SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental - białe szaleństwo w Austrii « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental - białe szaleństwo w Austrii

-
SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental - białe szaleństwo w Austrii
SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, to jeden z największych i najnowocześniejszych terenów narciarskich na świecie, znajdujący się na granicy Tyrolu i Alp Kitzbühelskich. Rozległy kompleks narciarski Ski Welt leży u stóp masywu górskiego Wilder Kaiser, na jego terenie leży osiem miejscowości, z których można dostać się na tereny narciarskie. Łącznie 284 km tras narciarskich, 90 nowoczesnych wyciągów, bogata oferta rozrywkowa oraz ponad 80 restauracji i lokali après-ski - to wszystko ze sobą pięknie połączone w jeden ośrodek obejmujący tereny w Brixen im Thale, Kelchsau, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Söll, Westendorf i Scheffau.

Region zapewnia wysoką gwarancję śniegu dzięki swojemu dogodnemu położeniu. Dlatego na stokach leży przede wszystkim naturalny, biały puch. Ponadto aż 210 z 280 km stoków jest dośnieżanych za pomocą 1000 armatek śnieżnych. Istotne jest, że w Tyrolu do wytwarzania śniegu używa się wyłącznie wody o jakości wody pitnej.Od urozmaiconych, nasłonecznionych tras idealnych dla rodzin z dziećmi czy wymagających narciarzy po czerwone trasy idealne dla amatorów carvingu, wśród tych stoków każdy znajdzie odcinek dopasowany do swoich umiejętności i potrzeb.

Jeden karnet - 4 doliny!Kitzbüheler Alpen AllStarCard - sezon narciarski w Alpach Kitzbühelskich zaczyna się na początku grudnia i trwa do końca kwietnia. Dziesięć regionów narciarskich oferuje tu ponad 1000 km stoków o wszystkich stopniach trudności. Karta Kitzbüheler Alpen AllStarCard łączy je jednym skipassem, który stanowi bilet wstępu do dziesięciu najpopularniejszych terenów narciarskich na obszarze całych Alp i w 4 dolinach: Brixental, Hohe Salve, St. Johann in Tirol i Pillerseetal.

Baza noclegowa

Region oferuje pokaźną bazę noclegową. W poszczególnych miejscowościach można znaleźć bez problemu apartamenty, pokoje do wynajęcia czy też hotele ze SPA. Dla każdego coś dobrego. Dodatkowo ceny w tym regionie są przyjazne, choć ciągle to stawki europejskie.Trasy narciarskie w SkiWelt:
  • niebieskie – 122 km
  • czerwone – 129 km
  • czarne – 10 km
  • skiroute – 23 km

Wyciągi w SkiWelt:
  • treningowe – 20
  • orczykowe – 19
  • krzesełkowe – 35
  • gondole – 16

Niskie góry, ale za to doskonałe trasy

Góry, w których znajduje się ośrodek SkiWelt są dosyć niskie (od 1200 do 1950 m npm), nie są to strzeliste skalne szczyty, raczej przypominają nasze polskie góry i tego porównania nie da się uniknąć. Dopiero wyjeżdżając na szczyty gór mamy do czynienia z pięknymi panoramami Alp, a niektóre miejsca są naprawdę pod tym względem unikalne.

Trasy są przyjemne, szerokie, długie i o przyjaznych nachyleniach. Dużo miejsca na naukę jazdy na nartach dla najmłodszych.Nocne narty w SkiWelt

SkiWelt to też ośrodek, który rozwija infrastrukturę do wieczornej/nocnej jazdy na nartach. W miejscowości Söll amatorzy sportowych emocji przy świetle księżyca mogą szusować w dół doliny po 10-kilometrowej, oświetlonej trasie narciarskiej oraz po 7,5-kilometrowym torze saneczkowym. Trasy czynne są od środy do soboty w godzinach od 18:30 do 21:45.

SkiWelt - ceny skipass

Ceny karnetów są jak zwykle zależne od wieku i czasu. Co ciekawe są nawet karnety do określonej godziny w ciągu dnia. Karnet dzienny w sezonie dla osoby dorosłej to wydatek 47 Euro, tak więc taniej niż w innych dużych ośrodkach. Pełny cennik znajduje się na stronie ośrodka.SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental - białe szaleństwo w Austrii - dodano: 2018-11-12

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.