ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie

-
Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie
Ski Arena Szrenica to jeden z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach. Kompleks narciarski oferuje w sumie 12 km tras z możliwością dośnieżania na całej długości stoków. Nartostrady mają zróżnicowane poziomy trudności, dzięki czemu zarówno doświadczeni narciarze, jak i osoby stawiające pierwsze kroki na nartach znajdą dla siebie odpowiedni stok. Duża przepustowość wyciągów sprawia, że ruch odbywa się płynnie, bez koniczności spędzania dużej ilości czasu w kolejce.

Koleje Linowe:

 • Szrenica I – sekcja I – Wyciąg krzesełkowy 2-osobowy o długości 1417 m, przepustowość wynosi 1436 os/h, a różnica poziomów 174 m.
 • Szrenica II – sekcja II – 2-osobowy wyciąg krzesełkowy o długości 1341 m, różnica poziomów – 429 m, przepustowość 1437 os/h.
 • Karkonosze Express – wyciąg krzesełkowy z kanapą 6-osobową, długość - 2393 m, przepustowość wynosi 1985 os/h, różnica poziomów 508,1 m.

​​Wyciągi narciarskie:

 • Ściana – 2-osobowy orczyk o długość 1390 m, przepustowość wynosi 1437 os/h, a różnica poziomów wynosi 434 m.
 • Świąteczny Kamień - Orczyk 2-osobowy, długości 835 m, różnica poziomów wynosi 172 m, a przepustowość – 1400 os/h.
 • Hala Szrenicka I – 2-osobowy wyciąg orczykowy o długości 636 m, przepustowości 12000 os/h i różnicy poziomów 118 m.
 • Hala Szrenicka II – wyciąg orczykowy 2-osobowy o parametrach takich, jak wyciąg Hala Szrenicka I.
 • Baby Lift – to zaczep 1-osobowy o długości 80 m i przepustowości 720 os/h, a różnica poziomów wynosi 17m. Krótki orczyk idealny dla bardzo małych dzieci

Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 10 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Dostępne nartostrady:

 • FIS – tzw. ściana, trasa bardzo trudna, o dużym nachyleniu stoku, miejscami nawet do 50%
 • LOLOBRYGIDA – trasa trudna, jest to najdłuższa trasa zjazdowa po polskiej stronie Karkonoszy, licząca blisko 4,5 km
 • ŚNIEŻYNKA – trasa trudna, o długości ponad 2 km
 • PUCHATEK – trasa łatwa, oświetlana – odbywają się tam także jazdy nocne do godz. 22.00
 • HALA SZRENICKA – trasa łatwa, stosunkowo krótka mająca 650 m długości

Ponadto jest wiele krótszych tras, znajdujących się na stokach pomniejszych górek usytuowanych w samej Szklarskiej Porębie i na trasie w kierunku Jakuszyc (Wiciarka). W sumie na narciarzy przyjeżdżających do Szklarskiej Poręby czeka prawie 20 km nartostrad.
Doskonałe warunki klimatyczne, przyrównywane do tych panujących w Alpach, pozwalają utrzymać się grubej pokrywie śnieżnej nawet do wczesnej wiosny. Północne stoki sprawiają, że na nartach jeździ się tutaj jeszcze w kwietniu i mimo wysokich temperatur oraz marcowego słońca, śnieg długo jest zmrożony. W Szklarskiej Porębie śmiało można planować wypoczynek nie tylko w szczycie sezonu zimowego, ale również pod koniec zimy i wczesną wiosną z gwarancją śniegu. Marcowe szusy mają swoich stałych zwolenników, którzy od lat planują jazdę w promieniach wiosennego słońca. Stoki są dodatkowo dośnieżane, a wiele spośród nich jest również oświetlona, dając możliwość jazdy po zmroku.
Po nartach warto odwiedzić z dziećmi ciekawe miejsca w okolicy. Tuż przy dolnej stacji Ski Areny Szrenica znajduje się Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie dzieci mają sporo frajdy podczas poznawania karkonoskiej fauny i flory w nietypowej formie - pełnej elektroniki, obrazu i dotyku. Spodoba im się także w pobliskim Muzeum Mineralogicznym - położonym przy ulicy dojazdowej z centrum Szklarskiej Poręby.
Godziny otwarcia:
8:30 – 16:00

Kontakt

Sudety Lift sp. z o.o.
ul. Turystyczna 25a
58-580 Szklarska Poręba
Tel.: +48 75 717 30 35Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie - dodano: 2018-01-03

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.