaje być trudnym wyzwaniem, a staje się przyjemną zabawą dla rodziców i maluchów.

Naklejki ścienne - praktyczna aranżacja dziecięcego pokoju - dodano: 2017-01-16

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.