Jeździk dla rocznego dziecka - na co zwrócić uwagę przy zakupie? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jeździk dla rocznego dziecka - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

-
Jeździk dla rocznego dziecka - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Niedługo po pierwszych urodzinach, maluchy zaczynają stawiać pierwsze kroki. Jak można je wspomóc w tych trudnych chwilach? Za pomocą jeździka. To urządzenie, które daje najmłodszym wiele możliwości: nie tylko stanowi doskonałą asekurację podczas pierwszych kroków, ale też umożliwia świetną zabawę. Co wziąć pod uwagę, wybierając idealny jeździk dla rocznego dziecka?Jeździk dla dziecka - dlaczego warto go kupić?


Zalet używania przez dziecko jeździka jest całe mnóstwo. To zabawka, która ułatwia maluchowi stawianie pierwszych kroków, oswajając go przy tym z samodzielnym przemieszczaniem się. Jakie inne plusy wynikają z korzystania z tego urządzenia? Maluch:
  • zyskuje większą swobodę ruchu, dlatego jest w stanie jeszcze pełniej poznawać otaczający świat,
  • rozwija swoją sprawność ruchową i koordynację ciała,
  • uczy się podstawowych zasad kierowania pojazdem,
  • otrzymuje interesującą zabawkę, która nie znudzi mu się przez kilka kolejnych miesięcy,
  • może odciążyć rodziców, którzy nie są zmuszeni ciągle go asekurować,
  • po doświadczeniach z jeździkiem, szybciej nauczy się obsługi tradycyjnego rowerka.

Jaki jeździk wybrać dla rocznego dziecka?


Wybierając jeździk dla rocznego dziecka https://www.emag.pl/jezdziki-chodziki-pchacze-zabawki-do-ciagniecia/c, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych cech tego urządzenia. Jakich?
  • Bezpieczeństwo

Przed zakupem jeździka należy sprawdzić, czy wybrany model posiada niezbędne atesty i certyfikaty, dopuszczające go do użytku. Kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, to budowa i kształt jeździka. Żeby urządzenie było bezpieczne dla najmłodszych, nie może mieć ostrych krawędzi i małych elementów, które ciekawski maluch szybko zdemontuje.

  • Konstrukcja

Zbyt ciężki jeździk, będzie stawiał opór malcowi, z kolei zbyt lekki, nie będzie wystarczająco stabilny dla opierającego się dziecka. Równie ważne, jak waga są koła, które muszą dobrze przylegać do podłoża. Wszystko po to, by dziecko, opierając się o przód lub tył, nie przewróciło urządzenia.

  • Dostosowanie do wieku

Jeździk dla rocznego dziecka powinien posiadać cztery kółka i podpórkę do pchania, a także musi być odpowiednio niski, dostosowany do wzrostu malca. Cięższe modele będą stabilniejsze i sprawdzą się dużo lepiej w przypadku najmłodszych.

  • Walory estetyczne

Choć design urządzenia nie powinien być kwestią decydującą, nie należy go pomijać przy wyborze jeździka. W sklepach dostępne są modele z melodyjkami, światłami, a nawet puszczające bańki. Można znaleźć klasyczne egzemplarze, ale też przypominające swoim kształtem różne zwierzątka, auta lub innego rodzaju pojazdy. Wszelkie kolorowe elementy, dodatkowo wydobywające z siebie dźwięk, będą stanowiły zachętę dla malucha, do skorzystania z jeździka i stymulowały jego rozwój.

Jeździk dla rocznego dziecka - na co zwrócić uwagę przy zakupie? - dodano: 2019-08-14

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.