ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla

-
Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla
Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to duży i dynamicznie rozwijający się ośrodek narciarski. Trasy biegną po północno-zachodnich stokach Pustej Wielkiej (1062 m n.p.m.) – szczytu w Beskidzie Sądeckim z malowniczym widokiem cieszącym narciarzy i turystów pieszych.

Dwie Doliny to dwie miejscowości (Wierchomla Mała i Szczawnik k. Muszyny), dwie strony góry Pustej Wielkiej i jeden system wyciągów. To jednocześnie aż 11 km tras – szerokich, malowniczych i o różnym poziomie trudności.
W Dwóch Dolinach panuje wyjątkowy mikroklimat, dzięki któremu jest tu zawsze o 4°C mniej, niż w okolicy, a śnieg utrzymuje się od listopada do kwietnia. To wprost idealne miejsce dla każdego fana białego szaleństwa.

Wyciągi i trasy narciarskie
Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla otwiera stoki wraz z nadejściem zimy, jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne i wystarczająca pokrywa śnieżna.

Wyciągi orczykowe:

 • Polanki (B) - dł. 940 m, różnica poziomów 175 m, szeroki, łagodny i oświetlony stok, często wybierany przez amatorów carvingu
 • Frycek (G) - Frycek – dł. 1010 m, różnica poziomów 175 m. Szeroki i naśnieżany. Górna stacja wyciągu Frycek znajduje się tuż przy stacji Szczawnik II, co daje możliwość wygodnego przemieszczania się pomiędzy Wierchomlą a Szczawnikiem i szusowania po obu stronach góry.
 • Płatek (F) - dł. 517 m, różnica poziomów 116 m, połączony z Fryckiem krótką trasą łącznikową, naśnieżany
 • Toczek (D) - dł. 470 m, różnica poziomów 100 m, trasa czerwona
 • Stonoga (E) - stok szkoleniowy z wyciągiem o dł. 110 m, odseparowany od pozostałych nartostrad, bezpieczny, oświetlony, naśnieżany
 • Ryczek (J) - stok szkoleniowy z wyciągiem o dł. 140 m, odseparowany od pozostałych nartostrad, bezpieczny, oświetlony, naśnieżany
 • Szczawnik II (I) - dł. 1067 m, różnica poziomów 109 m, połączony z wyciągiem krzesełkowym Szczawnik I.

Wyciągi krzesełkowe:

 • Wierchomla I (A) – najdłuższy wyciąg Dwóch Dolin, dł. 1600 m, różnica poziomów 300 m, szerokość trasy zjazdowej 50 – 100 m, w dolnej części trasa czerwona. Stok oświetlony i naśnieżany.
  - krzesło czteroosobowe, taśma najazdowa, czas wjazdu to 12 min
  - punkty gastronomiczne i toalety w góralskiej chacie w połowie stoku
  - połączony z wyciągiem Płatek, Frycek, Polanki, Toczek.

 • Szczawnik I (H) – dł. 1525 metrów, różnica poziomów 273 m, szeroki. Przepustowość 2400 osób. Oświetlony i naśnieżany.
  - łączy Wierchomlę ze Szczawnikiem
  - wyciąg łączy się z orczykiem Szczawnik II.

Stoki dla początkujących i zaawansowanych

Początkujący narciarze mogą zacząć szkolenie na bezpiecznym płaskim stoku szkoleniowym z wyciągiem orczykowym STONOGA. Stok nie jest połączony z innymi nartostradami, a więc nie można zabłądzić i nie zjedzie się z trasy. Po stronie Szczawnika uczyć się można na równie bezpiecznym stoku z wyciągiem RYCZEK.
Inne trasy są trasami średniej trudności i świetnie nadają się do doskonalenia technik i do czerpania prawdziwej przyjemności z jazdy.

Bezpłatne parkingi w Dwóch Dolinach

Wszystkie parkingi należące do Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla w Wierchomli i Szczwniku są BEZPŁATNE.

Szkoła narciarska
Szkoła Narciarska Dwie Doliny to czterokrotni mistrzowie Polski w klasyfikacji drużynowej w ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Narciarskich SITN/PZN.

Z nimi można stawiać pierwsze kroki i zwiększać swoje umiejętności. Szkoła Narciarska Dwie Doliny to kilkudziesięciu licencjonowanych instruktorów - pasjonatów sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego i snowboardu. Wszyscy posiadają uprawnienia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz MEiS.

Szkoła działa na terenie Stacji Narciarskiej Dwie Doliny, po stronie Wierchomli i Szczawnika.

Oferta szkoły narciarskiej

 • nauczanie początkowe dzieci, młodzieży i dorosłych w formie zajęć indywidualnych i grupowych
 • doskonalenie jazdy dzieci, młodzieży i dorosłych w formie zajęć indywidualnych i grupowych
 • doskonalenie jazdy sportowej - treningi slalomów wraz z elektronicznym pomiarem czasu
 • profesjonalna organizacja zawodów oraz treningów narciarskich.

Atrakcje dla dzieci
Ośrodek gwarantuje dzieciom doskonałą zabawę i aktywny wypoczynek pełen uśmiechu. Oferuje animacje, przygody i atrakcje, które gwarantują Małym Gościom doskonałą zabawę. Na dzieci czekają:

 • Klub Wierchołka
 • plac zabaw
 • Mini Zoo
 • Kids Fun SPA - jedyne w swoim rodzaju SPA dla dzieci
 • przedszkole Narciarskie Wierchołek
 • 6-dniowa szkółka Narciarska

Hotel SPA w górach
***Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort - to wyjątkowe miejsce na wypoczynkowej mapie Polski zlokalizowane w okolicy malowanej najpiękniejszymi krajobrazami Beskidu Sądeckiego.

Hotel położony jest zaledwie 800 metrów od Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. Wystarczy 10-minutowy spacer, aby dotrzeć do największego i dynamicznie rozwijającego się ośrodka narciarskiego w Polsce.
Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla - dodano: 2017-12-27

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.