ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

10 zasad - jak wybrać oświetlenie do pokoju dziecka

-
10 zasad - jak wybrać oświetlenie do pokoju dziecka
Wystrój pokoju dziecka to nie tylko funkcjonalne i piękne meble, ale także mądrze dobrane oświetlenie. Zakup i montaż źródeł światła nie nie jest rzeczą łatwą, bo poza estetyką lampy muszą spełniać szereg innych wymagań. Poznaj 10 zasad wyboru oświetlenia do pokoju dziecka.

Warto poświęcić odrobinę czasu na znalezienie odpowiednich lamp do dziecięcego pokoju. Ich wybór na rynku jest olbrzymi. Zdarza się jednak, że nie spełniają one wymagań bezpieczeństwa. Dlatego dobrym wyjściem jest zakup w sprawdzonym miejscu. Jednym z nich jest z pewnością sklep internetowy lampy.pl, w którym znajdziemy dział Lampy dla dzieci.

Oświetlenie pokoju dziecka - 10 reguł, które musisz znać:

1. Schowaj kable i gniazdka przed maluchem. Dziecko nie powinno mieć do nich dostępu, bo stanowią ryzyko porażenia prądem. W Polsce do ok 30% porażeń prądem dochodzi w domu, a wypadki te są bardzo poważne - kończą się śmiercią prawie 4 razy częściej niż w Niemczech.

2. Same lampy i lampki, a w szczególności żarówki i inne źródła światła ustaw poza zasięgiem dziecka rąk dziecka, ponieważ dotknięcie ich grozi poparzeniem.

3. Nie wykonuj osłon i abażurów samodzielnie. Mogą być przyczyną pożaru!4. Korzystaj z żarówek żaroodpornych.

5. Światło może oślepiać, dlatego żarówki nie powinny być bezpośrednio w zasięgu w wzroku. Pamiętaj o kloszach i abażurach.6. Jeśli Twoje dziecko boi się spać w ciemności, stosuj tylko lampki dające bardzo słabe światło. W przeciwnym razie może dochodzić do zaburzenia snu u dziecka.

7. Zagwarantuj odpowiednio jasne oświetlenie do zabawy i nauki.8. Pamiętaj o stosowaniu kilku źródeł światła - oświetlenie górne, lampka stołowa, lampka nocna i biurkowa.

9. Wybierz ciepłe białe światło o wartości około 2700 kelwinów lub mniej.

10. Współczynnik oddawania barw Ra powinien dla dobrych żarówek wynosić nie mniej niż 80. Wtedy kolory, na które patrzy dziecko będą żywe i naturalne.Więcej nt. wyboru oświetlenia do pokoju przedszkolaka i ucznia. Przeczytaj koniecznie!

10 zasad - jak wybrać oświetlenie do pokoju dziecka - dodano: 2017-11-11

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.