Domowy oczyszczacz powietrza, czyli jak zadbać o to, czym oddychają nasze dzieci? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Domowy oczyszczacz powietrza, czyli jak zadbać o to, czym oddychają nasze dzieci?

-
Domowy oczyszczacz powietrza, czyli jak zadbać o to, czym oddychają nasze dzieci?
Dzieci to nasz największy skarb! Nie ma chyba kochających rodziców, którzy nie podpisaliby się pod tym stwierdzeniem. Każdej mamie i każdemu tacie zależy na tym, aby ich pociechy były zdrowe, szczęśliwe i radosne.

Otaczamy je miłością i dbamy, by prawidłowo się rozwijały. Zwracamy uwagę na właściwą dietę, odpowiednią dawkę ruchu i wspomagamy kształtowanie się ich potencjału intelektualnego. Staramy się także bronić je przed rozmaitymi zagrożeniami i chorobami. Niestety nie na wszystko mamy wpływ i często musimy mierzyć się z trudnymi wyzwaniami współczesności. Takim problemem jest z pewnością postępujące zanieczyszczenie powietrza, które negatywnie wpływa zwłaszcza na rozwój i funkcjonowanie najmłodszych organizmów i to już nawet w fazie prenatalnej, gdy dzieci znajdują się jeszcze w łonie matki...

Jaki wpływ na nasze zdrowie ma zanieczyszczenie powietrza?


Powietrze, którym oddychamy, coraz rzadziej zasługuje na miano czystego. Do atmosfery przenikają toksyczne substancje chemiczne, związane m.in. z działalnością przemysłową, wzmożonym ruchem komunikacyjnym i tzw. niską emisją, powodowaną niewłaściwym ogrzewaniem naszych domów. Zjawisko powszechnie określane jako SMOG nie jest już też charakterystyczne jedynie dla dużych aglomeracji miejskich czy terenów uprzemysłowionych. Jego negatywny wpływ na zdrowie jest zauważalny na coraz szerszym obszarze i potwierdzany badaniami naukowymi.

Skutki zanieczyszczenia powietrza ponosi przede wszystkim nasz układ oddechowy, ale ma to również znaczenie dla układu krwionośnego i nerwowego. Wdychanie szkodliwych substancji, obecnych w powietrzu, wpływa też na ogólnie złe samopoczucie, powodując np. częste bóle głowy, narastające zmęczenie i osłabienie, trudności ze skupieniem uwagi, pojawiające się rozdrażnienie, a nawet stany depresyjne. Jednym słowem jakość naszego życia ulega wtedy znaczącemu pogorszeniu, podobnie jak warunki dla zdrowego i właściwego rozwoju naszych dzieci...

Czyste powietrze w domu to szansa na lepsze zdrowie i prawidłowy rozwój naszych pociech!


Chociaż zanieczyszczenie powietrza ma negatywny wpływ na każdego z nas, to jego skutki są szczególnie odczuwalne zwłaszcza przez dzieci oraz kobiety w ciąży. Jak pokazują badania*, nawet w okresie płodowym nasze organizmy są narażone na działanie toksycznych substancji, które przenikają przez łożysko i zaburzają prawidłowy rozwój nowego życia. Efektem tego bywają przedwczesne porody, niska waga urodzeniowa i spowolniony wzrost dzieci czy zaburzenia w późniejszym funkcjonowaniu układu oddechowego oraz słabszy rozwój intelektualny. Maluchy narażone na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem regularnie zapadają na nawracające infekcje oskrzeli oraz płuc. Często też diagnozuje się u nich astmę i alergię, a gdy wchodzą w okres szkolny, miewają problemy z pamięcią i koncentracją, co bardzo utrudnia im uczenie się. Dlatego też tak ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, by najskuteczniej obronić swoje pociechy przed tymi zagrożeniami. O ile w skali globalnej nie możemy tu jednak zrobić zbyt wiele, o tyle we własnych domach z pewnością jesteśmy w stanie zadbać o czystsze powietrze. Smog, zarazki, dym i rozmaite alergeny będą się oczywiście wdzierać do naszych mieszkań, ale gdy wyposażymy się w nowoczesny oczyszczacz powietrza, on szybko się z nimi upora, a my pozbędziemy się z naszego najbliższego otoczenia poważnych zagrożeń.

Domowy oczyszczacz powietrza – Twoja skuteczna broń w walce ze smogiem, alergenami i zarazkami!


Argumentów za posiadaniem tego urządzenia jest bardzo wiele (patrz też: Dlaczego warto mieć w domu oczyszczacz powietrza?), ale ten najważniejszy dla każdego rodzica to możliwość wyeliminowania czynników, które bardzo źle wpływają na zdrowie najmłodszych członków rodziny. Oczyszczacz powietrza potrafi więc skutecznie rozprawić się zarówno z dymem, kurzem i spalinami, jak i z rozmaitymi alergenami (roztocza, pyłki, sierść i naskórek zwierząt), a także zarodnikami pleśni i grzybów oraz zarazkami (bakterie, wirusy). Wszystkie one – choć w większości niewidoczne – są groźne dla zdrowia. Podobnie jak tzw. elektrosmog, wytwarzany przez obecny w naszych domach różnorodny sprzęt elektroniczny. Gdy wybierzemy oczyszczacz z funkcją jonizacji i ten problem będziemy mieli z głowy. Warto również, aby urządzenie to posiadało lampę UV, która działa bakteriobójczo oraz rozbudowany, kilkuwarstwowy system filtracji. Zwróćmy też uwagę na to, jaka jest wydajność oczyszczania, określona dla danego modelu, aby właściwie dostosować ją do wielkości pomieszczeń, w których oczyszczacz będzie pracował. Przyda się ponadto wbudowany czujnik jakości powietrza, możliwość regulacji siły nadmuchu i zaprogramowania czasu pracy. Gdy z urządzenia będziemy chcieli korzystać także w nocy, ustawiając je zwłaszcza w sypialni naszego malucha, powinno być ono również wyjątkowo ciche.

Jeżeli dokonamy odpowiedniego wyboru i postawimy na oczyszczacz powietrza, który w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom, z pewnością nie zawiodą nas efekty jego działania. Będziemy też mogli powiedzieć, że z walki o czyste powietrze w swoim domu potrafimy wychodzić zwycięsko.

Nie pytaj, czy warto! To po prostu konieczne!


Oddychanie przefiltrowanym powietrzem, wolnym od szkodliwych substancji, pozwoli całej Twojej rodzinie na komfortowe samopoczucie w ciągu dnia i spokojny, regenerujący sen w nocy. Regularne używanie domowego oczyszczacza powietrza zmniejszy też ryzyko częstych zachorowań oraz rozwoju u dzieci dokuczliwych objawów alergii. Mniej będzie katarów, kaszlu, bólu gardła i nocy nieprzespanych z powodu kłopotów z oddychaniem, a zdrowsze maluchy będą rosły i rozwijały się w niezakłócony sposób.


* Źródło: https://polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/zdrowie/szczegoly,dzieci-i-ciezarne,12.html


Domowy oczyszczacz powietrza, czyli jak zadbać o to, czym oddychają nasze dzieci? - dodano: 2018-11-19

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.