ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Czarna Góra - rodzinna stacja narciarska w masywie Śnieżnika

-
Czarna Góra - rodzinna stacja narciarska w masywie Śnieżnika
Nowoczesny ośrodek narciarski zlokalizowany u podnóża Czarnej Góry w miejscowości Sienna na Dolnym Śląsku. Idealne miejsce na narciarski wypoczynek. Rozbudowana infrastruktura narciarska, bogata baza noclegowa i gastronomiczna. Aż 55 hektarów wypełnionych atrakcjami terenów rekreacyjnych.


Trasy narciarskie

Trasy zjazdowe Czarna Góra Resort położone są na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) i Żmijowca (1153 m n.p.m.) Ośrodek w swojej ofercie ma szerokie trasy i tereny narciarskie o łącznej długości ponad 10 kilometrów, których stopień zróżnicowania jest na tyle bogaty, że spełni oczekiwania zarówno początkujących jak i zaawansowanych miłośników sportów zimowych. Nartostrada A jest jedną z kilkunastu tras zjazdowych w Polsce o czarnym stopniu skali trudności. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Ośrodek posiada 6 tras o długości ponad 1000 metrów z których dwie najdłuższe B FIS i A mają odpowiednio 1680 i 1600 metrów. Trasy zjazdowe w Ośrodku posiadają 11 homologacji FIS. Połowa tras narciarskich jest profesjonalnie oświetlona w tym najdłuższa trasa B FIS, co w sezonie wysokim daje możliwość korzystania z nocnych jazd do godziny 22.30.






Szkoła narciarska

Oficjalna Szkoła Narciarska Czarna Góra oferuje szkolenia indywidualne oraz grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania. Szkoła posiada licencję Polskiego Związku Narciarskiego co gwarantuje odpowiednie kompetencje kadry instruktorskiej i wysoką jakość usług.

* 4 polany szkoleniowe
* 4 wyciągi taśmowe
* Winter Fun Park - snowpark, flybag, slalom GS, tor snowtubbingowy, wioska igloo, trampoliny




Atrakcje dla dzieci... i nie tylko

Wyciągi taśmowe - Baby Lift

Wyciągi taśmowe to propozycja dla wszystkich, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na nartach lub snowboardzie. Korzystając z wyciągu taśmowego można łatwo i w bezpieczny sposób wjechać na stok i rozpocząć naukę! Z wyciągów taśmowych mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Czarna Góra Resort dysponuje 4 wyciągami taśmowymi o łącznej długości 275 metrów.




Zjeżdżalnia grawitacyjna - Czarna Żmija

Na wszystkich żądnych wrażeń czeka najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna – Czarna Żmija. Jej 950 metrowy tor prowadzi przez trzy pętle oraz 8-metrowy wiadukt nad potokiem.

Przejazd gwarantuje niezapomniane przeżycia i potężny zastrzyk adrenaliny! Zjazd odbywa się jednym z 33 kolorowych wagoników jedno i dwuosobowych. Ze zjeżdżalni korzystać mogą zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci (3-8 lat) pod opieką dorosłych.

Zjeżdżalnia Czarna Żmija przez cały sezon zimowy otwarta jest w godzinach pracy wyciągów i kolei - w sezonie wysokim do godziny 22:30, w sezonie niskim do godziny 16:00.




Snowtubbing

Snowtubing to uwielbiana przez najmłodszych (i nie tylko) atrakacja. Zjazd po specjalnie przygotowanym, krętym torze potrafi dać potężny zastrzyk adrenaliny i dostarczyć niezapomnianych wrażeń




Mini Snow Park

Bezpieczny, kolorowy snowpark przeznaczony jest zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów zakochanych we freestyle’u. Boxy, raile i kickery znajdujące się na terenie parku stworzone są szczególnie z myślą o rozpoczynających przygodę z freestyle’em.




Sanki na Kubusiowej Polanie

Czarna Góra zaprasza także na Kubusiową Polanę do spędzania czasu na sankach, gdzie specjalnie z myślą o saneczkarzach wytyczony został osobny fragment stoku!





Kącik malucha

W biurach szkoły narciarskiej przygotowano dla najmłodszych przytulny kącik zabaw, w którym dzieci będą mogły odpocząć po nartach lub w przerwie między nimi. Jest to również doskonałe miejsce dla tych maluchów, którym akurat nie dopisuje nastrój do jazdy na nartach lub po prostu są zbyt małe aby rozpocząć przygodę z białym szaleństwem. Kącik przeznaczony jest dla dzieci od 1 roku życia z opiekunem lub od 3 roku życia pod opieką animatorów.




Jak dojechać?

GPS: N 50°15,606' E 16°49,171
ul. Sienna 11
57-550 Stronie Śląskie

Kontakt

Ośrodek narciarski
tel./fax (074) 884 34 06
e-mail: biuro@czarnagora.pl




Czarna Góra - rodzinna stacja narciarska w masywie Śnieżnika - dodano: 2017-12-25

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.