ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

To najlepsze gry i zabawy sportowe dla dzieci - pamiętasz je?

-
To najlepsze gry i zabawy sportowe dla dzieci - pamiętasz je?
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Instytut Żywności i Żywienia alarmuje już od jakiegoś czasu na temat epidemii otyłości wśród polskich dzieci i młodzieży. Przypadłością tą jest już dotknięte co piąte polskie dziecko (ponad 22% dzieci w wieku szkolnym)(1). Niechlubny przykład dają dorośli – 64% mężczyzn i 49% kobiet w Polsce ma nadmierną masę ciała.

Co gorsza nie wynika to wyłącznie ze złych nawyków żywieniowych, ale z coraz bardziej ograniczanej aktywności fizycznej. Dla prawidłowego funkcjonowania młody organizm powinien znajdować się w ruchu co najmniej 1 godzinę na dobę. Tymczasem aż 80 % polskich dzieci prowadzi siedzący tryb życia, jedynie połowa jeździ regularnie na rolkach lub rowerze, mniej niż 20 % uczestniczy w zorganizowanych zajęciach sportowych.(2)

Coraz mniej dzieci pokonuje nawet tak prozaiczną odległość, jak droga do szkoły. Trudno o to winić zabieganych rodziców z zakorkowanych miast, którzy przedszkola i szkoły często mają w drodze do pracy i w ten sposób łatwiej im logistycznie opracować plan dnia.

Narastający problem jest stosunkowo nowy. Czy my współcześni rodzice pamiętamy nasze własne dzieciństwo? Jak spędzaliśmy nasz wolny czas? Pełne boiska i podwórka? Bieganie za piłką, berek, gra w gumę, wyścigi w workach, rzuty do celu, skakanka, wiszenie na trzepakach. Czy nie chcielibyśmy wrócić do tamtych zabaw i pokazać ich naszym dzieciom? Może i chcielibyśmy, ale gdzie zdobyć sprzęt do tego potrzebny. Poza tym czy pamiętacie rymowanki przy których skakaliśmy w gumę, układ nóg przy skokach w dziesiątki?

Jeżeli chcesz aktywnie spędzić czas zarówno w domu jaki na podwórku, to proponujemy zapoznać się z najnowszą serią gier i zabaw sportowych od polskiego producenta – firmy Alexander. Seria Sport&Fun zabierze nas z powrotem do magicznej krainy dzieciństwa, a wraz z nami nasze dzieci. Jak myślicie kto celniej będzie rzucał podkową, kto będzie szybszy w wyścigach w workach? Założycie się, że często nie będziecie mieć szans?

Nic tak wspaniale nie buduje więzi rodzinnych jak wspólne działanie, spędzanie czasu, zabawa przy której naturalnie wybuchamy śmiechem. Ruch (zwłaszcza ten na świeżym powietrzu) pobudza produkcję hormonów szczęścia – endorfin.

Czy organizowaliście kiedyś większe spotkanie rodzinne lub przyjęcie urodzinowe dla swojej pociechy? Co zrobić z grupą 20 dzieci, aby dobrze się bawiły a nie wydać przy tym majątku na specjalne sale? A może zrobić piknik w parku lub w lesie i zorganizować im Olimpiadę sportową? Pamiętacie jak pokonywaliśmy tory przeszkód na zajęciach z W-Fu? Z zestawami od Alexandra mamy gotowe rekwizyty oraz rozkład jazdy w postaci kompleksowej instrukcji jak takie zabawy przeprowadzić.


Gry Sport & Fun


Sport&Fun to 10 produktów - propozycji na aktywne spędzanie wspólnego czasu. Znajdziemy tam zarówno rzut podkową, rzut do celu na macie z tarczą, rzuty okręgami do krzyżaka, skakanki, gumę do skakania z pełną instrukcją obsługi, woreczki gimnastyczne, worki do wyścigów, taśmy z rzepami do wyścigu na 3 nogi, latający dysk, łyżeczki, piłeczki i kubeczki a nawet dwie wersje gry planszowej, w której więcej ćwiczymy niż rzucamy kostką. Każdy zestaw może być wykorzystany zarówno do zabaw indywidualnych jak i rozgrywek drużynowych.


Zabawa w podkowę


Poszczególne produkty serii:

X-Game – sprawdźmy swoją celność w rzucie okręgami do krzyżaka (produkt wytworzony z drewna).

Gry Sport & Fun


Strzał w 10 – 8 wariantów rozgrywek, w których rzucamy woreczkami do punktowanej tarczy, wykonując przy tym przeróżne ćwiczenia.

Gry Sport & Fun


Uni – rzut podkową to klasyczna gra rozgrywana drużynowo lub Indywidualnie, w której gracze muszą wykazać się celnym okiem, dobrą ocena dystansu i… nerwami ze stali.

Gry Sport & Fun


Active – zestaw gier i zbaw sportowych w której znajdziesz bieg w workach, rzut dyskiem, slalom z woreczkami, bieg z piłeczkami na łyżkach, rzut co celu i wiele innych!

Gry Sport & Fun


Play - zestaw gier i zbaw sportowych w której znajdziesz rzut do celu, grę w gumę, skoki na skakance, wyścigi w workach i wiele innych.

Gry Sport & Fun


Run - zestaw gier i zbaw sportowych w której znajdziesz wyścig w workach, rzut do worka, skakankę, slalom z woreczkami, wyścig na 3 nogi i wiele innych

Gry Sport & Fun


Fast - zestaw gier i zbaw sportowych w której znajdziesz wyścigi z piłeczkami na łyżce, rzut dyskiem, wyścigi w workach, skakankę i wiele innych!

Gry Sport & Fun


Fit – zestaw gier i zbaw sportowych w której znajdziesz grę w gumę, wyścigi w workach, slalomy, rzuty piłeczkami do kubeczków, ćwiczenia z woreczkami i wiele innych!

Gry Sport & Fun


Siódme Poty - to energiczna gra planszowa, w której wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Gracze zmagają się nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnym ciałem.

Gry Sport & Fun


Siódme Poty Light – poręczna, mniejsza, bardziej ekonomiczna wersja gry planszowej, przy której popracujesz nad swoją kondycją fizyczną.

Gry Sport & Fun__________________________________________________

(1) https://www.izz.waw.pl/component/content/article/3-aktualnoci/aktualnoci/583-naukowcy-podpowiadaja-jak-zatrzymac-epidemie-otylosci-wsrod-dzieci-i-mlodziezy
(2) https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1773906,1,nie-dziwmy-sie-ze-mamy-tyle-otylych-dzieci-ruszaja-sie-coraz-mniej.read


To najlepsze gry i zabawy sportowe dla dzieci - pamiętasz je? - dodano: 2019-04-25

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.